נוער הגבעות

גישתנו מאז ומתמיד הייתה מכילה ובזכותה אני ואשתי זכינו וזוכים לגדל עשרות נערים במהלך השנים

איתי זר , ד' בשבט תשע"ו

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: עצמי

מאז מאמרו של הרב אליעזר מלמד, הרבה וויכוחים, דיונים לבטים וסערות נפש פנימיות.

תגובתי הראשונה הייתה, "חותם על המאמר" במהלך שבוע, הרגשתי לא נח עם החתימה הטוטלית, והרגשתי שאני חייב לפרט, קודם לעצמי ואחרי זה לאחרים ובראשם לנוער.

קודם כל אומר שאני מאוד מעריך את הרב מלמד ותמיד קורא את כתביו בהשתוקקות והערצה, אני חושב שהרב מלמד מתווה דרך של מסירות נפש בלתי מתפשרת בלי להתבלבל ובלי להתבייש כבר שנים ונותן גב אדיר לנאמני ארץ ישראל ולמתיישבים.

התחברתי לקטע מהמאמר:

"ורוב תושבי הגבעות טובים בבסיסם. אמנם לרבים מהם קשה עם המסגרת הרגילה, אבל לבם טוב. ויש שהם ממש צדיקים, שאוהבים באמת את התורה, העם והארץ, וחפצים בכל לבם לגאול את האדמות הקדושות, והם גם מעריכים את החיילים ונוהגים כבוד כלפי כל אדם."

כל שאר המאמר מתמקד ב"מאה עד מאתיים" שזה עשרה אחוזים מתוך אלפים...

הרב מלמד למי שמכיר מאוד מערכתי ומסודר ולכן כמדומני, רואה את הדברים במשקפיים מרובעים, שמהם קשה להכיל מי שסוטה מהדרך הפורמלית. אני מסכים עם עיקרי הטענות של הרב כלפי מיעוט שבמיעוט שאכן "לא סופרים אף אחד" גם אני, שיש לי מעל 15 תיקים במשטרה  (בגלל רצוני ליישב את הארץ)... חוויתי יחס של זלזול לא פעם ממיעוט שכזה ולכן נטיתי מיד להסכים עם המאמר ויכול להיות שעם מיעוט שבמיעוט צריך ללכת ביד קשה.

גישתנו מאז ומתמיד הייתה מכילה ובזכותה אני ואשתי זכינו וזוכים לגדל עשרות נערים במהלך השנים. לולא גישתנו המכילה והאמונה בנערים, לא היינו יכולים להגיע לזה והנערים היו בורחים למקום אחר. חשוב לי להדגיש שאני מאמין בנוער, גם במי שקשה לו עם מסגרות וגם במי שלא עושה צבא.

אני חייב לציין שהאנשים שחיים בגבעות, לא רק שנותנים כבוד לצבא, אלא רובם משרתים בצבא ואף עושים מילואים.

בחוות גלעד, בחמש שנים האחרונות כמעט כל הנערים, שבאים מבחוץ, עשרות בחורים התגייסו לצבא , ליחידות הכי קרביות בצה"ל, לסיירת רימון, לביא, שריון, יחידת עוקץ, עורב צחנים, צנחנים, נצח יהודה, חה"ן גולני ועוד.. אני יודע שכך גם בהרבה גבעות אחרות.

המאמר משאיר קצת טעם רע בפה לגבי הגבעות, אני בטוח שהרב מלמד לא התכוון שמהמאמר שלו יצא שם רע לגבעות, אמר לי פעם מישהו חכם "לא משנה מה התכוונת, משנה מה הצד השני מרגיש"..

מקווה שהדברים יובהרו.

באהבה ננצח.