חוק הגיור מול חוק ההישרדות

בנט שוב יצא גם וגם. לרבנים החרד"לים הוא יספר 'אנחנו התנגדנו' ולרבני צהר והפטרונים שלו מתנועת מימ"ד הוא יסמן באגודל מונף אל על.

ד"ר מיכאל בן-ארי , ג' בחשון תשע"ה

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

זהו, עוד חוק שהולך לעבור בחסות הבית היהודי, כי נתניהו עומד להוציא לבנט את הערמונים מהאש. כמו בסאגת שחרור המחבלים, פעימה אחרי פעימה. 'הבית היהודי' יתנגד, אבל הממשלה בתמיכתם תעביר זאת בתחכום המזלזל באינטליגנציה של הציבור.

אך הפעם גם נתניהו יגלגל עיניים. הוא לא יעביר את החוק בממשלה, הוא לא מעוניין לשרוף את עצמו מול נאמני התורה – החרדים, שיזדקק להם מחר. גם אין חשש שהוא יטיל וטו נגד החוק, כי אותו מעניינת הישרדותה של הממשלה ושום 'בית דין לגיור' רפורמי ככל שיהיה, לא חשוב יותר מבחינתו.

בנט מבחינתו, שוב יצא גם וגם. לרבנים החרד"לים הוא יספר 'אנחנו התנגדנו', אבל "אין טעם לעזוב את הממשלה, כי ש"ס מיד ייכנסו", אותו טיעון 'מנצח' המכשיר כל טרפה. לרבני צהר והפטרונים שלו מתנועת מימ"ד, הוא יסמן באגודל מונף אל על, כיצד הוא שוב רמס את החרד"לים והם הנהנו לו בהכנעה כפי שמנענעים חסידים לאדמו"ר הנערץ והכל יכול, זה "שהוציא את הציונות הדתית מהגבאות".

זה יהיה עוד מבחנון לרב בן דהן, אורי אריאל, ומוטי יוגב, אבל מי שעמד כבר במבחן של שחרור מחבלים רוצחים רק בשביל לדבר עם ארכי רוצח, מי שהרים ידו להרעבת מאות אלפי ילדים בקיצוץ הקצבאות, מי שכרת ברית עם עוקרי התורה של יש עתיד. אין כל חשש שהמבחנון הזה יזיז אותם מהכסא.

אורי אריאל שוב יפנה לציבור ויספר על עוד אלפי יחידות דיור שהופשרו לבניה, בתמורה לחוק. עוד הבטחה כמו ההבטחות הקודמות שמעולם ולעולם לא התכוונו להוציא אותם אל הפועל. מן סיכום שבין נתניהו לבין הנתינים שלו בקואליציה, אתם תכריזו כדי שתקבלו הכשר להמשיך להכשיר כל טרפה.

אין חדש תחת השמש!