זעאתרה כסימפטום

אל"מ במיל' טל בראון , ג' בטבת תשע"ט

דעות עינת קליש רותם
עינת קליש רותם
ערוץ 7

"רעמים וברקים" שמקורם בקואליציה המתגבשת בעיריית חיפה, תחת ראשת העיר הנבחרת, ד"ר עינת קליש רותם, הולכים ומתפשטים מחיפה בכל רחבי הארץ והתקשורת.

מינויו הקרוב לתפקיד סגן ראשת העיר חיפה של רג'א זעאתרה, חבר רשמי במפלגת חד"ש ששימש כיו"ר המפלגה בחיפה ואף כראש מערך ההסברה של הרשימה המשותפת בעבר, ו"חבר" פחות רשמי בתנועות אחרות כפי המשתמע מדבריו לכאורה, מעורר תחושות שונות בקרב רבים מאזרחי המדינה. זאת ועוד כפועל יוצא מהתבטאויותיו, במסגרת חופש הביטוי שניתן במדינת ישראל הדמוקרטית, התומכות לכאורה בארגוני הטרור חמא"ס וחיזבאללה, בתנועת החרם BDS ומצביעות דווקא על ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, כעל הסכנה האמיתית בעת הזו למדינת היהודים.

על צביעות, כנות ותכליתיות

אינני מתפלא על דבריו הכנים של מר זעאתרה שנאמרו באופן ברור, ללא מסווה או ניסיון לרצות אף אדם בישראל, כפי שאינני מתפלא על "הפנינים" שמפיקים כבר שנים חבריו למפלגה ולרשימה המשותפת, כדוגמת: ח"כ איימן עודה, ח"כ חנין זועבי, ח"כ אחמד טיבי, ואחרים, שחלקם אף הוכיחו (ולא לכאורה) את נאמנותם לאותם ארגונים בעודם מכהנים כחברי כנסת ישראל בעבר כדוגמת ח"כ באסל גאטס שהבריח טלפונים למחבלים הכלואים בבית כלא בישראל וח"כ עזמי בשארה ששימש למעשה כסוכן זר וכ"קצין תצפיות קדמי" עבור החיזבאללה בתקופת מלחמת לבנון השנייה.

לאחרונה צוטט יושב ראש מפלגת העבודה, אבי גבאי, בהתייחסו לסערה סביב זעאתרה כמי שאמר בפתח ישיבת סיעת המחנה הציוני בכנסת: "מעולם לא שמעתי עליו, ואני כמובן מגנה ומתקומם נגד הדברים שאמר. יש בהם נבזות וגם צביעות.

רק צבועים יכולים להתלונן על היחס שלנו לפלסטינים ולתמוך בבשאר אסד רוצח ההמונים. "הצביעות לא מסתיימת בזה. זעתרה, כמו אלה שתקפו אותו השבוע, הם הפוליטיקה של הקיצוניים, שמחפשים להקצין כדי לבלוט, במקום לחבר אותנו. אני מגנה את ההתבטאויות תומכות הטרור של נציג מפלגת חד"ש בחיפה". עם זאת הוסיף גבאי כי "מי שמחזק את החמאס ומי שהעביר להם מזוודות כסף הוא נתניהו, ראש ממשלה שחזק בדיבורים וחלש במעשים".

תמוהים בעיניי דבריו של גבאי שלא מסוגל להתייחס אך ורק לגופו של עניין ולגנות בפה מלא רק את דבריו של זעאתרה ואת תמיכת ראשת העירייה מטעמו בה, מבלי להתייחס לשם שינוי לראש הממשלה נתניהו, או לכל נושא אחר המטיל צל או מגמד לכאורה את עצמת הגינוי המתבקש למהלך המינוי המביש של סגן ראש העיר המיועד.

תמוהה בעיניי המתקפה על זעאתרה, המיועד לבצע את תפקידו ברוטציה עם נציג מר"צ בעירייה, בעוצמה שכזו. אחרי ככלות הכול יושבים נציגי ציבור גרועים ממנו בבית הנבחרים הישראלי אשר בירושלים, נואמים הם מעל בימת הכנסת, מעל בימות בכל העולם ובתקשורת המקומית והבינלאומית ללא ריסון ותחת חסינות.

יוזמה מרחיבה

לאור הדברים, יוזמת החקיקה של יו"ר הקואליציה, דוד אמסלם, שמתכוון לקדם את ההצעה לפיה מועצת עיר לא תמנה אדם שהביע בעבר גילוי תמיכה בארגון טרור וכי שר הפנים יוכל לבטל מינוי כזה בכפוף לשימוע, אם מועצת העיר בכל זאת מינתה, צריכה לקבל מימד אחר, כולל ונרחב יותר, לעניות דעתי.

נדרש לפעול באופן שלא יאפשר לאף גורם במדינת ישראל לחסות תחת חופש הביטוי שמעניקה הדמוקרטיה הישראלית בכדי להביע תמיכה מכל סוג שהוא באויבי ועוכרי ישראל באשר הם.

נדרש לפעול בתקיפות רבה כנגד אותם עזי מצח, צבועים ושקרנים הפועלים מתוככי החברה הישראלית, מקרב אזרחי מדינת ישראל כנגד המדינה, מעל במות ציבוריות בארץ ובעולם.

נדרשת פעולה נחרצת במיוחד כנגד אלו המטיפים נגד מדינת ישראל, משרתיה ומגיניה, אלו המהווים נציגיה של חברה ותרבות שטרם הצליחה (אם בכלל רוצה היא) למגר בעצמה את האלימות כנגד נשים מקירבה, שעושה שימוש מופרז בכוח ובנשק כנגד כל מי שמוגדר על ידם ככופר, או סתם מסייע ליהודים ומוכר להם אדמות.

כלפי אלו הדוגלים בכיבוש כל עוד הוא ערבי, ומנסים ללמד את המדינה והעולם המערבי מה נכון, כיצד על דמוקרטיה לנהוג וכמה רע מעוללת ישראל לשכניה ואזרחיה.

סיכום

זעאתרה אינו הבעיה אלא רק סימפטום נוסף ועכשווי של כשל חיסוני מתמשך בחברה הישראלית המערבית, שמתקשה להגן על עצמה מפני תאים הגדלים בקירבה והתוקפים אותה ללא הרף, תוך ניצול משאביה, חוקיה ותנאיה.

זעתרה או זועבי אינם גרועים או טובים יותר משאר התומכים והחברים בארגונים כגון הפת"ח, האחים המוסלמים ואחרים מחד, או שוברים שתיקה, ארגוני החרם ואחרים מאידך, הפועלים בשטח ומוציאים דיבת ישראל רעה בעולם ולא רק בחיפה, עם כל הכבוד לראשת העיר החדשה ולעיר היפה.

נדרשת הוקעה מוחלטת במעשים ולא רק בדיבורים, של כל התומכים באויבינו ומצדיקי דרכם של ארגוני הטרור המוצהרים בפרט, על ידי מנהיגים ונבחרי ציבור במדינת ישראל בין אם הם יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים ואחרים.

מעשים חוקיים אשר ימנעו מאותם עוכרי ישראל מלתפוס תפקידים ועמדות ציבוריות משפיעות, שיאפשרו להם לפעול בחופשיות וללא ריסון על חשבון תקציבי אותה המדינה שכנגדה הם פועלים בנחרצות, בצביעות ובמרץ רב.

אסיים במשפט לזכרו של הח"כ לשעבר שהלך לעולמו לאחרונה, שמואל פלאטו שרון ז"ל, ואשאל את מר רג'ה זעאתרה הנכבד: "...ומה אתה עשית בשביל מדינה?".