מנהיגות צעירה

ד"ר יצחק קליין , ז' בשבט תשע"ט

דעות ח"כ אמיר אוחנה
ח"כ אמיר אוחנה
צילום: עצמי

אנו עומדים לפני בחירות, וסיעות הימין מסדרות את הרשימות שלהן לכנסת.  רק מפלגה אחת בכל הימין בוחרת את החלק העיקרי של רשימתה בפריימריס הפתוחים לכלל החברים – המפלגה שלי, הליכוד.

כ-24 המקומות הראשונים ברשימת הליכוד אחרי היושב ראש, מה שנקרא "הרשימה הארצית," ייבחרו על ידי כלל חברי התנועה.

אני פונה בזה לחבריי לתנועה, קוראי עיתון זה, וממליץ להם לבחור בח"כ אמיר אוחנה לרשימה הארצית. ח"כ אוחנה מכהן כיום בכנסת במשבצת של נציג מחוז בליכוד.

עו"ד אוחנה, רס"ן במילואים, מחויב עמוקות לציונות ולעם ישראל.  בכנסת ה-20 הוא הוביל את העברת חוק יסוד: הלאום, כיו"ר הוועדה המיוחדת שטיפלה בנושא.  

ישנם שלושה נושאים עיקריים העומדים כיום על הפרק במישור הציבורי.  כולם קריטיים לעתיד מדינת ישראל:

1. קביעת עתיד יהודה ושומרון והבאת ההתיישבות היהודית בהם תחת כנפי הריבונות של המדינה.

2. יצירת משק חופשי וצומח והורדת העול הכבד שהמדינה מטילה על האזרח הקטן במיסיה, ברגולציות  שלה, ובפריווילגיות המופרזות שהיא מעניקה לפי החוק לקבוצות לחץ שונים.

3. החשוב מכל:  רפורמה כוללת במערכת המשפט , הפרקליטות והייעוץ המשפטי, כדי להבטיח שאלה המכהנים בתפקידים אלו מודים בריבונות הכנסת, אוכפים את חוקיה ופועלים לפיהם.  

בארבעת השנים האחרונות היתה לי הזדמנות לצפות מקרוב בעבודתו הפרלמנטרית של ח"כ אוחנה.  מחויבותו לכל שלושת הנושאים שציינתי לעיל עמוקה, ולא פחות חשוב, אפקטיבית. הוא ח"כ נמרץ, נחוש וחושב.  יש בו כישרונות מנהיגות.

לא מוצאים כל יום מישהו המשלב את כל התכונות הללו. המדינה תפסיד אם הוא לא יתקדם לעמדות מנהיגות נוספות.

ח"כ אוחנה הוא הומוסקסואל. אני אדם שומר מצוות. בנושאים ציבוריים מסוימים לעולם לא תהיה הסכמה ביני ובינו, ואף קיים מחסום בינינו במישור החברתי האישי.  אך נושאים אלו אינם הנושאים העומדים כיום על הפרק, וגם ח"כ אוחנה אומר כך בפירוש. החברה היהודית בארץ ישראל בנויה היום על עיקרון ההכרה בזכותו של אדם לקבוע את אורח חייו הפרטיים.

מי שעתיד המדינה יקר לו, כולל שומרי מצוות, צריך להכיר בתועלת שבעיקרון זה, כי בלעדיו אין לחברה הישראלית קיום. למי מאיתנו אין קרובי משפחה מחללי שבת, חטא שהתורה רואה כחמורה במידה שווה?  האם אנו סבורים כי החרמתם של קרובים אלו היא הדרך החכמה או הרצויה להתיחס אליהם? אם היינו מחרימים כל אחד על בסיס הבחירות הפרטיות שלו, מה היה נותר מהמדינה?

אנו כן מצפים מכל אזרח יהודי להיות מחויב לציונות ונאמן לקהילה היהודית בארץ ישראל.  מבחינה זאת ח"כ אוחנה הוא בין האזרחים הטובים ביותר שלנו.

לכן אני קורא לכל חברי הליכוד לכלול את ח"כ אוחנה ברשימה שיבחרו בפריימריס שיתקיימו ב-5 לפברואר.  זאת, כמובן, מבלי לגרוע מהתמיכה בחברי כנסת ושרים אחרים הידועים כנאמני ארץ ישראל, ריבונות הכנסת, וחירות הפרט.