האם להנהגה הזו פיללנו?

אייל אסעד , ח' באב תשע"ז

דעות אייל אסעד
אייל אסעד
צילום: יאיר דן

האם אתם יכולים לדמיין את הרגע הזה, הרגע, שבו אדם פתאום מבין, שמנהיגי המדינה שלו, המנהיגים ששלחו אותו לחלום וללחום, אותם אלא, למעשה, רואים בו אויב? תרגום מגרפיטי אנונימי
 
ועל מה יש לנו להשען? על אבינו שבשמיים (סוף מסכת סוטה) ההיסטוריה מלמדת אותנו שבכל פעם שישראל התקפלה והתרפסה בפני אויבים כ"ידידים" שלימה בקורבנות של נפש.

שחרור העיר העתיקה

כולנו מכירים את התמונה המפורסמת שבה נכנס משה דיין בליווי עוזי נרקיס, יצחק רבין, רחבעם זאבי (גנדי) בשער האריות לתוך העיר העתיקה שרק עכשיו שוחררה.

דיין לא נכנס כדי לגעת באבני הכותל, ולא בכדי לבדוק את מצב הכוחות המותשים מהקרבות, ומקולת הנפץ, וריח אבק שריפה מעורבב בדם, אלא הייתה לו מטרה אחת בלבד (עוד צעד מצעדי הדיינים המפורסמים) לוותר ולהחזיר את הריבונות והמשילות בהר הבית לידי הווקף הירדני, ללא ההגבלות, וללא פתיחת הר הבית לכל הדתות וכל המבקרים מכל העולם כאתר היסטורי קדוש לדת היהודית. את התוצאות של הצעד הפחדני והנמהר שילמנו ונמשיך לשלם כנראה עוד שנים רבות.
 
פינוי חבל ימית והסכם השלום עם מצרים 1982

בשלהי שנת 1982 כתוצאה מהסכם שלום בין ממשלת ישראל למצרים, הסכם שלום למראית עין,  כיוון, שהעם המצרי בכללותו אינו מאמין בזכותה הקיומית של מדינת ישראל. הסכם זה נכפה על ידי האמריקאים במטרה להטיב ולרצות את העולם הערבי, כדי לשמר את האינטרסים האמריקאיים באזור (בארות הנפט). ממשלת ישראל מגרשת את המתיישבים מחבל ימית, ומחריבה את המבנים.

ראוי לדעת, כי המתיישבים של חבל ימית היו חלוצים אמתיים של  העת החדשה, שכל מטרתם הייתה הפרחת חבל ארץ שומם והפיכתו לגן פורח. תחושה זו באה לידי ביטוי "בהמנון חבל ימית":

פה היו החולות הלבנים, נודדים ועוברים בשריקה, עד אשר פה הצבנו גבולות למדבר, ובנינו חומה ירוקה. (מקור אינו ידוע)

הסכם השלום עם מצרים מעולם לא הטיב לישראל, במקום חבל ימית קמו כפטריות רעילות לאחר גשם מחנות אימונים של קבוצות ג'האד עולמי שמהווים איום לגבול הדרומי. פעולות טרור לא פעם יצאו משם.

הסכם אוסלו 1993:

עוד עוולה במצעד העוולות, ממשלת ישראל בראשותו של רבין ובחסות האמריקאיים כופים על ישראל הסכם עם ארגון "אשף" (שמטרתו השמדת ישראל) אחת הבעיות המרכזיות של הסכם זה הינה הכרת ישראל בארגון הטרור אשף כנציגו החוקי והלגיטימי לעם הפלסטיני (שמעולם לא היה עם כזה) .

בהסכם אוסלו הוחלט על נסיגה מלאה מרצועת עזה,  ויריחו, ובין היתר, נסיגה נוספת משטחי יהודה ושומרון. והקמת משטרה פלסטינית.

כך רבין, כותב בזכרונותיו (שגם, תגובת הישראלים למלחמת המפרץ והבריחה ההמונית ממרכזי הערים, שכנעו אותו בכך שהחברה הישראלית איננה יכולה עוד לחיות תחת איום מלחמתי ויש לחתור לשלום).

הנסיגה, פגעה בכושר ההרתעה הישראלית, הוויתור על חלקים שלמים מארץ ישראל השלמה לטובת ארגוני טרור ועם צמאי דם הגבירו את התחושה והתקווה בלבם להשמדת ישראל, ולהקמת מדינה פלסטינית במקומה. מאז חתימת הסכמי אוסלו אלפי ישראל נרצחו ע"י אותם צמאי דם וכל עוונם הוא "אזרחי מדינת ישראל".
 
נסיגה חד צדדית מלבנון מאי, 2000:

 חולשה ישראלית וחוסר אונים של צה"ל אל מול לוחמת הגרילה של ארגון הטרור השיעי "חיזבאללה", כישלון ישראלי בהתמודדות מול חיזבאללה, כישלון שנמשך במלחמת לבנון השנייה.

יתרה מכך; העולם הערבי ראה ופירש את הנסיגה כחולשה ישראלית וסוף עידן הנכה הערבית , וכך היא הובילה לפרוץ האינתיפאדה השנייה בספטמבר 2000 ארבעה חודשים לאחר הנסיגה.  

ועל כן, פיתחה בלבם של ארגוני הטרור המתיימרים להשמיד את המדינה היהודית, תקווה שהשד לא כל כך נורא...
 
פינוי והחרבת חבל גוש קטיף 2005:

החל מפרוץ האינתיפאדה הראשונה בשנת 1987 תושבי הגוש סבלו מהתקפות טרור פלסטיני שהתאפיין, בידוי אבנים, ולעתים רחוקות השלכת בקבוקי תבערה לעבר מכוניות ישראליות שנסעו בצירי הנסיעה לגוש.

אולם, כתוצאה ישירה מחתימת הסכמי אוסלו,  ארגוני הטרור פירשו את חבילת הוויתורים כחולשה, ועל כן,  קיבלו תיאבון והגבירו את מאבקם והתקפות הטרור.  לדוגמא; ירי צלפים החליף את יידוי האבנים, מטעני חבלה החליפו את בקבוקי התבערה.

זאת ועוד; הנסיגה החד צדדית מדרום לבנון, מינפה והעלתה את המורל והמוטיבציה בארגוני הטרור, ולכן, ארגוני הטרור פיתחו רקטה מאולתרת  (קסאם) בכדי להגביר ולהחריף את המאבק בישראל. למצער ארגוני הטרור הצליחו לקפל ולהפחיד את ממשלת ישראל, ועל כן, ממשלת ישראל בראשות אריק שרון החליטה להתנתק ולגרש מתיישבי גוש קטיף מבתיהם , נסיגה חד צדדית ללא שום תיאום עם ארגון בינלאומי.

ארגוני הטרור בהובלת החמאס רשמו ניצחון נוסף במלחמה על הארץ. החמאס הפך מבנה בית הספר האזורי בנווה דקלים לאוניברסיטת אל –אלקצא, ובמקום היישובים המפונים הוקמו מחנות אימונים אשר משמשים בסיס למתקפות כנגד מטרות אזרחיות בתוך מדינת ישראל.

הפינוי הלא אחראי, הכניס את כל ישובי הדרום, וישובי הנגב המערבי לטווח הקסאמים, וטילי הגראד, ובין היתר, העניק לארגוני הטרור חופש פעולה מוחלט בתוך הרצועה ללא שום פיקוח ו/או שליטה צבאית ישראלית לנעשה שם, אשר הביאו לחטיפתו של חייל צה"ל "גלעד שליט" אשר הוחזר בעסקת שליט תמורת שחרור קרוב ל- 1000 מחבלים עם דם על הידיים.

שלושה מבצעים שצה"ל יזם במטרה להשיב את הביטחון ליישובי הדרום, בעקבות ריבוי מתקפות הטרור, לא הועילו בדבר.  מאז מבצע "צוק איתן" יולי 2014,  ממשלת ישראל אינה מצליחה להחזיר הביתה את גופותיהם של שני חללי צהל הי"ד.  עובדה שמעידה ומצביעה על איבוד מוחלט של כוח ההרתעה.

יובהר, כי המדינה טרם פתרה את בעיותיהם של מפוני גוש קטיף, וחלקם סובבים בארץ ללא קורת גג. ממש חורבן.
 
פינוי עמונה פברואר, 2017:

לאחר שארגוני שמאל רדיקלי שכנעו פלסטינים לתבוע בבית המשפט העליון בעלות על הקרקע שהיישוב הוקם עליה, בית המשפט פסק ודרש לפנות את היישוב.

ככל הנראה עם ישראל אינו לומד מהיסטוריה של עמו בת 3400 שנים? לא הפיק לקח מהתנתקות וגירוש חבל ימית? מגירוש גוש קטיף? מה צריך לקרות עוד כדי שעם ישראל ובעיקר ההנהגה תבין עם מי יש לה עסק?
מתי יעמוד בראש ממשלת ישראל אדם עם גאווה לאומית, גאווה יהודית, שאינו מקבל הוראות ממחלקת המדינה האמריקאית?

מדינת ישראל בסכנה

לֹא נָבִיא אָנֹכִי וְלֹא בֶן נָבִיא אָנֹכִי כִּי בוֹקֵר אָנֹכִי וּבוֹלֵס שִׁקְמִים.

אבל ההיסטוריה לימדה אותנו שההתרפסות האחרונה עוד תביא לשפיכות דמים של אנשים תמים, שירצחו וכל עוונם הוא שהם חיים במדינת ישראל.  

למותר לציין, כי הקוראן (הספר הקדוש של המוסלמים) לא מייחס שום חשיבות לירושלים, הקשר של האסלאם לירושלים נוצר בדרך אקראית בגלל בעיות פנים אסלאמיות באמצע המאה השמינית.

לעומת זאת; לדת היהודית שקדמה לדת המוסלמית יותר מאלף שנים, יש קשר עמוק ומוכח להר הבית בפרט וירושלים בכלל, הקשר היהודי לירושלים ידוע לכל אומות העולם. דרייפוס (קצין יהודי צרפתי שהואשם בבגידה וריגול לטובת גרמניה בסוף המאה  ה- 18) נשפט במשפט פומבי במרכז פריס, וכל הצרפתיים צעקו לעברו "יהודי לך לירושלים".

נוסף על כך, תשאל כל ילד בכנסיות אשר פזורים ברחבי העולם, מארצות אמריקה ועד סין, וכל מוסלמי הבקיא בקוראן, והוא יגיד לך שארץ ישראל שייכת לעם ישראל.

רק ראש הממשלה בישראל ככל הנראה, אינו מכיר את החשיבות של הר הבית לעם היהודי.

מדוע יהודי שחיי במדינה המגדירה את עצמה כמדינה יהודית לא יכול להתפלל במקום הקדוש לו ביותר?

אם מדינת ישראל החילונית המגדירה את עצמה כמדינה דמוקרטית, שחרטה על דגלה, והעמידה בראש מעיניה זכויות אדם בסיסיות, כגון; חופש ביטוי, חופש תנועה, וכדומה, כאן נשאלת השאלה -  מדוע שום אדם למעט "המוסלמים" אינו יכול לבקר  או להתפלל במתחם הר הבית?

אם מדינת ישראל לא תשמור על העקרונות הקיומיים שלה, ותמשיך במצעד העוולות, ובכל פעם שהעם מעמיד בראשו ראשי ממשלה מתרפסים, נלחצים, נמשיך לדמם בסביבה מזרח תיכונית מסוכנת.
 
לכן, העם בישראל חייב להעמיד בראשו שליח ציבור אמיתי, אדם נקי מלחצים כלכליים, אין לו משוא פנים, שהוכיח את עצמו בעבר, איש שמאמין "שארץ ישראל שייכת לעם ישראל", מבחינתי כדרוזי ציוני מאמין שכל אזרח ללא שום קשר למוצאו, אשר רואה את עצמו כאזרח שווה זכויות כחובות, ומכיר בריבונות הישראלית, ובקשר היהודי לארץ ישראל, ומכבד את סמלי המדינה, ואת חוקי המדינה - נכלל בהגדרה "ישראלית".

לצערי; בכל הקשת הפוליטית בישראל יש רק מפלגה אחת, והאדם העומד בראשה יכולים לעמוד בהגדרה הזאת.

השר נפתלי בנט: האדם היחיד שיש בידיו קבלות מעשיות בנושא הבטחוני – קצין ולוחם בסיירת מטכ"ל, חבר קבינט במבצע צוק איתן, חבר הקבינט היחידי שזיהה את איום המנהרות, ואת החשיבות לנטרל את המנהרות, ואת הסכנות הטמונות בסכנת המנהרות.

במישור הכלכלי – בעל חשיבה כלכלית רחבה, לפני שנכנס לפוליטיקה הרוויח הון ממיזם היי-טק, ולא מכספי הקופה הציבורית.

ועל כן, בבחירות הבאות החברה הישראלית חייבת להתעלות מעל המחלוקות הקטנות הקיימות בתוכה, ולהצביע לאדם היחיד נפתלי בנט, שלא נרקב בקשרי הון ושלטון – ושאין מאחוריו "קופת שרצים". בעז"ה ביחד נעשה ונצליח. עם ישראל חי.