צריך להודות: נתניהו שיחק אותה

טראמפ בעל תסרוקת זנב השועל, חסר העכבות, הבלתי צפוי, מתברר כאחד הדברים הטובים שקרו לעולם החופשי בשנים האחרונות. 

דניאל זמיר , כ"ד באייר תשע"ח

דניאל זמיר
דניאל זמיר
צילום: יחצ

הנסיך הקטן, הדמות המיתולוגית בספרו המונומנטלי של אנטואן דה סנט אכזיפרי, אומר משפט שצרוב בזיכרוני - "מה שעיניי רואות אינו אלא קליפה, כי העיקר סמוי מן העין". 

בתורת החסידות והקבלה המשפט הזה מקבל משנה תוקף ומוסבר באריכות. הדברים שאנו רואים כלפי חוץ הם באמת קליפה חיצונית שיכולה להיראות שונה לחלוטין מהאמת שנמצאת בפנים. וכמו שאמרו חז"ל "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בתוכו".

אמש שמעתי את דבריו של נשיא ארה"ב ונזכרתי במשפט הזה. מי שעוקב קצת אחר מה שקורה בארה"ב, יודע כי טראמפ הוא האדם המושמץ ביותר בתולדות התקשורת באמריקה. אם נתניהו חושב שהתקשורת כאן נגדו, הרי שלעומת מה שהתקשורת באמריקה עושה לטראמפ, התקשורת שלנו מתנהגת לנתניהו בכבוד מלכים.

מדי ערב, בכל תכניות ה"לייט נייט" בכל הערוצים, טראמפ הוא נושא הבדיחות הארסיות ביותר. כל פרט מאורח חייו הפרטיים מודלף בגסות והופך ללעג ולקלס - איזה המבורגר הוא אוכל לפני השינה, אילו תרופות הוא נוטל נגד התקרחות, מה הוא אוהב לראות בטלוויזיה, וכמובן כמה כסף שילם לכוכבת סרטים מפוקפקת כדי שתשתוק. 

ובכן רבותיי, האיש ה''הזוי'' הזה, בעל תסרוקת זנב השועל, חסר העכבות, הבלתי צפוי, מתברר כאחד הדברים הטובים שקרו לעולם החופשי בשנים האחרונות. 

בעוד אובמה הכריזמטי והשרמנטי, מלא החן, הנואם בחסד, ניהל מדיניות חוץ קטסטרופלית, גרועה באופן שאי אפשר לתאר במילים, הנה המוקיון שנוא נפשם של הליברלים, האיש שלא זכה אפילו ברוב הקולות בבחירות בארה"ב, מנהל מדיניות חוץ בכישרון עצום, על סף פירוק היסטורי של צפון קוריאה מנשק גרעיני, ועם יד על הדופק למניעת התחמשותה הגרעינית של אירן. 

ועל זה כבר אמרנו - מה שעיניי רואות אינו אלא קליפה כי העיקר סמוי מן העין. וכן, צריך לומר מילה טובה גם לנתניהו. גם הוא בולע מרורים מהתקשורת בישראל השכם והערב, נלעג על ידה באופן תדיר.

מאבקו בהסכם הגרעין האיראני תואר כאובססיבי וחסר סיכוי. נתניהו שיחק אותה ובענק. הנשיא האמריקאי אימץ אחת לאחת את עמדותיו של נתניהו. ראש הממשלה שטרח לנאום בקונגרס נגד ההסכם ומאחורי גבו של אובמה יכול היום לנשום לרווחה. יש שכר לפעולתך.