לחשב מסלול מחדש

עשרות אלפי מתפקדי המפלגה, מהווים את המסננת הטובה ביותר לבחירת הרשימה ואין כל מקום לשריונים

עו"ד יוסי פוקס , כ' בכסלו תשע"ו

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: יח"צ

מכתב גלוי לנפתלי בנט

לאחר פרשת ינון מגל, הודעת לתקשורת כי "הנך נחוש מתמיד בחזונך לתנועה של דתיים וחילוניים – המדינה זקוקה לזה. נרים ראש ונמשיך" וככל הנראה אמרת זאת בשים לב לכך שלא נותרו ברשימת הבית היהודי חברים שאינם דתיים, זולת איילת שקד.

ונשאלת השאלה, אם ככלות הכל, החזון המרכזי ב"משהו החדש שהתחיל", הינו קיומה של תנועה משותפת לדתיים וחילוניים, מה רע בליכוד?? מדובר בתנועה משותפת לדתיים וחילוניים, בקרב חבריה ובקרב נבחריה. אז נראה שזה לא החזון המרכזי. אומר לך מדוע אני וחברים אחרים הצטרפנו לבית היהודי. עשינו זאת משום שמשהו חדש התחיל בציונות הדתית וחשבנו שזו שעת כושר לאחד את הציונות הדתית על כל רבדיה, במפלגה אחת ערכית שדוגלת בעם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל, במקום להמשיך לפעול במפלגת הליכוד שהינה סופרמרקט של דעות.

רצינו לפעול במפלגת ימין שבה כולם מתנגדים למדינה פלשתינית, כולם מתנגדים לשחרור מחבלים וכולם רוצים לשמור על קדושת השבת במרחב הציבורי ולא במפלגת הליכוד, שהינה תנועה לאומית ליברלית שאין לחבריה ונבחריה עמדה אחידה בסוגיות אלו. בכנסת הקודמת היו לבית היהודי 12 מנדטים ובתוכם רק נציגה חילונית אחת. בכנסת הנוכחית, יש לבית היהודי 8 מנדטים בלבד וזאת דווקא בשעה שהחלטת על דעת עצמך לשריין שני מועמדים חילוניים, את אלי אוחנה ואת ינון מגל. עם זאת, איילת שקד החילונית, הגיעה למקום הראשון בפריימריס ורונן שובל החילוני הגיע למקום הראשון מבין המועמדים החדשים ואלמלא הפלופ של אוחנה ונהירת הציבור שלנו בדקה ה-90 לליכוד, גם שובל היה בכנסת.

נמצאנו למדים, כי עשרות אלפי מתפקדי המפלגה, מהווים את המסננת הטובה ביותר לבחירת הרשימה ואין כל מקום לשריונים, אך למדנו גם דבר חשוב יותר: השאלה כמה מנדטים תקבל הבית היהודי, אינה תלויה בשאלה כמה נציגים חובשי כיפת שמים יהיו ברשימה, שהרי מפלגת ש"ס כבר קיבלה בעבר 17 מנדטים, מחציתם מציבור חובשי כיפות שמים וזאת בשעה שכל נבחריה היו דתיים, כי הייתה למפלגה דרך. גם לנו יש דרך, דרך אידיאולוגית ברורה ואתה מוביל היום את הדרך הזו, אך הדרך הזו לא בהכרח מובילה להפיכתנו למפלגת שלטון ואותך לראש הממשלה, שכן אין לנו חזון להפיכת הבית היהודי לליכוד ב' אלא להפך, בשמירה על ערכי הציונות הדתית. כלל לא בטוח שבנקודת הזמן הזו, הציבור במדינת ישראל בשל לראש ממשלה דתי.

היעד שלנו צריך להיות צבירת כוח פוליטי משמעותי כדי למקסם את ההשפעה שלנו על כל תחומי החיים במדינת ישראל ובעיקר בתחומי דת ומדינה (שבו חטפנו נוקאאוט מש"ס) חינוך, חברה, ביטחון והתיישבות. אם הציונות הדתית תלך יחד כמקשה אחת לבחירות הבאות במסגרת הבית היהודי, יהיה קל יותר לציבור גדול של שומרי מסורת להצטרף אלינו ואז היעד של 15 מנדטים יהיה ריאלי, בייחוד אם נשכיל לקלוט חלק ניכר מאנשי הציונות הדתית שהצביעו בפעם האחרונה לליכוד. ועוד הערה אחת לסיום, מעת לעת אני שומע קולות מאיימים, כי אם לא נהיה מפלגה כלל ישראלית, אנו עלולים להתדרדר "שוב" ל-3 מנדטים, כביכול.

הגיעה העת פעם אחת ולתמיד להפריך את הדבר הזה. הבית היהודי כולל בתוכו את האיחוד הלאומי ושתי המפלגות הללו ביחד מעולם לא קיבלו פחות משבעה מנדטים. כאשר היו למפד"ל 3 מנדטים, היו לאיחוד הלאומי 4 מנדטים. ביחד אלו שבעה מנדטים והיום אנחנו במרחק של מנדט אחד מתחתית החבית. מכאן אפשר רק לעלות. ההיצמדות לעקרונות, לדרך, לדגלים המרכזיים תותיר אותנו על המפה. בלי גימיקים וכוכבים לרגע. לא יקרה כלום אם תלמד מטעויות. תמיד אפשר לתקן, וכעת יש לך את הזמן ללמוד ולהבין היכן טעית ולצאת בקול גדול – אין שריונים, סומך על המתפקדים, חוזרים לשורשים!