השמחה לאיד של השמאל והערבים

רק ברמאללה אפשר למנות אדם שההתמחות הספורטיבית היחידה שלו היא בזריקת רימון, לעסקן ספורט בכיר. השמחה של גבאי וזחאלקה מטרידה

הרב ד"ר חיים שיין , כ"ד בסיון תשע"ח

הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
צילום: פרטי

ג'יבריל רג'וב, יו"ר ההתאחדות הפלשתינית לכדורגל, הוא אחד הגורמים העיקריים לביטול הגעת נבחרת ארגנטינה. הסייען של יאסר ערפאת ואבו מאזן, הציע לשרוף חולצות של מסי, ארגן הפגנות מול נציגות ארגנטינה ברמאללה והפך משחק כדורגל לאירוע פוליטי.

אין ספק שהוא הצליח להחדיר את הטרור לספורט. רק ברמאללה אפשר למנות אדם שההתמחות הספורטיבית היחידה שלו היא בזריקת רימון לעסקן ספורט בכיר. 

מביך ומטריד היה לגלות את מצהלות השמחה המשותפות לג'יבריל רג'וב, חנין זועבי, אבי גבאי ויאיר לפיד, וכצפוי של זוהיר בהלול, שחקן הקישור בין הרשימה המשותפת למחנה הציוני. שמחת עניים הנחגגת על ידי פוליטיקאים מתוסכלים, לרגל ביטול הופעת נבחרת ארגנטינה למשחק בישראל. 

קואליציה מוזרה שמסבירה את הסיבה לכך שמספר המנדטים, בסקרים עדכניים, של המחנה הציוני נמוך משל הרשימה המשותפת - כמו גם את הירידה במספר המנדטים הצפוי ל "יש עתיד". הציבור בישראל יודע לזהות בנקל את הבלבול והטשטוש שבין אופוזיציה לשלטון לבין אופוזיציה למדינה, ויש לו זיכרון מצוין. 

מדינת ישראל מצויה תחת מתקפת שנאה אנטישמית. ארגוני החרם נגד ישראל, בשיתוף פעולה עם תקשורת עוינת, ומתוך אינטרסים כלכליים, משתמשים בנושא הפלשתיני כקרדום צבוע לחתור ולפגוע בישראל. מאות אלפי בני אדם נהרגו בסוריה, בעיראק ובתימן, ושום ארגון הומניטרי לא קם לדרוש את דמם. 

מדינה יהודית כמעצמה עולמית, דמוקרטיה נאורה ומשגשגת סותרת דוגמות ויסודות תיאולוגיים בנות אלפיים שנה. עולם שהיה רגיל לזהות את היהודים כקורבן נצחי, לא מסוגל להפנים שהיהודים שבו להיסטוריה ובגדול. עבור שונאי ישראל, אין זה משנה כלל מי נמצא בשלטון, ימין או שמאל. כמו גם  היכן מתקיים משחק הכדורגל. הטענות באשר למיקום המשחק הן בגדר תעמולה בדיונית ותירוץ קלוש. 

דווקא עכשיו אפשר היה לצפות ממנהיגי השמאל בארץ שיתייצבו יחדיו אל מול גלי השנאה ולא יעסקו בהתחשבנות פוליטית קטנונית. רק פתי יאמין כי מי שאיים על מסי, עשה זאת בגלל המעבר מחיפה לירושלים. גם אם מישהו סבור שיש ממש בעניין המיקום, אפשר היה לצפות שכל מפלגה ציונית תדחה בשאט נפש את החרם על ירושלים, עיר נמל לחופו של הנצח. 

השלמת השמאל הישראלי בהנהגת לפיד וגבאי עם החרם על ירושלים ואיומים על שחקני כדורגל נותנים רוח גבית חזקה לכל אלה שמעוניינים למנוע את קיום האירוויזיון בבירת ישראל. יש רק לקוות שלא נצטער על התגובה החלטוריסטית וחסרת האחריות של יאיר לפיד בעניין המשחק עם ארגנטינה. עם כל החשיבות שבקיום המשחק, חשוב לזכור את המסר של המשורר הרומי הורטיוס: "כל דבר במידה". ישראל לא חזקה בכדורגל, אבל אין כוח בעולם שיוכל להבקיע את חומת הביטחון של עם ישראל בארצו.

באדיבות "ישראל היום"