דרוש ליכודניק

אני חבר ליכוד מגיל 18, לא דמיינתי בחלומות הכי רעים את ראש המפלגה שלי מיישר קו עם השמאל בתמיכה במדינה פלסטינית.

צחי לוי , ז' בכסלו תשע"ט

צחי לוי
צחי לוי
צילום: עצמי

חברים, אם המחנה הלאומי והליכוד חפצי חיים, חובה עלינו להחליף את נתניהו.

אל תטעו, הליכוד לא בשלטון היום. מה שאנחנו רואים פשוט לא קשור לליכוד: לא בהתיישבות, לא בעידוד עליה (שמיר העלה מיליון עולים, איפה עליית המצוקה מצרפת שלא יכולה לרכוש כאן דירות?!), לא במגנומטרים בהר הבית, לא בתמיכה בהקמת מדינה פלסטינית, לא בביזיונות פעם אחר פעם מול עזה, לא בגירוש מסתננים ולא במסירת מפתחות ניהול המדינה למשפטנים.

הליכוד לא בשלטון כי הערכים שאנו רואים היום בממשלה, הם לא ערכיו. זו לא דרכו. אני חבר ליכוד מגיל 18, לא דמיינתי בחלומות הכי רעים את ראש המפלגה שלי מיישר קו עם השמאל בתמיכה במדינה פלסטינית. הזדעזעתי כשנתניהו קיבל את פניו של טראמפ "בתקווה לקדם איתו את חזון שתי המדינות" אחרי שהבטיח בראיון מצולם ערב הבחירות האחרונות כי נטש את נושא המדינה הפלסטינית.

המפלגה מעולם לא הסמיכה את נתניהו לשאת את נאום בר אילן, הממשלה לא אישרה ובטח לא הכנסת, האיש פשוט נטש אותנו אידאולוגית. ואל תגידו לי "אובאמה" בבקשה, כשהוא אומר את "שתי מדינות" גם לטראמפ. איפה מורשת יצחק שמיר ז"ל שבנה ביו"ש כמו בלי חשבון וצפצף על 10 מיליארד דולר ערבויות של ממשל בוש האב כשמיליון עולים מברית המועצות בשער. זה נקרא לעמוד בלחצים.

תבינו, חצינו את הרוביקון, נתניהו לא בחיר, הסבב מול הרצועה היה הקש האחרון אצל רבים וטובים מתומכי הליכוד ומי שבונה על זיכרון קצר יראה את טעותו בבחירות. השבר העצום ניכר ברשתות החברתיות גם אצל אנשים שהיו מזוהים כתומכיו המושבעים. להמשיך עם נתניהו זה לאבד את השלטון לשמאל ולהמליך את לפיד או גנץ, וגם אם בדרך נס, לגמרי במקרה, נתניהו ימשיך כראש ממשלה אחרי הבחירות, זה לא יהיה הליכוד שישלוט, זה יהיה נתניהו, שימשיך בהקפאת הבניה, לא יגרש מסתננים, ימשיך בתבוסות המשפילות מול חמאס ובשאר הנושאים ממילא יפסקו המשפטנים שנתניהו מעולם לא התעמת איתם ואף התגאה פעמים רבות שהוא המגן שלהם. היועמ"ש ינהל את הממשלה, הבג"ץ ימשיך להיות קריאה רביעית על חוקי הכנסת. ישראל צריכה מנהיג, נתניהו הוא הכל חוץ ממנהיג.

מאחר ואני ליכודניק בגלל אמונתי המוחלטת בדרכו של הליכוד כפי שהוביל אותו יצחק שמיר ז"ל, הן במצב של ניצחון של נתניהו והן בניצחון של שמאל, ארגיש שעמדותיי האידאולוגיות באופוזיציה.

ב 2015 עשה נתניהו מחטף פוליטי פחדני המעיד על חולשתו הפוליטית של נתניהו: לאחר תוצאות הבחירות הוא ניגש למרכז הליכוד וביקש פריימריס לראשות התנועה לבחירות של 2019, התמודד למעשה מול עצמו, ונבחר. זו הסיבה שלא ניתן להחליף כרגע את נתניהו בתוך הליכוד. לכל תנועה אינטרס פוליטי מובהק לקיים בחירות לראשות התנועה סמוך למועד הבחירות מסיבות ברורות. את המחטף הזה מרכז הליכוד חייב לתקן עכשיו, ובמקביל לפריימריס לרשימה, הליכוד צריך לבחור את מנהיג התנועה. אין יותר דמוקרטי והוגן מזה. הפעם, יהיו מתמודדים. אל תבנו על ניצחון של נתניהו.

גם חברי הליכוד מבינים שהגיעה השעה להנהגה חדשה, שכך אי אפשר להמשיך יותר. להיות ליכודניק זה ממש לא להיות "ביביסט". הנאמנות היא תמיד לערכים, לא לאף אדם. מי יחליף את נתניהו? אני מעריך שלפחות שלושה יתמודדו, דיכטר, כ"ץ וסער. אישית אני מאמין שגדעון סער, איש ימין אמיתי, היחיד שהיה לו אומץ להתעמת אידאולוגית עם נתניהו ולמתוח ביקורת עניינית לאורך עוד במבצע "צוק איתן", הוא האיש הנכון במקום הנכון. ומה עם נתניהו? אני מקווה שהוא יחליף את ריבלין. אין לי ספק שהוא יהיה נשיא מצוין.

ואתם? אם אתם ליכודניקים ועדיין לא התפקדתם לליכוד, גם אתם נושאים באשמה למצב. קחו אחריות על העתיד שלנו, תתפקדו, ואל תשאירו אחרים לעשות עבורכם את העבודה בזמן שאתם מקטרים.