ברוכים הבאים לממלכת האבסורד

בעוד החמאס ממשיך ללבות אש ותימרות עשן, ומחזיק בגופות חיילים ובאזרחים, תומכת ישראל בהמשך שלטון החמאס וחיזוקו

מנחם רהט , א' בתמוז תשע"ח

דעות גדי אייזנקוט
גדי אייזנקוט
צילום: עצמי

    1.כמה ממשלות בישראל מנהלות את ענייניה הביטחוניים והמדיניים של המדינה? מסתבר ששלוש: אחת מהן ממשלת-על, היא הבג"ץ, שממקם עצמו מעל הדמוקרטיה וממשיך להתנהל כפיראט משפטי (ע"ע ההרס הנפשע, המרושע, האכזרי, הבלתי סביר בעליל, חסר הפשר והתוחלת, בנתיב האבות השבוע). אבל זוהי אופרה אחרת.

    מתחתיה של ממשלת הזדון, שחייבים להחזיק לה תודה על שהיא מאלצת אותנו להשמיע בתפילה בשיא הכוונה והריכוז את תקוות "השיבה שופטינו כבראשונה... והסר ממנו יגון ואנחה", מנהלות את מדינת ישראל שתי ממשלות. כל אחת מהן מרוחקת 180 מעלות מחברתה, בשאלת קיומו בעזה של שלטון מחבלי החמאס. השבוע התכנסו בכירי שתי הממשלות הללו לדיון משותף – גם זה קורה – במסגרת הקבינט.

    2. הממשלה האחת, בראשות הליכוד, היא זו שגורסת, בהשראת בכירי צה"ל, שרק שיפור המצב ההומניטרי בעזה, יחסוך מאיתנו 'ימי זעם' ו'ימי נכבה' ו'ימי נכסה'. שרק חילוצם של העזתים מן החיים בזבל, ינמיך את רף האלימות ויחזיר את השקט לטובתם של חלוצי עוטף עזה (שחלקם, ברוב סיכלות וזדון לב, ליוו במחיאות כפיים את ההתנתקות שסילקה את המגן האנושי שגונן על שוטי השמאל הללו), וגם ירגיע את הביקורת הבינ"ל כלפי ישראל.

    הממשלה השניה מעריכה שכבר ניסינו הכל, ושום דבר לא עזר. ולכן, הפתרון היחיד לפי הבנתה טמון במיטוט שלטון החמאס. ממשלה זו, שבהנהגתה בולט שר הביטחון אביגדור ליברמן, טענה השבוע בישיבת הקבינט, שהואיל וכבר נוסה הכל, אין מנוס מאשר הפלת שלטון החמאס. בוודאי לא סיוע.

    3. איפה עומד נתניהו, במחלוקת שבין שתי הממשלות כאן? אז לידיעת ידידיי הליכודניקים וחברי האידיוטים השימושיים מהציונות הדתית שהצביעו נתניהו: נתניהו בעד החמאס. הוא סבור שיש להזרים כספים לעזה כדי למנוע קריסת שלטון החמאס. להאכיל את המפלצת בליטרת בשר יומית. לקנות שקט. כי מפלצת רעבה היא מפלצת מסוכנת. אז מה אם אותה מפלצת מייחלת לחורבנה של המדינה, ועד אז ממשיכה לשגר עזתים שיתנפצו על הגדר, ומיני 'חפצים מעופפים': קסאמים ופצמ"רים, עפיפוני טרור ובלוני הליום? טירוף מערכות מוחלט: להאכיל יום יום את האגרוף החובט בך.

4. עד כדי כך גדול האבסורד, שנתניהו איים על אבו מאזן, שאם ימשיך הטרוריסט מרמאללה בסנקציות כלכליות כנגד החמאס, יקצץ נתניהו מהכספים שישראל מזרימה לרמאללה, ויעבירם ישירות לעזה.

ועדיין לא הגענו לשיא האבסורד: רצים דחופים יוצאים ממשרד החוץ לבירות העולם המערבי, ומשכנעים ממשלות שלא לקצץ (שמעתם נכון: שלא לקצץ!) בכספים המתחזקים את אונר"א, אירגון תומך טרור בעליל, שמפטם את מוחם של הפלשתינים הצעירים, ילידי עזה, בדבר שובם 'בקרוב ממש' לפלשתין, בחסות 'זכות השיבה' המדומיינת. האמריקאים כבר קיצצו 60 מיליון ד', ועכשיו מפצירים בהם שיחדשו את הזרמתם לאונר"א, ומשם קצרה דרכם לחמאס, להטמעה במערכת החינוך של ערכים אפלים של טרור, שהידוּת, פליטוּת, ו'זכות השיבה' המומצאת.

האבסורד נמשך: המינהל האזרחי ממשיך להפיץ באינטרנט מצג שווא, כאילו ההסתה בספרי הלימוד הפלשתינים, שמממן אונר"א, הולכת ופוחתת, ולכן ראוי אונר"א לתמיכה כספית נדיבה של העולם המערבי, בעוד שבמציאות המצב ממש הפוך וההסתה רק גואה וסוחפת את כל גילאי העזתים – מגיל 3 ועד שיבה וזיקנה. (רק בארץ האבסורדים קורה, שהמינהל האזרחי מצפצף על עמדת שר הביטחון ופועל בניגוד לעמדתו).

5. בואו לא נתבלבל. נתניהו, מגינו של החמאס, חשב פעם אחרת. בבחירות 2009 הוא התייצב על גדר הגבול בעזה והבטיח שהוא, בניגוד לממשלה 'הרופסת' של אולמרט, ימוטט מיד בעלותו לשלטון את ממשלת הרשע החמאסית בעזה. לא מופרך להעריך שהצהרה זו גייסה לטובתו קולות נוספים של אידיוטים שימושיים שהאמינו לו.   

אז אמר. בדיוק כפי שאמר שהוא בעד סגירת אונר"א, אבל כעת פועל להצלתו. בדיוק כפי שהצהיר שהוא בעד עונש מוות לטרוריסטים רוצחים. בדיוק כפי שהבטיח בהסכם הקואליציוני לקדם את פסקת ההתגברות, אך עושה הכל לטירפוד המהלך לסיכול שלטון העריצות של הבג"ץ. ועוד הבטחות, שהתאדו ברוח. איך אמר פעם ראש הממשלה לוי אשכול: "הבטחתי, אבל לא הבטחתי לקיים".

    6. דווקא בארץ האבסורדים קורה, שהשמאל (הציוני; לא ההזוי) דורש צעדים משמעותיים נגד העזתים, מול הימין השפוף שמנהיגו פועל להצלתם. כך למשל חזר וטען השבוע השר לשעבר חיים רמון: "כבר ניסינו הכל, פרט לפיתרון ההגיוני היחיד: חיסול שלטון הטרור החמאסי, שהוא זרוע איראנית בדרום הארץ".

    וכך גם הח"כית לשעבר במפלגת העבודה, אשת השמאל ד"ר עינת וילף, (שחיברה עם עדי שוורץ את הספר 'מלחמת זכות השיבה'). שוורץ-וילף קבעו השבוע בטור בעיתון השמאל הסהרורי 'הארץ', שאונר"א הוא הגורם המתדלק במימון אירופי ואמריקאי את חלום השיבה ההזוי בקרב 1.3 מיליון העזתים, דור חמישי לפליטוּת נצחית, שמייצר אונר"א. "כל המהות של אונר"א, היא להבהיר ליותר מ-70% מתושבי הרצועה שרשומים אצלה כפליטים, שעזה אינה ביתם האמיתי; שביתם האמיתי שנלקח מהם בכוח, נמצא מעבר לגבול; ומעודדים אותם לשוב לישראל... הסיכוי לשיקום עזה, גדול יותר ללא אונר"א, שניזקו גדול בהרבה מתועלתו".

    6. עולם הפוך: בעוד נתניהו ואייזנקוט מבקשים לחזק את שלטון הרשע של החמאס (שבעזות מצח מחזיק בחללים ואזרחים ישראלים), התייצבה השבוע בפרלמנט השוודי, מגדולי מממני אונר"א, ח״כית הקואליציה שרן השכל, ליכוד, חברת ועדת חוץ וביטחון ויו״ר השדולה לרפורמה באונר״א, והתריעה: ״הכסף ששוודיה תורמת לאונר"א, 40 מיליון ד' בשנה, מממן טרור, משרת את חמאס ומשמן מכונת הסתה של אנטישמיות ושנאת ישראל; אונר"א מתפקד כזרוע של הרש"פ והחמאס". איך זה מתיישב עם עמדת נתניהו? לא מתיישב. עוד אבסורד. מישהו אמר משחק כפול?   

    ברוכים הבאים לממלכת האבסורד.