עשרה כללים למלחמת התרבות

רחמנות אמיתית על המחוברים 24/7 לשיח השנאה הבלתי פוסק.

ד"ר יוסי לונדין , י"ט באב תשע"ח

1. ברוגע. רוב מה שאנו רואים בימים האחרונים מתוזמן ומתוזמר בידי גורמים מקצועיים והרבה כסף. עם ישראל יודע מי לנו ומי לצרינו, ולא משנה כמה רעש יעשו מסביב. לפרטים ראה הסקרים ערב בחירות 2015.

2. בדאגה. הרוגע לא אמור לגרום לאדישות. מסע ההסתה נגד חוק הלאום הכולל אמיתות שעד לפני שנה שנתיים כל מפלגה מימין למרצ חתמה עליהם, הנסיון הנואל והשקוף לסכסך בין העדה הדרוזית לממשלה ולצבא, ההגמוניה הלהט"בית בתקשורת המגיעה לכדי מציאות של איומים ואוירת פחד. יש בעיה אמיתית שממנה לא ניתן להתעלם.

3. לא מתנצלים. שום טעם לפייס את הדרוזים כי לא הייתה שום פגיעה, (כן טעם לדאוג ליותר שוויון כל השנה ובכל התחומים), שום סיבה לשינוי כלשהוא בעניני "הדתה", כי אין. שום סיבה לשנות ולו מילה אחת בחוק הלאום, שום סיבה להפסיק את המומנטום של שלטון הימין, סוף סוף אחרי ארבעים שנה, גם אם מעט מדי ומאוחר מדי.

4. אין עם מי לדבר בקצוות-יש הרבה עם מי לדבר במרכז. המסיתים והמתלהמים אינם מעוניינים בשיח כלשהוא. הם מונעים משנאה או ממקורות מימון. דיאלוג איתם הוא סוג של בזבוז זמן. בעתיד-בע"ה. בתווך יושבים רבבות עמך בית ישראל מבולבלים משהו  מההסתה והמתקפה. השיח חייב להיות מופנה אליהם בסרטונים וברשתות, בעלונים וכרגיל בעיקר בהתנהגות המביאה לקידוש שם שמים.

5. בירור- הסבב הנוכחי (שאינו הראשון ואינו האחרון) מביא לברור עמוק ראשית, בתוכנו. בירור בשאלת הגדרת הלאום וגויי הארץ, שאלות בנושא המשפחה, שאלות בנושא חינוך ושאלת המרחב הציבורי במדינה יהודית.  בכל הנושאים יש שאלות טובות, הדורשות תשובות מורכבות. בתוך הבית ובית המדרש פנימה. תשובות טובות ואמיתיות כבר ימצאו את היח"צנים המתאימים.

6. פסקת ההתגברות- בסוף הכל מתנקז לפינה הזו. המסע הנוכחי הוא הכשרת דעת הקהל לגל בג"צי נוסף ברוח המהפכה החוקתית. פסקת ההתגברות עכשיו. למען המדינה היהודית, למען המדינה הדמוקרטית, למען האמון החשוב בבג"ץ במתכונותו המקורית והנכונה.

7. גזור ושמור- אי פינוי חוסמי כבישים מהמגזר "הנכון", אישור לחיילי צה"ל להשתתף בהפגנות פוליטיות, קצינות בכירות מצהירות בועדת הכנסת על חברות ושותפות בפורום החילוני, תקשורת נותנת הגדרה מחודשת למילה "מגויסת", אישי רוח וקצינים בכירים חותמים בכח העדר  על עצומות בלי לקרוא בכלל על מה הם מוחים. שלא נדע, ובע"ה היה לא תהיה, אם יום אחד יתהפך הגלגל-לזכור את השיטה..

8. כסף, כסף, כסף-אבירי ההון מהמחנה הלאומי.  עמותה עם דוברים עוקצנים קודמת לבית כנסת חדש, סוללת משפטנים לתגובה מהירה קודמת לעוד קראוון, עשרה סרטונים ביוטיוב קודמים לעוד עלון בית כנסת. ואם לא עכשיו אימתי.

9.פורפורציה- בימי המנדט הלכו מכות ברחובות והסגירו לוחמים לבריטים, בשנות השישים צרחו אחרי כל חובש כיפה "איפה יוסל'ה",  בימי אוסלו השנאה ירדה לכבישים. היום אנחנו מסתפקים בקללות הדדיות בפייס ובטויטר, בטוקבק ובטלגרם. וחוזרים לחייך זה לזה בעבודה ובצבא, ברחוב ובבית החולים, ואפילו במזנון הכנסת.

10. למה לא כל יום שבת?- רחמנות אמיתית על המחוברים 24/7 לשיח השנאה הבלתי פוסק. עשרים וחמש שעות ניתוק, וחיבור לחומש דברים, זמירות שבת, שיח רגוע בשולחן ובגינה ואפילו שינה טובה ללא פושים במכשיר הנייד, טובים תמיד. בקיץ הזה טובים מתמיד.