עוד אשליה שהתנפצה

לישראל יש בעל ברית אמיתי אחד, והוא מלכו של עולם. אם נשען עליו, ננצח תמיד. לא יעזרו כל התרגילים הדיפלומטיים והנאומים של נתניהו.

ברוך מרזל , ג' בניסן תשע"ז

ברוך מרזל
ברוך מרזל
צילום: Hadas Parush/FLASH90

טרם הספקנו להתאושש מהאופוריה שאחזה בחוגי הימין עם היבחרו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב, והאמת הכואבת הולכת וטופחת על פנינו בקצב הולך וגובר.

זה התחיל עם הסתייגויות כאלו ואחרות מההבטחות שמלפני הבחירות, המשיך עם הזגזוג בענין שתי מדינות וכעת אנו שומעים בברור על דרישות ל"ריסון" הבניה, לבניה ב"גושים", וכן שומעים על כל מיני תכניות מדיניות שהמשותף לכולם הוא הדרישה לנסיגות ישראליות.

כל החכמים והנבונים, מעריצי נתניהו ה"חכם" וה"מחושב", עומדים כעת ומסבירים מדוע זה יותר טוב מתקופת אובמה, מדוע בכל אופן זה שונה, אך ככל שחולף הזמן הדברים משכנעים פחות ופחות. בשורה התחתונה, ארה"ב ממשיכה להפעיל לחץ על ישראל שתיסוג מאדמתה ותסכן את בטחונה, ומדיניותו של נתניהו במשך שמונה שנים, בהם "חיכה" לנשיא רפובליקני, הוכחה כחסרת כל תועלת.

אין זה אלא שיעור נוסף, לקח נוסף מבורא עולם, לעם שמסרב לבטוח בו ותמיד מחפש להשען על קנים רצוצים בדמות גויים שונים ומשונים. מי שחשב שאם רק נצלח את אובמה נזכה לגן עדן מהנשיא החדש אינו מבין כיצד ה' מנהל את העולם. ה' דורש שנבטח בו בכל מצב, שנראה לעולם כולו, כי הוא חזק מכל גוי, מכל נשיא שיושב בבית הלבן.

בשביל להוכיח זאת, עלינו להראות לעולם כולו, כי איננו מתחשבים בדעתו ובבקשותיו של נשיא ארה"ב, אלא אנו עושים מה שטוב לישראל – בונים בכל הארץ, מסלקים את האויב מארצנו ומנחיתים מכת מחץ על כל הקמים עלינו. אם ארה"ב תמחא לנו כף או תעקם את האף – זה לא משנה. אילו עשה זאת נתניהו עוד בימי אומבה, היינו זוכים לקדש שם שמים ולרומם את קרן ישראל בעולם. מכיון שבחר לירוא מבשר ודם, מראה לו ה' כעת, כי גם מול טראמפ אין לו יכולת עמידה.

כבר ביום בחירת טראמפ התרעתי בפני הימין הישראלי מפני להיטות יתר ופרסמתי מאמר בשם "טראמפ לא יושיענו". החודשים שחלפו מאז רק אששו את מה שכתבתי אז. לישראל יש בעל ברית אמיתי אחד, והוא מלכו של עולם.

אם נשען עליו, ננצח תמיד, אם לא – לא יעזרו כל התרגילים הדיפלומטיים וכל הנאומים המהוקצעים באנגלית המשובחת של בנימין נתניהו. הבה נלמד את הלקח סוף סוף, הבה נשליך מעלינו את הביטחון בבשר ודם ונתחיל לבטוח בה' באמת.