עשרה סניגורים ליום הדין

ד"ר יוסי לונדין , כ"ח באלול תשע"ח

יהדות ד"ר יוסי לונדין
ד"ר יוסי לונדין
צילום עצמי

והחמה שקעה לה לאיטה בדמדומי ערב, ובבתי הכנסת נשמע קול "אחות קטנה תפילותיה", וברבבות בתים נחתך התפוח והוכן הדבש, ורוח התחדשות וטהרה עברה על פני הארץ.

ובמרום הוכן בית הדין, ולצד הבמה נערמו ערימות ערמות של שקי השנאה השחורים, של בין אדם למקום ובין אדם לחברו, של מגדלי הפריצות והמאיסה בארץ חמדה ובתורה, של הריטינג והשיימינג, והלכו והצטברו עוד ועוד  תיקים עליהם נכתב באותיות מאיימות "חילול השם בישראל ובעמים", ופניהם של מלאכי רחמים מלאכי עליון הלכו והתכרכמו.

ומנגד הפציע לו המלאך מיכאל, ועימו סיעה גדולה ונאה של סנגוריהם של ישראל, האבות והאימהות החכמים והלוחמים, מוסרי הנפש ואבירי התורה והמעשים הטובים, וביחד הניחו אל מול מושב הדיין עשר ערמות בוהקות בלובנן וביפיין.

ובראש הערמה הראשונה נכתבה באותיות של זהב  המילה הדתה. ומתחתיה הצטופפו להם רבנים ורבניות, ספרים וחוברות, אתרי אינטרנט ומבצעי קירוב, גרעינים תורניים וכנסים גדושים עד להתפקע, אהבת ישראל וממצאי החיפוש בגוגל ובראשם מככבות המילים מקווה ובית כנסת.

ובראש הערימה השנייה הונחה קסדתו של טייס, ולידה קלסרים גנובים מאיראן ולילות ללא שינה של לוחמי סיירות ומפתחי סייבר, שוטרי מג"ב ואחוות חיילים, דמעות שכולים, ועיניים עייפות המשדרות את המסר ולפיהם אחרי כל השטויות ומעוררי המדנים, אנחנו כאן 24/7 בשבילכם.

והערימה השלישית הורכבה ממאות כליות של זהב, של תורמים הנותנים יותר מכל מדינה אחרת מגופם ממש לבעל יסורים שכלל אינם מכירים, ועימם עוד ועוד ארגוני חסד וחמלה עם כיפה ובלעדיה, שמאל  וימין , עולים וותיקים וכולם רחמנים, בישנים וגומלי חסדים.

ובערימה הרביעית ספרים וחוברות ותזכירים ומכוני מחקר ופסקי דין, וצעירים משכילים ומיומנים, המאמינים בגו זקוף ובגאווה בחזון ממלכת הכהנים והגוי הקדוש. ואחרי שנים של בעיקר "מה לא", מצליחים במאמץ על ליצור אלטרנטיבה לתרבות ולפוליטיקה, לתקשורת ולכלכלה.

וריח הפלחה והרפת עולה מהערימה החמישית, ועימו חקלאים בצפון ובדרום, בהרי  השומרון ובגבעות יהודה, המייחלים למים ולהפסקת הפשיעה החקלאית, אבל ממשיכים בוקר בוקר לקום  לקיים באופן המלא והברור ביותר את מצוות ישובה של ארץ ישראל.

וקול מצהלות תלמידים עולה מהערימה השישית, ומורים  ומפקחים וחוקרים, מחייכים המחפשים עוד ועוד שיטות לתת את היחס הראוי לכל תלמיד, ואת הדרך הנכונה והיעילה ביותר לגדל דור של תורה ומדע ודרך ארץ.

ומעל גורדי השחקים של תל אביב, עולה לה הערימה השביעית, ובה עוד ועוד המצאות ומיזמים המפריחים את הארץ, מגדילים שם ישראל בעמים ומסייעים לכל יושבי תבל, בתעשייה מסורתית ובהי טק חדשני,  לחיות חיים טובים יותר ונוחים יותר.

ומבתים קטנים ונאים עולה לה הערימה השמינית, ומשפחות משפחות של אבא אמא וילדיהם, בונות קן נעים ושקט אל מול הסופות המשתוללות להם בחוץ, ומושיטות יד חמה ואוהבת למי שקשה לו יותר לחיות בצורת החיים הותיקה והנכונה.

וקול תקתוק המקלדת  מלווה את בוני הערימה התשיעית, ועיתונאים כנים וחרוצים, וכותבי סטטוסים ומצייצי ציוצים המחפשים עוולות ומגינים על החלש ושואלים שאלות, וגורמים לכולנו לחשוב ולהעמיק, לברר ולחפש.

וממצלמות הקולנוע ומבימות התיאטראות ואולמי המופעים יוצאת אלומת האור של הערימה העשירית, ועוד ועוד יוצרים מבקשים להראות ולחשוף את הזהב שבנפש האדם ולא רק את הכאוב והעכור. ומנגינות ועלילות המעוררים לתשובה ולמחשבה, להרהור ולשמחה הולכים ומתגברים .

והערימות הלבנות הולכות וגדלות, ומניחיהם מתחייבים לעוד שנה של  תיקון ובירור ועוד ועוד הוספת אור ואהבה.

וקול גדול בוקע עם נצנוצי הכוכבים העולים בליל החג- לחיים טובים ולשלום!

שנה טובה.