הרשימה שתשמור על הליכוד בימין

את הרשימה שלי קבעתי לפי הקריטריונים: התאמה לתפקיד ח"כ, נאמנות לארץ ישראל, נאמנות למאבק באקטיביזם השיפוטי ולמען משילות ודמוקרטיה

צחי לוי , כ"ח בשבט תשע"ט

צחי לוי
צחי לוי
צילום: עצמי

הליכוד זו מפלגת השלטון. אין שלטון למחנה הלאומי ללא הובלת הליכוד. קבוצות לחץ רבות הבינו זאת והתפקדו לליכוד וזו בדיוק הסיבה מדוע זה ממש קריטי עבור המחנה הלאומי לשמור על הליכוד בימין, צמוד לערכיו המקוריים.

את הרשימה שלי קבעתי לפי שלושה קריטריונים: התאמה לתפקיד חבר כנסת, נאמנות מוכחת לארץ ישראל, נאמנות למאבק באקטיביזם השיפוטי ולמען משילות ודמוקרטיה.

מתפקדי הליכוד בוחרים רק את הרשימה הארצית וצריכים לסמן 12 שמות בטופס, כאשר חברי המרכז בוחרים את המתמודדים במחוזות.

ברשימה הארצית יש גם שיריונים לצעירים (מקום 32), עולים (28) ומיעוטים (30). אלו מקומות ריאליים, וחשוב להצביע עבורם שכן כמה אלפי קולות יכולים להכניס ח"כ, כלומר המשקל הסגולי של כל קול הינו גבוה.

גדעון סער (156) – מבין בכירי הליכוד, גדעון סער הוא הסמן הכי הימני והכי שמרני. סער הצביע נגד תכנית ההתנתקות, מתנגד חריף לנאום בר אילן ותומך בריבונות ביו"ש. לא לחינם נתמך במודעות על ידי כל ראשי הפעילים של יו"ש בליכוד. סער דורש לפצל את תפקיד היועמ"ש, היה זה ששינה בחוק את הרכב הוועדה לבחירת שופטים, מה שאפשר לשקד למנות שופטים שמרנים, תומך בחוק יסוד החקיקה הכולל פסקת התגברות מורחבת, וכשר פנים היה היחיד שגירש מסתננים במספרים משמעותיים עד שבג"ץ עצר אותו ולכן גדעון סער זוכה גם לתמיכת שפי פז המובילה את מאבק תושבי דרום תל אביב. אנחנו צריכים מישהו חזק ליד ראש הממשלה שידע לעמוד מולו ולהתנגד לכל יוזמה לפגוע בארץ ישראל. בע"ה סער יוביל את הליכוד אחרי עידן נתניהו.

חה"כ אבי דיכטר (121) – חתום על שני ההישגים הכי גדולים של הליכוד בכנסת הנוכחית: הוא נאבק בעקשנות במשך 3 כנסות למען חוק הלאום. זה החוק שלו ובלי דיכטר הנס הזה פשוט לא היה קורה. יחד עם אלעזר שטרן דיכטר הוביל, חרף התנגדות מערכת הביטחון (מערכת עצמתית שרגילה לנצח), את חוק קיזוז משכורות מחבלים שנכנס החודש לתוקף.

השר יריב לוין (141) - הנתונים מוכיחים שהוא שר התיירות הטוב בתולדות המדינה. מעבר לכך, אין חולק על נאמנותו לארץ ישראל והמחויבות שלו במאבק באקטיביזם השיפוטי.

השר זאב אלקין (107) – שר מצטיין, פרלמנטר מוביל, אין חולק על נאמנותו לארץ ישראל ועל המחויבות שלו למשילות.

השר חיים כץ (138) – בנוסף להיותו שר מצטיין, שמו של חיים כ"ץ חקוק באותיות זהב באותה רשימה של ח"כים מופלאים שהצביעו נגד ההתנתקות. חיים כ"ץ איבד בשל כך את מקומו בכנסת והוכיח שהוא עומד במבחן הנאמנות העליון לארץ ישראל. כ"ץ הוא שר מצטיין, הוא בכלל לא סוציאליסט כמו שחלק ממתנגדיו טוענים ואם מישהו לא מעודכן – תיק החקירה נגדו בנושא התעשייה האווירית נסגר. חיים כ"ץ עושה רבות ולא רודף כל היום אחרי תקשורת, גם זו מעלה.

חה"כ יואב קיש (166) – אולי חה"כ הטוב ביותר של הליכוד בכנסת היוצאת. יו"ר שדולת ארץ ישראל בכנסת, הוביל ויזם חקיקה לסיוע לבעלי מוגבלויות, מוביל המאבק בכנסת נגד  אקטיביזם השיפוטי והייעוצי, הגיש הצעת חוק לפסקת התגברות רחבה על בג"ץ, חקיקה לביטול חזקת הגיל הרך, זרק את דינה זילבר מהוועדה שלו וכשיועמ"ש הכנסת ניסה להתערב העמיד גם אותו במקום.

חה"כ אמיר אוחנה (104) - התמיכה הגורפת שהוא מקבל מתושבי יו"ש לא מקרית. אוחנה הוא איש ארץ ישראל השלמה, מקפיד לעלות להר הבית, וחוק היועמ"שים שלו הוא עוד הוכחה לאומץ שלו להיאבק במערכת המשפט. מהדוברים הרהוטים ביותר של הליכוד בכנסת.

ס. השר ציפי חוטובלי (132) - אין חולק על המחוייבות שלה לארץ ישראל והתנגדותה לאקטיביזם השיפוטי. חשוב לחזק אותה כדי שתהיה עוד שרה שהיא ימין מובהק בממשלה.

חה"כ מיקי זוהר (130) - אני משוכנע שמיקי זוהר עומד בכל שלושת הקריטריונים שהצגתי. ויש עוד משהו, מבקריו טוענים נגדו שהוא " ש"ס בליכוד". זו התנשאות מקוממת מאנשים שפשוט לא מבין מה זה יהודי מסורתי מקריית גת. אני תומך בו כי מגיעה לו תמיכה בזכות מעשיו, אבל מודה שזו גם הצבעת מחאה.

אלעד מלכא (149) - למשבצת הצעירים – לאלעד מלכא יש את כל ה-CV שאפשר לבקש ממועמד צעיר – חבר מועצת העיר ירושלים, פורום קהלת, מאבק נגד ההתנתקות, ליברל כלכלי מוכח, כמנכ"ל האגודה (הימנית שמרנית) לזכות הציבור לדעת, נטל חלק חשוב במאבק הציבורי באקטיביזם השיפוטי של בג"ץ.

מיכאל לובוביקוב (140) – למשבצת העולים – בית"רי אמיתי, נתמך במודעות גם על ידי "מטות ערים" של יו"ש בליכוד, מסורב עליה שלימד עברית בברה"מ, אדריכל, רס"ן ביחידת החילוץ בצה"ל שהיה במשלחות חילוץ בכל העולם. מיכאל הוא ליכודניק אמיתי ואיש ארץ ישראל השלמה.

עטא פרחאת (162) - למשבצת המיעוטים – רס"ן במיל', יו"ר המועצה הדרוזית הציונית למען ארץ ישראל, בזמן הפגנות הדרוזים נגד חוק הלאום, הסתובב עטא בכל הארץ ודיבר בזכות חוק הלאום. אדם שמסוגל לצאת כך למען ערכים ציוניים מול רבים מחבריו וקהילתו ללא ספק עמד במבחן משמעותי וראוי לאמון.

בקשה מיוחדת לחברי מרכז הליכוד, שליום אחד, לא הייתי מתנגד להיות אחד מהם  - במחוז מישור מתמודד האלוף עוזי דיין: ס. רמטכ"ל, מפקד סיירת מטכ"ל, ראש המל"ל, ואיש ימין אמיתי שהלוואי ונתניהו ימנה כבר היום לשר הביטחון. עוזי דיין הוא הדמות הביטחונית הבכירה בליכוד - תנו לו את קולכם!

התנצלותי הכנה לרבים וטובים מאוד שלא ברשימה שכן יש רק 12 מקומות. אני משוכנע שאנשים אלו לעולם לא ירימו ידם על ארץ ישראל, יוסיפו כבוד לתנועת הליכוד ויאבקו ללא מורא באקטיביזם השיפוטי וישמרו על נתניהו בימין.