תודה לך, אורי!

מיכאל דוכן , ט' בשבט תשע"ט

לפני כחמש שנים נכחתי בפגישה בין אורי אריאל שכיהן בזמנו כשר השיכון, לבין הרב אליעזר ולדמן שליט"א. בפגישה זו סיפר אורי איך בעבר, סביב אחד המאבקים הראשונים מני רבים על ארץ ישראל, ישבו שלושה בתא מעצר אחד: אורי עצמו, הרב אליעזר ולדמן והרב שמואל אליהו שהיה באותם ימים בחור צעיר בישיבת מרכז.

המשטרה התנתה את שחרורם מהמעצר בהתחייבות שלא להגיע למקום המחאה. אורי והרב שמואל פנו אל הרב ולדמן בהתייעצות האם לחתום. הרב ולדמן הציע שהרב שמואל יחתום כי הוא צריך לחזור לישיבה ללמוד תורה בעוד הרב ולדמן ואורי נשארו בבית המעצר עוד מספר ימים. המסירות על ארץ ישראל שבאה לידי ביטוי ציבורי באותם ימים מלווה את אורי לאורך כל העשייה שלו.

אני חושב שמי שמתבונן בעבודתו של אורי אריאל יכול להתרשם מכמה תכונות תרומיות שכל איש ציבור צריך לאמץ.

הראשונות הינן תכונות השזורות זו בזו: ענווה ומסירות נפש. מי שעוקב אחרי עשייתו הציבורית של אורי יודע שמה שמנחה אותו זו השאלה איפה נכון להיות, תמיד לבחור במטרה הגדולה יותר על פני האדם הפרטי. 

בכל מו"מ לצורך אחדות בין המפלגות היה ברור לאורי שהוא מיד יסכים להיות במקום השני או יוותר על מקומו לטובת אריה אלדד, למשל. בכל נושא שבו הוא עוסק, הקרדיט לא מעניין אותו רק פתרון הבעיה על הצד הטוב ולהמשיך לרוץ קדימה לאתגר הבא. איש עשייה.

תכונה נוספת שצריכה להיות נחלת רבים יותר היא החריצות. בפתיחת פגישה רבת משתתפים הוא יבקש בנעימות: "אשמח שתגיעו לעיקר, לא צריך דברי ברכה, פתיחה וסגירה. ויהיה טוב אם לא תחזרו על מה שכבר נאמר..."

כחבר כנסת הוא היה אחד הבודדים שהשתתף בכל ההצבעות ובכל הדיונים. הוא הבין שהציבור שלח אותו לעבוד וכך הוא עשה עבור כולנו.

מתדמיתו היה אפשר לחשוב שאורי יטפל רק בנושאים הקשורים להתיישבות, אבל אורי אריאל הוא מסוג המנהיגים שידאגו לקשת רחבה של נושאים: צער בעלי חיים, הגנה מפני עברייני מין, בריאות הציבור, גרעינים משימתיים ותורנים ועוד נושאים רבים אחרים, והכל תוך נאמנות מוחלטת לדרך שבשמה שלחו אותו שולחיו.

כבוד השר אורי אריאל, בשם מי שיודע כמה אתה עושה ובשם מי שעוד לא, אני רוצה להודות לך על דלת פתוחה ולב פתוח, על רצון אין סופי לעזור איפה שרק אפשר, על יכולת הזזת הרים ועל הדבקות במטרה. בדבר אחד אני משוכנע, יהיה אשר יהיה תפקידך הבא, אין ספק שתעשה אותו בענווה, במסירות, בחריצות וכמו תמיד למען כלל ישראל ולמען מדינת ישראל. 

תודה רבה!