השב"כ שלנו!

לא מדובר בטעות או במעידה חד פעמית של המשולש שב"כ משטרה פרקליטות מדובר במערכת שהפכה את ההפללה לשיטה.

מיכאל פואה , ז' בשבט תשע"ט

דעות מיכאל פואה
מיכאל פואה
צילום: באדיבות המצולם

בימים האחרונים מגויסים אישי ציבור שונים בציבור הדתי לאומי להגן על השב"כ המשטרה והפרקליטות מהביקורת המוטחת בהם סביב חקירת הנערים, ועלילת דומא.

הגדיל לעשות הרב מדן שטען שעל אף הפגמים בהתנהלות השב"כ המשקל העיקרי צריך להיות דווקא במחאה "על הרצח הנורא של הרג אישה חפה מפשע, עיישה ראבי, אם לתשעה ילדים, בסקילת מכונית באבן כבדה (בשבת!)".

"זהו רצח נורא, והאפשרות (בספק!) שנעשה בידי תלמידי ישיבה, ולא בידי פורקי עול מועדים מן הגבעות, הופכת אותו לנורא שבעתיים. היא מטילה אחריות כבדה מאוד על כתפי מחנכיהם ועל כתפי כולנו"

לפלא בעיני כיצד נכשל הרב שאני מוקיר ומכבד בהוצאת השם הרע שנעשתה לנערים ולישיבה. מדוע מותה של עאישה באופן ובנסיבות שעדיין לא ברורות לאיש מטילות אחריות על כתפי כולנו? אסתכן ואומר שגם אם יתברר שחס ושלום שיד נער יהודי הייתה במעל - מה שכרגע לא נראה כלל למי שבוחן את המקרה בלי רעשי הרקע של השב"כ – גם אז האחריות היא לא על כתפי כולנו. במדינה נורמלית זו בדיוק האחריות של גורמי האכיפה לאתר את מי שביצע את הפשע ולהעניש אותו.

אני לא מכיר מחנך או ציבור שקורא לתלמידיו או נעריו לקום ולרצוח ערבים, כפי שעושים מנהיגי הציבור הערבי השכם והערב כמעט ללא הפרעה. נערים שאת תסכוליהם מאזלת ידה של מערכת הביטחון להגן על יהודים, פורקים על ערבים בדרך אלימה אינם פועלים מטעם איזה ארגון או ציבור שנותן לכך יד.  

לעומת זאת השב"כ המשטרה והפרקליטות הם שלנו! הם פועלים מטעמנו ובשליחותנו. כאשר הם גובים הודאת שווא בעינויים, כפי שהיה בחקירות דומא ובמשפטו של הקטין צ' כפי שהתפרסם בתוכנית עובדה, ובמשפטו של סולומון ראדי כפי שעולה בתוכנית זמן אמת בערוץ 11, כאשר הם מאיימים על נער ברצח ובאונס, כאשר הם פועלים כמו מאפייה, אז ידנו דמים מלאו!!

כשיש עבריינים שנוטלים את החוק לידיים אנו אמורים לישון בשקט ביודענו שיש לנו גורמי ביטחון שאמורים לטפל בהם. אבל כשגורמי הביטחון בעצמם הם העבריינים מי יגן עלינו?

לא מדובר בטעות או במעידה חד פעמית של המשולש שב"כ משטרה פרקליטות, מדובר במערכת שהפכה את ההפללה באמצעות גביית הודאות באופן עברייני, לשיטה. דווקא משום שהשב"כ הוא שלנו והמשטרה היא שלנו והפרקליטות היא שלנו דווקא משום כך האחריות למתרחש  שם מוטלת על כתפי כולנו.

אני קורא לרב מדן ולכל אישי הציבור שמתגייסים בימים האחרונים להגנת "המערכת" לזכור את דברי הנביאים על הסוררים שיתום לא ישפוטו וריב אלמנה לא יבוא אליהם. לזכור שכאשר "במערכת" מסמנים עוד וי על סגירת תיק בהודאת שווא שנגבתה באמצעים פסולים, הרוצח האמיתי נשאר חופשי והנביא צועק ואומר איכה הייתה לזונה קריה נאמנה צדק ילין בה ועתה מרצחים. זו האחריות המוטלת על כתפנו לדרוש צדק בצדק, לרסן את מי שבשם הביטחון ובשמנו עושה עוולות פוגע בנערים רק בגלל המראה היהודי שלהם, מעליל עלילות שווא ופוגע באנשים חפים מפשע.

ולסיום אין לי ספק שיש לא מעט ערבים שנגבו מהם בעינויים, הודאות שווא על מעשי טרור, והרוצחים האמתיים ממשיכים להסתובב חופשי.  תרבות השקר ושיכרון הכח לא מבדילה בין יהודים לערבים. הערצה עיוורת של "בחורנו הטובים" בשב"כ במשטרה ובפרקליטות גם כאשר ברור שהם עושים עוולות, היא הפוגעת בחוסננו המוסרי. דרישת הצדק היא המפתח לגאולתנו, ואליה אני קורא אותך הרב מדן וכל מי שמדינתנו יקרה לו.