צוחקים על כולם בעיניים

אם יש 70% לוחמים דתיים, 50% מחטי"ם דתיים ו-40% מסיימי קצונה דתיים, אז כמה אחוז דתיים צריכים להיות בפיקוד הבכיר?

חיים ולדר , ד' בתמוז תשע"ח

דעות חייל דתי בשיריון
חייל דתי בשיריון
ערוץ 7

1.

זה שהצבא לא מקום מתאים לאנשים דתיים, זה דבר ברור מאליו. החרדים ידעו את זה תמיד ולכן הדירו רגליהם משם. הדתיים לאומיים דגלו בשירות בצבא אם מתמימות ואם משום שראו בצבא ערך גבוה כל כך ששווה את הסכנה הטמונה בו לאורח חיים דתי.

אבל מרוב שגורמים אנטי דתיים עסוקים בלנסות לגייס את החרדים לצבא (ומעניין מתי הם סוף סוף יבינו שזה בחיים לא יקרה), פתאום התגלו כמה נתונים מעניינים מאד.

לא רק חרדים לא מתגייסים. גם שמאלנים משתדלים להשתמט מהצבא, ואם כבר מתגייסים זה ליחידות שאין להם סיכוי להיהרג, ולעומת זאת יש להם סיכוי לרכוש מקצוע ולהתעשר לאחר השירות.

ועדיין זה לא היה איכפת לחובשי הכיפות מפני שהם אמרו "יופי שילכו השמאלנים ואנחנו נישאר ונשלוט בצבא ומי ששולט בצבא שולט גם במדינה".

אז הם התגייסו בהמוניהם עד כדי כך, שביחידות הקרביות ישנם 50 אחוזים לוחמים דתיים ביחידה המובחרת מגל״ן 70% מהלוחמים דתיים. זאת ועוד: כל קורס קצינים קרבי בצה״ל מונה בין 30% ל - 40% חובשי כיפה. וחמישים אחוז מהמח"טים (מפקדי חטיבות) הם דתיים.

אז החזון הגדול התגשם לא? אוטוטו הצבא יהיה דתי (אם חובש כיפה נחשב אוטומטית לדתי). אז זהו שלא.

2.
השבוע התברר כי הכל נעצר שם. בדרגת המחטי"ם. ברגע שזה עולה לכיוון שדרת הפיקוד הבכיר המספרים מצטמצמים באופן מבהיל.

בואו נעשה הערכה קטנה: אם יש שבעים אחוז לוחמים דתיים חמשים אחוז מחטי"ם דתיים וארבעים אחוז מסיימי קצונה דתיים, אז כמה אחוז דתיים צריכים להיות בפיקוד הבכיר?
חמישים אחוז?
אין חמישים אחוז!
שלושים אחוז?
אין שלושים אחוז!
עשרה אחוזים דתיים?
אין עשרה אחוזים דתיים!
שני אחוזים?
אין אפילו שני אחוזים.
אז כמה??? כמה אחוזי דתיים יש בפיקוד הבכיר של הצבא?
אתם לא תאמינו: אפס אחוזים!!!

3.
צריך לשפשף את העיניים כדי להאמין. מכל מאות אלפי החיילים הקצינים המחטי"ם לא מצאו אפילו חובש כיפה אחד לשים אותו במטכ"ל.

שימו אחד. מה כפת לכם. לקישוט, לניראות, להרגשה טובה. הרי אפילו באיראן יש חבר פרלמנט יהודי, וכולנו יודעים כמה הם אוהבים יהודים אבל חשוב להם לתת אפילו לעצמם הרגשה שהם לא שונאים יהודים. אבל בצבא? לא חשוב להם להראות כלום. חשוב להם שלא יהיה אפילו חובש כיפה אחד במטכ"ל.

אז היה אחד שכמעט הגיע לשם, תת אלוף מרדכי כהנא (תא"ל זו הדרגה שלפני אלוף). רגע לפני שהיה צריך להתמנות מצאו אצלו אקדח חלוד שנשאר בקראוון שלו, והעיפו אותו כמו כלום מהצבא.

וכעת עוד אחד בשם עופר וינטר שפיקד על חטיבת גבעתי, עליו לא מצאו אפילו אקדח חלוד או מחסנית חלודה או קליע או תרמיל, ואפילו לא חלודה באוטו. אבל הוא לא מונה לאלוף כי בצבא לא רוצים אף כיפה בפיקוד הבכיר. במקומו מצאו אחד בשם פינקלמן, שהוא כמעט חסר ניסיון קרבי, ואפילו ננזף חמורות בגלל שנגנבו ממנו 33 כלי נשק, אבל מצד שני אין לו כיפה. אותו קידמו במקום וינטר.  

כעת תשאלו מה העניין שלי בכיפות שיש או לא בצבא שאנחנו החרדים ממילא לא הולכים אליו?

4.
העניין שלי הוא בהוכחה שיש כאן (אם בכלל צריך הוכחה) לכוונת המכוון של השליטים האמיתיים כאן – אנשי השמאל.

שימו לב שאלה שמטיחים כנגד החרדים "למה הילדים שלכם לא נהרגים בצבא" – הם עצמם או שלא שרתו בקרבי (יאיר לפיד) או שלא שירתו בכלל (כמו בכיר מפלגתו יעקב פרי שגם עמד בראש הוועדה לשוויון בנטל).   
(אני כמובן לא מכליל. יש אנשי שמאל שאיבדו ילדים במלחמות, אך רוב רובם של אנשי השמאל לא משרתים בקרבי. והדברים ידועים.)   

מכיוון שצבא חייב להכיל אנשים שמוכנים להיהרג, והם לא. הם חייבים כמה שיותר אנשים חדורי אידיאולוגיה שיהיו מוכנים להיהרג בשבילם.

אנשי הציונות הדתית מתאימים לזה כמו כפפה לאגרוף והם אכן הפכו לבשר תותחים ואחוז האבידות מביניהם הוא הגבוה ביותר בצבא כבר עשרות שנים.

5.
ברם, כידוע לכל דבר יש מחיר. כשאנשים לוחמים ואף מקיזים דם הם אמורים להתקדם בסולם הדרגות. טבעי היה שהדתיים המשרתים בצבא, יתפסו אחוזים ניכרים בהנהגתו.

אבל את המחיר הזה השמאל לא מוכן לשלם. ולא רק את המחיר הזה. אפילו מחיר כלשהו. הם לא יכולים להעלות על הדעת שישב במטכ"ל אלוף שיתחשב בצרכיהם הדתיים של החיילים, או שיחליט למשל שלחיילים מותר להגן על חייהם מפני מחבלים המבקשים לדקור אותם, לסקול אותם, ולזרוק עליהם לוח שיש מקומה רביעית.

המטכ"ל הוא מקום בו צריך לשים קבוצה של אנשים שיפקחו על העניינים. עם כל הכבוד לזה שהענקנו לכם את הזכות להיהרג לא ייתכן שניתן לכם גם להגן על עצמכם. ולכן החובש המצטיין אליאור עזריה ישב בכלא ופינקלמן שנגנבו ממנו 33 כלי נשק יקודם וישב במטכ"ל.
בתור פיצוי, הם גם מגרשים ברישעות את אנשי הציונות הדתית מבתיהם ומישוביהם, מה שלעולם לא היו עושים חלילה לערבים. והם גם עושים את זה בצורה הכי צינית שניתן להעלות על הדעת (אפילו יותר מהטור הזה). יש חריגה של ארבעים סנטימטר ב"דרך האבות"?, אנחנו נוריד חמישה עשר בתים.

אז נכון שאין אף ערבי שמתלונן שלקחו לו משהו, ונכון שאפשר לגמור את העניין בפיצוי, אבל אתם הדתיים לאומיים הרי הולכים לצבא, נכון? ובתמורה לזה שאתם משרתים כלוחמים ושופכים דם, אנחנו לא ממנים אתכם לשום תפקיד פיקודי בכיר, נכון? אז למה שנפצה את הערבים שאפילו לא התלוננו על גזילת קרקע אם אפשר לפצות אתכם אחרי שנפנה אתכם מביתם ונגרש אתכם מישובכם? 

6.   
כי השמאל רוצה רק דבר אחד. לשלוט. ואת זה הוא עושה הכי טוב מאז קום המדינה, וגם אחרי המהפך הפוליטי שהעלה את הימין לשלטון לפני ארבעים שנה. יבואו בגין ושמיר ושרון ונתניהו אבל מי שישלוט יהיה תמיד השמאל.

וכדי לשלוט, לא צריך מיליון איש ואפילו לא אלף איש. רק כמה עשרות קודקודים שישבו בבית המשפט, במטכ"ל, בראשות המשטרה ובפרקליטות. כל השאר הם נתינים. זו יכולה להיות גם אוכלוסיה של עשרות מיליונים כמו בצפון קוריאה. מה שחשוב זה "קים ג'ונג און" כלשהו שישלוט על כמה עשרות שישלטו על כמה מאות שישלטו על כמה אלפים שישלטו על כל המיליונים.

וכדי לשלוט צריך להשפיל את נתיניך ולזרוע בהם אימה. איך משפילים? לא נותנים אפילו ייצוג של כיפה אחת במטכ"ל. הרי יכולנו לעשות את זה כדי שתרגישו טוב, אפילו באיראן עושים את זה. יהודי אחד שיושב על כיסא. אבל זהו, שאנחנו לא רוצים שתרגישו טוב.

כי אם תרגישו טוב אולי יהיה לכם כוח להתארגן ולעשות לזה סוף. לכן אנחנו שוברים אתכם במיליוני צורות. מגרשים אתכם, הורסים את הישובים שלכם, לוקחים נער שלכם בן 16 עם כיפה ופיאות שלא עשה דבר, ומענים אותו בעינויים שאפילו מחבלים ערבים לא מענים, כי אנשי השמאל לא אוהבים שמענים ערבים. זה לא בא להם טוב. אבל ילד יהודי? מתנחל? עם כיפה? שיענו מה רע? 

ומה שבעיקר עושים אנשי השמאל, זה לצחוק להם מול העיניים. שיבינו את מקומם ולא יעלו על דעתם באמת לקבוע כאן את הלך הרוח.

7.
אני כותב את הדברים בציניות שמחרידה אפילו אותי. ואם למישהו נראה שהדברים נכתבים מתוך איזושהי שמחה לאיד, אינו מעלה על דעתו איזו סערה פנימית מתחוללת בתוכי. כאב נורא שמקורו בתחושת אי צדק, עצב וכעס אין אונים. על אחים יקרים שסובלים מהתעללות נוראה מצד אנשי השמאל.

בשעת כתיבת הדברים נכנסו לחדרי שני אנשים וראו במו עיניהם את הסערה שאני שרוי בה. האם אני רואה משהו שלא רואים בנט ושקד ונתניהו? מדוע הם שותקים? מדוע הם נותנים לדברים שכאלה להתרחש. מדוע הם נותנים שיצחקו עליהם ועל תומכיהם בעיניים.

ובה בשעה, אני חושב על גדולי הדור שלאורם הלכנו מאז ומעולם. כשאף אחד לא ראה את מה שהם הזקנים, החכמים ראו. לפחות אנחנו לא נמצאים במשחק הציני הזה מאז הקמת המדינה. הם יכולים לשנוא חרדים בגלל שהם לא הולכים לצבא כמו שהם שונאים דתיים לאומיים למרות (או בגלל) שהם כן הולכים.

הם יכולים להצר את צעדינו, להוריד את זכויותינו ולרדוף אותנו, אבל לפחות יש לנו את עצמנו. ומעולם לא השתייכנו לעולמם. לפחות איננו בובות בתאטרון שהם יצרו. לכן היכולת שלהם לפגוע בנו באמת אינה קיימת. ויש בי מעט נחמה.

באדיבות "יתד נאמן"