המשפחה הישראלית חזקה מהקמפיין הפרוגרסיבי

בנימין שיינברג , י"א באב תשע"ח

ביום רביעי האחרון עבר בכנסת חוק הפונדקאות. החוק, שעבר ללא ההסתייגות שמאפשרת פונדקאות גם לאבות יחידניים, עורר את זעמה של הקהילה הלהט"בית שהכריזה בתגובה על שביתת מחאה ביום ראשון.

מיד עם ההודעה על השביתה החלה התגייסות של מיטב עיתונאינו לטובת המחאה. חלקם הודיעו שיצטרפו לשביתה, אחרים פרסמו שוב ושוב את רשימת החברות במשק שהביעו הזדהות עם המאבק. הגדיל לעשות תאגיד השידור הציבורי "כאן" שפרסם הודעה בזו הלשון:

"אנו תומכים בכל עובדינו הבוחרים להביע את תפיסת עולמם. הנהלת התאגיד פנתה לאוצר בבקשה לאפשר לעובדים שמבקשים לשבות כחלק ממחאת הלהט"ב, להזדהות במסגרת יום בחירה נוסף שיינתן להם". במילים אחרות הנהלת התאגיד, גוף ציבורי כזכור, מבקשת לאפשר מחאה כנגד החלטת הרוב בכנסת ולממן את המחאה הזו מהכסף של כולנו.

מה הוביל את ראשי התאגיד להחלטה המקוממת הזו? הרי לא ראינו הזדהות כזו בימי ההתנתקות ואפילו לא במחאת הנכים. מה גרם להם לבחור צד מובהק בויכוח פוליטי-ערכי שחוצה את החברה הישראלית?

התשובה היא שבעיניהם אין ויכוח. בתיבת התהודה של התקשורת הישראלית התמיכה בלהט"ב היא קונצנזוס. מי שמסתובב בטוויטר בימים אלו (וכנראה גם במסדרונות ערוצי הטלוויזיה) עשוי לחשוב שאין בכלל דעה אחרת. מישהו בכלל חושב שפונדקאות ללהט"בים אינה ראויה?

ובכן - הפתעה. רבים חושבים כך. זו הסיבה שההצעה ה"קונצנזוסיאלית" הזו לא עברה בכנסת – 59 חברים התנגדו לה ורק 52 תמכו. התוצאה הזו בקרב נבחרי הציבור משקפת את הציבור הרבה יותר מאשר הבועה התקשורתית שפעם אחר פעם מופתעת לגלות שיש דעות שונות ממנה. ברוך ה' הציבור הישראלי הרחב לא משתכנע מהתעמולה הפרוגרסיבית. הוא עדיין מאמין במשפחה הטבעית כפי שברא אותה אלוקים, "ויברא אלוקים את האדם בצלמו ... זכר ונקבה ברא אותם". הוא יודע שמשפחה מבוססת על אבא ואמא ששונים זה מזה ומשלימים זה את זה.

הקמפיין התקשורתי המסיבי מנסה לגרום לנו לחשוב שאנחנו מיעוט קטן של פרימיטיביים שעדיין לא ראו את האור. חשוב לזכור שזה שקר; רבים רבים יודעים את האמת, גם אם לא כולם מעיזים לומר זאת בקול רם. ככל שיותר אנשים יאזרו אומץ ויביעו את התנגדותם בפומבי כך נוכל ליצור עמדה נגדית איתנה, וגם אם לא נשכנע אחרים נוכל לכל הפחות לחזק את עצמנו פנימה.

הגל העכור של הפרוגרסיבים שמבקש לפרק כל מסגרת מתמקד כעת בפירוק המשפחה, אך ברוך ה' המשפחה הישראלית חזקה יותר ממנו. היא עברה אתגרים רבים בעבר והיא תעבור בשלום גם את האתגר הזה.