הערובה לביטחון: צה"ל

ישראל יכולה להגן על עצמה ולא זקוקה לחסדי זרים. איננו עוד בני חסות שצריכים להתכופף מפני כל רוח.

תגיות: חיים שיין
הרב ד"ר חיים שיין , ט"ו בטבת תשע"ט

תעשיית הדכדוך והדיכאון, בשיתוף פעולה מוכר עם גורמי מודיעין עלומים ונציגיהם בתקשורת, פועלת זה כמה ימים במרץ רב. הפעם בעקבות החלטת הנשיא טראמפ להוציא את חיילי ארה"ב מסוריה.

דוברי האין־אופוזיציה מאשימים מייד את נתניהו באחריות להחלטת הנשיא טראמפ. לדידם, כל ההישגים המרשימים שאליהם הגיעה המדינה בעשורים האחרונים הם תוצאה של יד נעלמה ומקריות, וכל מה שנתפס בעיני השמאל כבעייתי הוא באחריות נתניהו, כץ, כחלון וממשלת הימין. 

בעיניהם, החלטות טראמפ בעניין שיתוף פעולה אסטרטגי עם ישראל, העברת השגרירות לירושלים, הגיבוי באו"ם, החרפת העיצומים נגד איראן והמאמצים לקרב בין מדינות האזור זניחים וחסרי חשיבות. לעומת זאת, ההחלטה על היציאה מסוריה מוצגת כאפוקליפסה עכשיו. געגועי השמאל הישראלי לברק אובאמה עזים הרבה יותר מאלה של אזרחי ארה"ב.

אחרי אלפיים שנות גלות שבהן היינו למרמס, חזרנו אל דפי ההיסטוריה. תופעה שאין כדוגמתה בתולדות האנושות. חלוצים, שורדי שואה ועולים חדשים מכל קצות תבל הקימו מדינה לתפארת. מדינה קטנה, מוקפת אויבים, שברבות השנים הפכה להיות מעצמה עולמית. דורות ייחלנו ליום שבו גורלנו יהיה בידינו. התפילות והתקוות התגשמו בימינו.

ישראל יכולה להגן על עצמה ולא זקוקה לחסדי זרים. איננו עוד בני חסות שצריכים להתכופף מפני כל רוח. ההערצה לישראל, בעיקר בארה"ב, היא משום שישראל מעולם לא ביקשה שחיילים זרים יגנו עליה. ייתכן שבעתיד הקרוב יצוצו עוד חילוקי דעות עם טראמפ וממשלו, אולם הנהגה ישראלית נחושה תבטיח שממשל זר לא יוכל לכפות תכתיבים שעלולים לפגוע בביטחון המדינה.

הוצאת צבא ארה"ב מסוריה לא משפיעה על יכולת ישראל להתמודד עם תוקפנות מכל מקור. היה עדיף שחיילי ארה"ב ימשיכו לפעול בסוריה, אולם הסתדרנו מצוין עם האיום הסורי לפני שארה"ב הגיעה לשם. אין סיבה להלך אימים על אזרחי ישראל שמא יציאת ארה"ב מסוריה מסכנת את ישראל. צה"ל חזק הוא הערובה לביטחון - ולניצחון.

באדיבות "ישראל היום"