בלי שורשים - קורסת האידאולוגיה

הרב שחר קיהן , כ"ג בטבת תשע"ט

שש שנים קשות עברו על נפתלי בנט ואיילת שקד בבית היהודי. אין ספק בכך כלל וכלל. להיכנס למפלגה שמרנית בת 120 שנה, בעלת אידיאולוגיה ברורה וחדה, זה דבר קשה מאד.

ניסו השניים לשנות, להזיז, להרחיב, לפתח, לקדם ולפעול בכל כוחם ומרצם, אך הצלחתם היתה בתחום הטכני, הפוליטי ולא בתחום המהותי-אידיאולוגי.

אנשים אידיאולוגים זה דבר חשוב, אך חשוב עוד יותר שמאחוריהם תעמוד מפלגה שורשית אידיאולוגית. צריך לדעת שבלי מפלגה אידיאולוגית - המנהיגים נשחקים. בלי קריאת כיוון ברורה וחדה מזקני העדה אשר הם נושאי הלפיד של ערכי ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל - האידיאולוגיה לא תחזיק מעמד בגלים הרועשים של הפוליטיקה היומיומית.

בשנת 1977 עלה לשלטון לראשונה במדינת ישראל ראש ממשלה ימני, מפקד האצ"ל הנערץ, מנחם בגין. שמחה גדולה אחזה אז בימין האמוני שהנה סוף סוף עומד אדם בעל חזון עם אידיאולוגיה ברורה של ארץ ישראל השלמה. אלא שלבסוף פונה חבל ימית כולו...

בשנת 1988 עת זכה יצחק שמיר, לוחם הלח"י, בראשות הממשלה, הימין האמוני צהל משמחה, אלא שהתנעת תהליך הסכם אוסלו החל בקדנציה הזו בוועידת מדריד...

בשנת 1996 עלה לשלטון בנימין נתניהו והחזיר את הימין לשלטון, אך שוב, בהסכם 'וואי' ביתר את חברון והביא את הטרור אל תוך בתי המתיישבים...

בשנת 2001 עלה לשלטון אריאל שרון, הימין האמיתי, 'מי יותר נאמן לארץ ישראל מאריק שרון?' כך אמרו כולם, אלא שבשנת 2005 ביצע אריאל שרון את תכנית ההתנתקות ופינה את כל המתיישבים היהודים מחבל עזה והרס את בתיהם.

כך לצערי יקרה גם לבנט ושקד היקרים והאהובים בעוד שנים לא רבות...

כאשר זונחים את המפלגה עתיקת היומין, אשר לה אמונה גדולה, שורשים חזקים, אידיאולוגיה ברורה ודרך סלולה - מאבדים את העוגנים החשובים כל כך לשמירת הדרך בה רוצים אנו ללכת.

מפלגה דתית-שורשית-אמונית של 120 שנה היא נכס עצום!

זוהי מפלגה אשר חרטה על דגלה בראש ובראשונה את הציווי האלוקי של הלאומיות הישראלית בארץ ישראל, על כל חלקיה.

זוהי מפלגה דתית אשר שמירת השבת והצביון היהודי הם נר לרגלה. זוהי מפלגה שאומרת בקול רם ונישא שלתורת ישראל היא משועבדת ואת רצון הקב"ה היא עושה.

נפתלי מסתכל ימינה ושמאלה ורואה את ליברמן ולפיד שולטים במפלגותיהם כבמריונטות, וגם הוא רוצה את החופש הזה, את היציאה מכבלי הציונות הדתית העתיקה והשורשית שמעכבת אותו בתקרת הזכוכית שלה לטענתו. בהחלט אפשר להבין זאת, אך זו ראיה מצומצמת ונקודתית. הראיה הגדולה האמיתית, מבינה את ערכה הגדול של מפלגה שורשית אמונית אשר הוא מצפן ומכוון לשמירת הדרך גם ברגעי פוליטיקה קטנה. דבר אשר לא קיים במפלגה חדשה שאין לו גוף רוחני - אלוקי אשר מכווין את דרכו בנבכי הפוליטיקה המורכבת.

נותר כעת רק לקוות שמנהיגי 'הימין החדש' לא ינטשו את האידיאולוגיה והאמונה כפי שעשו קודמיהם כיוון שלצערנו באין שורשים אמוניים - קורסת האידיאולוגיה.