ירושלים כמשל

רפיסות הממשלה והעומד בראשה הן הסיבה האמיתית להתפרעויות הערבים בירושלים ובחלקים נוספים של הארץ

יעקב (כצל'ה) כץ , כ"ט בתשרי תשע"ה

התייחסותה של ממשלת נתניהו לפורעים הערבים בירושלים ובנותיה, אשר מיידים מדי יום בקבוקי תבערה ואבנים על יהודים שעולים להר הבית, על מכוניות יהודים ועל בתי היהודים בשכונותיה, משמשת מראה אמיתית לטקטיקה שבה נוהג נתניהו כלפי הפעולות האלימות שנוקטים הערבים בעזה ובתוככי מדינת ישראל.

המחשבה שבמדינת ישראל, 67 שנים לאחר הקמתה, פורעים שונאי ישראל המבקשים רעתנו יכולים לפגוע ביהודים ככל העולה על רוחם לאורך זמן ובלי הרתעה, נובעת מהיותו של נתניהו אפוף פחד, חשש והססנות תמידית, מאז נכנס לכהן בתפקידו כראש הממשלה ובמיוחד בחמש וחצי השנים האחרונות. טקטיקת הרפיסות הפכה במשך השנים לאסטרטגיה המרכזית של ממשלתו ביחסה לאלימות הערבית, ואסטרטגיה זו הפכה לאידיאולוגיה.

הערבים, בהרגישם את חולשתו, ממשיכים, מעזים ומשפילים. בתוככי הבירה ירושלים: בגבעה הצרפתית, בהר הזיתים, בארמון הנציב ואל מול הרכבת הקלה עומדים רעולי פנים, חצופים, בזים וצוחקים לחיילינו ולשוטרינו. ראש הממשלה רואה, יודע, רוממות הביטחון והכבוד הישראלי בגרונו אך אין חרב פיפיות בידו. ואחריו נגררת הממשלה כולה בבושה ובהשפלה.

מספרים שכאשר שלטו הטורקים בארץ, יכול היה חייל טורקי אחד להשליט סדר בעיר שלמה, וידעו תושבי הארץ שאם ייפגע אותו חייל, אבוי לאותה שכונה שתישא בתוצאות הקשות הנגזרות מכך. גם בימינו אלה, אילו היה לנו ראש ממשלה חזק ואמיץ שמאמין ביכולתו לשלוט ולהרתיע גם בלי הפעולות האחרות שנמנה להלן, היו יודעים הערבים שהגלות של היהודים הסתיימה עם שובנו אל ארץ מכורתנו, ולעולם לעולם לא ישליך ערבי אבן על יהודי בשל היותו יהודי. פרק הגלות הסתיים! שכונה שמתוכה יוצאים פורעים ערבים משליכי אבנים תיכנס לעוצר מיידי של חודשים רבים. משליכי האבנים, כולל קטינים, ייענשו בעונשים כבדים כתוצאה מחוקים שיחוקקו הממשלה והכנסת. קנסות כבדים יוטלו על הורי הקטינים. אבל לפני הכול, דרושה ידיעה ברורה של תושביה הערבים של מדינת ישראל, שגלות היהודים הסתיימה.

אינני משלה עצמי שנתניהו בגילו מסוגל להשתנות. להערכתי כל עוד הוא מכהן כראש ממשלה, עם ישראל ימשיך להתבזות בירושלים, בעזה, בסכנין, בטכניון בחיפה, בפזורה הבדואית, בתוככי המדינה ומחוצה לה. שאיפתנו שיקום מתוכנו ראש ממשלה אמיץ שאיננו מסובך בפחדים ובחולשות ויוכל יחד עם הממשלה להצעיד את אומתנו ומדינתנו לקראת גאולתנו השלמה.