ומי עדיין שותק? נתניהו

הפריימריס בליכוד ישרטט את מפת ההסכם המדיני הבא, חברי ליכוד לכו להצביע והשפיעו.

מנחם בן שחר , כ"ד בשבט תשע"ט

דעות הליכוד
הליכוד
צילום: חופשי

ההתקפות על שתיקת גנץ הגיעו מכל כיוון אפשרי, ובצדק. השקיפות חשובה, ומה עם נתניהו? מעבר לפתח מחכה תכנית מדינית חדשה, אפילו שם כבר יש לה. אז מדוע תכנית טראמפ ממתינה במגרה ומתפרסמת רק לאחר הבחירות?

טראמפ לא באמת מתכנן להפתיע את ראש הממשלה, להיפך, נתניהו הוא המושך בחוטים וקובע את פרטי התכנית המדוברת. גם לו יטען ראש הממשלה שאינו מעורב – עליו לספר לנו מבעוד מועד מהם הקוים האדומים שלו. האם נתניהו חזר בו מנאום בר אילן? האם יסכים להכרה בינלאומית ברשות הפלסטינית?

שנתיים יקרות של שלטון טראמפ כבר הלכו (לפח?), וזו החמצה היסטורית. עפ"י נתוני מועצת יש"ע הבנייה ביו"ש הולכת ויורדת, ולא שמענו על שינוי מדיניותו של נתניהו. איש אינו יודע מה התכנית ומה האופק, ואת מי משרת השקט הזה? לנו, אוהבי ארץ ישראל, השקט מסוכן! כל איש ליכוד צריך עכשיו לבקש תשובות מהמועמדים השונים. מה הקו האדום שלך? האם תלך עם נתניהו בכל מחיר? כולל הקמת מדינה פלסטינית?!

הפריימריס הקרוב בליכוד, הוא שישרטט את מפת התכנית של טראמפ. נתניהו הרי בודק את השטח היטב לפני יציאתו למהלך משמעותי. התכנית המדינית תלויה באופן מוחלט ומובהק בדמויות הבכירות בליכוד שיקיפו את ראש הממשלה, יהיה מי שיהיה. דיכטר וצחי הנגבי זה סיפור אחד והוא פחות טוב, אלקין אדלשטיין ואורן חזן זה משהו אחר לגמרי, ונחוש יותר.

מתפקדי ליכוד - יש לכם כח ביד, צאו להצביע ורק עבור מי שהראה שאפשר לסמוך עליו, הרכב הרשימה בידכם וחבל לא לנצלו. לדוגמא: בפריימריס הקודם הצביעו במחוז יו"ש רק חמישים אחוז מחברי הליכוד. הצביעו, השפיעו והוכיחו לשרי הליכוד הנאמנים כי הנאמנות לארץ ישראל משתלמת.

גם מי שאינו חבר ליכוד אמור להיות טרוד, הערפל המקיף את תכניתו המדינית של ביבי הוא מדאיג. די לשתיקה, רוצים שקיפות וכבוד לציבור. שוב הצגה ימנית לפני בחירות? שוב שיתוק אחרי הבחירות? השאלות הנוקבות צריכות להישאל בכל פורום ולפזר את הערפל.

מי שמתכנן לפנק את מחבלי הרשות צריך להיות הוגן ולספר לנו, הבוחרים, את האמת מראש. מי שמקדם תכנית יומרנית אמור להיות אמיץ מספיק ולפרסמה, ולא לשלוף אותה בערמה חודשיים אחרי הבחירות. נתניהו, ספר לנו מהי משנתך המדינית, תודה.