נתניהו ומהגרי העבודה

יוסי בלום-הלוי , י"ט בניסן תשע"ח

יוסי בלום הלוי
יוסי בלום הלוי
צילום: עצמי

כבר נאמר על נתניהו שהוא מלך המזגזגים? אחד שפוחד מהצל (הציבורי) של עצמו? שיותר מפעם אחת הוא שולף בזחיחות ובטיפשות החלטות הרות אסון? אז הנה עוד אחת וחמורה מקודמותיה: להגיע להסכם מפוקפק עם מוסד האו"ם, שמערב הקמת המדינה לפני יותר מ-70 שנה עוין את ישראל ופוגע בה בהחלטותיו?! ואיזה "הסכם" זה? תוך 5 שנים לגרש למדינות מערביות 16 אלף מסתננים? וכי האו"ם יכול להחליט בלא הסכמת אותן מדינות שהן בכלל יהיו מוכנות לקבל לשטחן מסתננים אלה?

כל זה הוא חארטה אחת גדולה, ודרך לזרות חול לעיניים הדומעות של תושבי דרום תל אביב ושכונות מצוקה אחרות של מדינת ישראל. ככל שהדבר חמור בטווח הקצר, האיום הוא בעשרות האלפים שהיו נשארים כאן במעמד של מהגרים, שכל אחד ואחד ומהם, כפי שהם מצהירים בגלוי בחוצפתם, יהי זכאי על פי "החוק הבינלאומי לזכויות האדם" להביא את כל בני משפחתו לכאן ולאזרח אותם במדינת ישראל, שהיא כבר היום המדינה הצפופה ביותר בעולם ולא רק ביחס לעולם המערבי. 

תקראו את תחזיותיו של ארנון סופר על קריסת התשתיות הצפויה לנו בעוד שנים לא רבות. החסרי  צרות אנו? עם יותר מ-10 מיליון בני אדם בין הירדן לים, בעיות עם האוכלוסייה הלא יהודית המאיימת עלינו בטרור. אז מה עושה "ההסכם" ההזוי הזה של נתניהו עם האו"ם? הוא מביא בלא מחשבה, עוד אוכלוסייה מוסלמית עוינת מסודאן ואריתריאה, כזו שתצטרף לאוכלוסייה המוסלמית והלא יהודית, שכבר היום לפי המניין האופטימי מהווה 35% מאוכלוסיית ארץ ישראל המערבית. הזה מה שחסר לנו?

נכון, לבג"ץ יש חלק גדול מאוד באסון המסתננים והביטולים הבלתי חוקתיים והבלתי חוקיים של שופטי מיטת סדום הזו. לא מצאו עד היום מענה של הכנסת בשל פחדנותו הפוליטית של נתניהו וחלק מחברי הקואליציה המסרבים לבעוט באחוריה של הפרה הקדושה הקרויה "בית המשפט העליון בשבתו כבית המשפט הגבוה לצדק".

וכך 15 שופטים עושים דין לעצמם, מחוקקים מאחורי גבה של הכנסת חוקה שכל כולה מסכנת את צביונה ומהותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

בדמוקרטיה אמיתית בה נשמרים היסודות של הפרדת הרשויות ואי התערבות של הרשות השופטת בחקיקת הכנסת ובהחלטות ממשלה נבחרת, הכנסת היא הריבון ועל הרשות השופטת לכבד את חוקיה ולא לפסול אותם תוך מתן פרשנות לחוק אחד ויחיד המתיר להם לעשות זאת.

וראש הממשלה, מה הוא חושב לעצמו, שאנו בימין מטומטמים עד כדי כך שנקבל עד אין קץ את סדרת הזיגזגים שלו המבטאת חולשה, מורך לב וחוסר ביטחון פוליטי בעניינים החיוניים לקיומנו?!

כבר בבחירות הקודמות אמרתי לעצמי שאהיה מוכן לבחור בך אם זו תהיה כהונתך האחרונה כראש ממשלת ישראל, והנה לא רק שלא שיפרת את אופן תפקודך כראש ממשלה, אלא החמרת את מצבה של מדינת ישראל, ומה הועילו לנו נאומיך המצוחצחים והמבריקים אם מעשיך מובילים אותנו לאסון?

טוב תעשה, אדוני ראש הממשלה, בנימין נתניהו אם תתפטר מכהונתך, תכריז על בחירות ותודיע שאינך מציג מועמדותך לכהונה נוספת.