הכניסה אסורה!

האם אי פעם שאלת את עצמך מדוע ערבים יכולים להסתובב בחופשיות ברחבי הארץ מבלי לחשוש שמישהו יהרוג אותם?

תגיות: צבי פישמן
צבי פישמן , ח' בתשרי תשע"ט

לדעתי, אין כל הצדקה לערבי להסתובב בחופשיות בכל קהילה יהודית בישראל.

בשבוע שעבר עשיתי קניות בסופרמרקט רמי לוי הממוקם בצומת גוש עציון, מטרים ספורים מהמקום שבו נרצח ארי פולד על ידי מחבל ערבי שהסתובב בחופשיות במגרש החניה.

הסופרמרקט היה מלא בקונים ערבים, והעמיס את עגלות הקניות שלהם עד הסוף.   

הקופאים היו כולם ערבים. כאילו הערבים הם מלכי הארץ והיהודים הם הפולשים. זה לא היה רמאללה, אלא בסופרמרקט בגוש עציון, קהילה של אלפי יהודים. אם יימנעו מהערבים להגיע לאזור, ארי פולד יכול היה להיות בין החיים.

קיצוני מדי, אתה אומר? עובדה היא כי בכל רחבי הארץ, בצומת הדרכים המובילות לשטחים שבשליטת הרשות הפלסטינית, מתנוססים שלטים גדולים המזהירים באותיות אדומות מודגשות כי אסור ליהודים להיכנס לאזור.

כך צריך גם על הכבישים המובילים לכל הקהילות היהודיות בישראל - שלטים גדולים עם אותיות אדומות נועזות שאוסרות על כניסת ערבים לאזור.

האם אי פעם שאלת את עצמך מדוע ערבים יכולים להסתובב בחופשיות בקהילות יהודיות, בסופרמרקטים, בבתי חולים ומרכזי קניות ברחבי הארץ מבלי לחשוש שמישהו יהרוג אותם, כאשר לעומת זאת, יהודי שנכנס לעיר ערבית או לבית חולים ערבי עלול להישחט בתוך דקות?

כדי לענות על השאלה, הרשה לי להציג קטע קצר מהרומן החדש שלי, "קומי אורי!" גיבור הרומן, טוביה החלבן, יושב שבעה על בתו חוה, שנרצחה בפראות תרפ"ט  בחברון.

אחד המנחמים הוא הרב שלמה דיכובסקי. הוא מספר את פגישתו, כתלמיד ישיבה, עם החפץ חיים המפורסם, ממש לפני מותו. הוא בא לעיר ראדין כדי לשאול את גדול הדור אם יוכל לנסוע לארץ ישראל כדי ללמוד תורה, אף על פי שהחיים בארץ הקודש מסוכנים בגלל האלימות הערבית הפושעת נגד היהודים. זה מה שחפץ חיים ענה, כפי שנרשם בפרוש של הרב דיכובסקי על התלמוד, "נאות דשא":

"הייתה לי השגחה פרטית, וזכיתי לראות את החפץ חיים הקדוש יום אחרי יום כיפור. סיפרתי לו על מצבי, ואמרתי שיש לי סיכוי טוב לקבל אשרת עלייה לישראל בתור תלמיד ישיבה, אבל יש לי ספקות מתמשכים אם אמנם אצליח ללמוד תורה באותה שקידה שבה אני לומד בישיבתי בליטא. תכף ומיד ענה, במתיקות דיבורו הנודעת, והרגיע אותי שאין כלל מקום לדאגה.

מדוע שלא אוכל ללמוד תורה בארץ הקודש בהתמדה גמורה? דווקא ההפך הוא הנכון, הוא אמר, בלי שום ספק, כי ארץ ישראל עם אווירה הקדוש מועילה הרבה יותר להיות שקוע לגמרי בתורה. הוא ציטט את הפסוק, 'זהב הארץ ההיא טוב,' שעליו אומרת המשנה, 'אלו דברי תורה. מלמד שאין תורה כתורת ארץ ישראל ואין חכמה כחכמת ארץ ישראל.'

"היו לי חששות נוספים, בעיקר לגבי הסכנה בארץ ישראל. ידוע היה שבני ישמעאל הרגו יהודים ללא סיבה ברחובות ובשדות, ורק שנים אחדות חלפו מאז פרעות תר"פ, שבה טבחו ערבים באכזריות תלמידי ישיבה בירושלים ולא ריחמו אפילו על נשים וילדים. לפני שהספקתי לבטא את כל חששותיי, ענה החפץ חיים לשאלה בעצמו.

"הוא אמר במילים אלה: 'התורה הקדושה אומרת לנו על ישמעאל שהוא 'פרא אדם'. ידוע שהתורה שלנו נצחית, ואם כתוב שישמעאל פרא אדם, הרי שיישאר פרא אדם לעולמי עולמים. אפילו אם כל אומות העולם המתורבתות תתאספנה יחד ותנסנה לחנך את ישמעאל ולהפוך אותו לבן תרבות, כדי שלא יהיה פרא אדם, וודאי שהדבר לא יהיה אפשרי בשום פנים ואופן, כי התורה מעידה שהוא פרא אדם, והאמת של התורה היא נצחית. גם אם הוא רופא או פרופסור, הוא יישאר, במהותו, פרא האדם.

ואם כן, פראותו של ישמעאל לא תחלוף לעולם. "אחר כך נאנח החפץ חיים אנחה ארוכה וכאובה ואמר, 'מי יודע מה מסוגל פרא האדם הזה לעשות נגד היהודים בעתיד?'.

יהי רצון  שדמותו של ארי פולד, אהבתו והקרבתו לעם ישראל, לתורה ולארץ ישראל תהיה דוגמא לכולנו. הי"ד.