ולא אשוב עד כלותם

15 שנה עברו מאז אותו ליל שבת פרשת ויצא בה נרצחו חיילינו ע"י אויבינו האכזרים, ביניהם מח"ט חברון דרור ויינברג הי"ד.

הרב אריאל לוי , ו' בכסלו תשע"ח

דעות דרור ויינברג הי"ד
דרור ויינברג הי"ד
צילום: עצמי

השבת, ביום ההילולא של הרב יעקב משה חרל"פ זצ"ל, אנו מציינים 15 שנה שעברו מאז אותו ליל שבת פרשת ויצא בה נרצחו בדרך המובילה מקרית ארבע למערת המכפלה חיילינו וחברינו האהובים ע"י אויבינו האכזרים, ביניהם מח"ט חברון דרור ויינברג הי"ד.

לדרור היה קשר מיוחד של אהבה והערכה למורנו חכם מרדכי אליהו זצ"ל. זכורני, באחת מן הפעמים שזכינו להתלוות בשבת למו"ר הרב מרדכי אליהו זצ"ל בדרכו לבית הכנסת, והמח"ט דרור ויינברג הי"ד יצא מביתו בקרית משה ופגש את הרב.   באותו זמן עשו מצור סביב ערפאת ימ"ש ברמאללה.

הרב אליהו לחץ את ידו של דרור, ואמר לו: דוד המלך אומר: "ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם. לא כתוב כלוא אותם אלא כלותם!" דרור היה שילוב מיוחד של ענווה וגבורה. והיה מתמלא עוצמה של תורה כדי ללחום באויב ולהכותו שוק על ירך.  

כמה מצער שבשבוע שאנו מציינים  15 שנה לקרב בסמטת הגיבורים, בחר לו נשיא המדינה מר רובי  ריבלין להמשיך בדרך החנופה שלו לאויבים ולהמשיך להפקיר  את אהובנו אלאור עזריה בכלא. החלטתו האומללה של הנשיא אינה רק צרה פרטית של אלאור ומשפחתו אלא בעיה לאומית.  

במקום לחזק את חוסנו של צה"ל, ריבלין מחליש את רוח הלחימה. מטיל מורך בלבבות. במקום לומר אמירה ברורה שתשגר מסר שיבהיר לאויב שלא כדאי לו להתעסק אתנו, מתרפס הנשיא בפני האויב האכזר ובשם המושג האווילי "טוהר הנשק" הוא שותף בעקיפין לשפך דם יהודי.

הלוואי שנזכה שתחלוף ההנהגה של שקר בקרוב, ובמקום נשיא שתומך בהתבוללות (יצא נגד המוחים על חתונת ערבי עם יהודיה!) ומיצר על כך ש"בני עמו בחרו בטרור" נזכה להנהגה שפועלת מתוך מושגי היהדות. לנשיא שיודע את הפסוק "ואבדיל אתכם מן העמים להיות לי".

שמברך בכל בוקר "שלא עשני גוי". נזכה להנהגה שיודעת להבדיל בין אור לחושך ובין ישראל לעמים, ומחזקת את עם ישראל לרדוף את האויב. "ולא אשוב עד כלותם"