לוקה מודריץ' הגדול

אבינועם הרש , ה' באב תשע"ח

אבינועם הרש
אבינועם הרש
עצמי

בכל שיעור יש את הרגע הזה שבו אחרי שאחרון התלמידים סיים לעזוב את הכיתה, אתה נשאר לבד ומהרהר: איזה מסר בשורה התחתונה הצלחת להעביר לתלמידים שלך.

אבל לפעמים, יש הזדמנויות שהם פשוט מתנה שאסור לפספס: משחק גמר גביע העולם הוא למשל אחד מהם:

והיום בבית ספר קיץ עשיתי טורניר לתלמידי כיתה ג' בין 4 נבחרות.

מגיעים ארבעה ראשי קבוצה ובוחרים את התלמידים עד שפתאום קלטתי שבסוף נשאר לו תלמיד אחד, קטן קומה יותר מכולם, שקט ונבוך שאף אחד לא בחר בו.

זכרתי מהטורניר שעשינו לפני שבוע תכונה אחת שאהבתי בו: הנחישות.

עם כל הגוף הצנום והנמוך שלו, הוא פשוט נכנס כמו טייס קמיקזה בתלמידים גבוהים וחסונים יותר, לא רואה בעיניים.

והערב בגמר המונדיאל כאשר ראיתי את לוקה מודריץ', קפטן נבחרת קרואטיה, ישר חשבתי עליו: שחקן שלמרות שיש גבוהים וחזקים ממנו, אין עוד שחקן שיש לו לב ונחישות יותר גדולים מהמודריץ' הזה, שלמרות ששיחק במונדיאל הזה הארכה אחרי הארכה לא הפסיק לרוץ ולתקל ולשרוף את המגרש גם שהשרירים שלו היו גמורים מעייפות, רק מכוח הלב.

ומחר, אני הולך להראות לתלמיד המקסים הזה את מודריץ' הלוחם הגדול ומלא ההשראה, שהתחיל את הקריירה שלו בתור רועה צאן בן 5 ובעזרת הנחישות והאמונה, ההקרבה והלב הגדול שלו (ברור שגם יש לו כישרון מטורף, ובכל זאת סימן ההיכר שלו מתחיל מהלב) הצליח להיות הקפטן והמנוע של הנבחרת הכי לוחמת שראינו בעשור האחרון.

אז אני באמת לא יודע אם התלמיד הזה הולך להגיע לבוגרים של ריאל מדריד או להיות קפטן נבחרת ישראל ואני גם מתנגד לגרימת אשליות לא מציאותיות לתלמידים אבל אני כן מתכוון להעביר לו את המסר הבא שאני מקווה שהוא ייקח אותו לשאר החיים:

שימשיך וילך עם המתנה הכל כך גדולה שהוא נתברך בה: לב ענק ונחישות שלא רואה ממטר.

כי אם יש משהו שהחיים האלו הוכיחו, זה שלפעמים התכונה הזו חשובה לא פחות אם לא יותר מעוד כמה סנטימטרים קילוגרמים או מרפקים שיש לך.

אז אל תבכה ילד קטן שלא בחרו בך, כי אתה הכי מזכיר לי מכולם את לוקה מודריץ' הגדול ומחר אני גם מתכוון להסביר לך ולשאר החברים בכיתה שלך שלא זיהו את התכונה הזו שבך, מדוע בטורניר הבא, כדאי להם לבחור בך ראשון!