ממשלה חדשה הסיכון והסיכוי

אם לא נקום ונעזור לממשלה ליצור ולבנות בכיוון חיובי, חלילה נאלץ לעמוד בפני מהלך שלילי.

עמיחי בן דוד , י' בסיון תשע"ה

מערכת הבחירות הסתיימה זה מכבר ונראה שקמה פה ממשלה לאומית "אמיתית", שלא כמו בממשלות קודמות בהן הליכוד שלט לכאורה אך נשען על משענת הקנה הרצוץ של מנהיגי שמאל כציפי לבני ואהוד ברק, נראה שכיום אנו עומדים בפני ממשלה שכל מרכיביה תופסים עצמם כימין לאומי, ותומכים בישוב א"י.

לכאורה השמחה גדולה ואין לנו אלא לשבת בביתנו ולחכות שהממשלה תמשיך בבניין והיישוב. לחכות למימושו של המשפט החיובי שלצערי לא נאמר לקראת הבחירות האחרונות "עוד יהיו הרבה אלוני מורא" אך השאננות טעות היא! ואם לא נקום ונעזור לממשלה ליצור ולבנות בכיוון חיובי, חלילה נאלץ לעמוד בפני מהלך שלילי.

בעודי כותב את השורה האחרונה אני שומע ברוחי את ההרס שבוצע בישוב תקוע, ואת ההרס שבוצע בשבועות האחרונים בבית הכנסת "חזון דוד", ב"גבעת אסף" ו"בעוז ציון" ורואה את חרב הרס המרחפת מעל פני ישובים נוספים.

את אובדן החזון החיובי אני רואה ושומע, את איבוד שמחת ההתיישבות אני רואה, את עייפותם וחולשתם של מנהיגים שנופלים בפני לחצם האכזר של אומות העולם, ש"בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו" שומע את ההרס ורואה את הסכנה, אך עם כל זאת נשאר אופטימי, שומע את זעקת ההרס ולא מוותר על הבניה, שומע את אובדן החזון ואיני מוותר על מימושו.

בכל זאת אופטימי? כן כי מתוך כל הקושי אני רואה את העם, והעם מוכיח שוב ושוב שאינו מתבלבל ואינו מסתנוור מהצעות נצחון מפוקפקות (V15) העם ממשיך לומר בארץ ישראל אני בוחר! העם ממשיך להיות נאמן לחזון הגדול של יישוב כל הארץ לאורכה ולרוחבה מן הים הגדול ועד נהר פרת, ואת העם הזה מייצגת היום ממשלה ציונית ולאומית! אבל לא די בזאת! לא די בבחירה המושכלת, חובה עלינו העם להמשיך ולגבות את מנהיגנו, לעמוד כחומה בצורה בפני הפרץ.

עלינו הציבור מוטל לקום ולומר לא תש כוחנו! לקום ולהקים את חזון ההתיישבות והפריחה, לחזק את המנהיגים ולדרוש הקמת ישובים חדשים!

מוקדש לזכרו של מורי ורבי, הרב משה לוינגר זצ"ל, שעד ימיו האחרונים זכינו להכוונתו המסורה, לראייה שרואה את הסיכון אך לא מאבדת עשתונות ואף הופכת אותו לסיכוי.

ראיה שהפכה את המשפט המסוכן של משה דיין בעקבות מלחמת ששת הימים "אנו מחכים לטלפון מהערבים, לא נעשה שום צעד" למשפט של מנחם בגין "עוד יהיו הרבה אלוני מורא" בעז"ה בעבודה נכונה נזכה לראות "עוד הרבה אלוני מורא" בעזרתו של ראש ממשלתנו בנימין נתניהו.