ההתנצלות הצבועה של אבו מאזן

מי שמכיר את הרקורד האקדמי של יו"ר הרשות, יודע שהוא חופף לחלוטין את תוכן הנאום האנטישמי שנשא

הרב ד"ר חיים שיין , כ"א באייר תשע"ח

הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
צילום: פרטי

אבו מאזן התנצל בשפה האנגלית על נאום "היהודים אשמים בפשעי הנאצים".

התנצלות כוזבת לאור פתיחתה, "אם יש מישהו שנפגע...", שהרי אם היהודים אשמים בפגיעה בהם, הם לא אמורים להיפגע.

מדובר אם כן בניסיון פתלתל לתקן את הנזק שגרם לעניין הפלשתיני במדינות אירופה ובעיקר בגרמניה, שמזרימה במישרין ובעקיפין מיליוני יורו, כולל לעמותות ישראליות שמשרתות את הנרטיב הפלשתיני. מי שמכיר את עברו האקדמי של אבו מאזן ועמדותיו היסודיות, יודע שהוא מזדהה לחלוטין עם הנאום ולא עם מלל ההתנצלות.

הנשיא טראמפ מצליח בתוך זמן קצר מאוד להביא לסיום את עידן התמימות. עידן שבו המערב הובל כשה תמים לתוך נשף מסיכות מתוחכם, הנשלט על ידי רודנים, אייתוללות וסוכני תקשורת בשירותם. סין, רוסיה, איראן, צפון קוריאה והרשות הפלשתינית נאלצות להוריד מסיכות ולגלות את התוכניות, המניעים והמזימות המוסתרים מאחוריהן. כל בן תרבות צריך להודות לטראמפ על התרת הספקות וחשיפת האמת. סכנה לכל ציוויליזציה טמונה בניצחון השקר, בהשתלטות התקינות הפוליטית, בעיוות עולם הערכים ובחוסר היכולת הבסיסית להבדיל בין טוב לרע.

אבו מאזן, ממשיך דרכם של אל־חוסייני, שוקיירי וערפאת חשף את המזימה המסתתרת מאחורי מסיכת ההתקרבנות הפלשתינית. השתתפות פלשתינית פעילה בחיסול הישות היהודית. פעילות שהחלה בימי השלטון הנאצי והמשכה בפיגועי טרור נפשעים.

אבו מאזן הודה בנאומו שהיעד אינו חיסול "הישות הציונית", אלא פתרון סופי לעם היהודי. תקוותי שהתמימים השימושיים המועטים שנותרו בשמאל־מרכז יפנימו שאבו מאזן אינו פרטנר לשלום אלא אויב. אין מדובר בד"ר מכחיש שואה, אלא חמור מזה - במצדיק שואה.

הטיעון שרוב הפלשתינים רוצים לחיות בשלום, מטעה. כל עוד אבו מאזן עומד בראשם הוא מבטא את העמדות שלהם. אין התארגנות של גורמים מתונים להחליף אותו. אבו מאזן ילך, מורשת השנאה והטרור שלו תישאר. המסקנה היא שחובה לחזק את המדינה היהודית, לבנות ללא הרף ולקרוא ליהודי העולם לבוא הביתה.

באדיבות "ישראל היום"