לא למפלגה אחת - כן לריצה בפתק אחד

יהונתן רובין , ה' באדר תשע"ט

דעות בחירות לכנסת
בחירות לכנסת
צילום: עצמי

הבחירות - על מה יהיו?

הבחירות הקרובות אינן על חקירות נתניהו או על עתידו הפוליטי ואפי' לא על מקום 48 ברשימת 'הבית היהודי'.
הבחירות הם על; התוכנית האסונית 'תוכנית המאה', נקודה.

התוכנית איתה מחכה טראמפ כ"הפתעה" ומארב לאחר הבחירות. הבחירות הקרובות יהיו על המשך ההתרחקות מכל זיק של יהדות, קמפיין 'ההדתה' ותאוצת 'ההנתקה'.

לא, לא שמענו בת קול מן השמיים או הבטחה המבטיחה לנו כי נתניהו לא יפסיד וכי בטוח שלא יצליחו להרכיב ממשלת שמאל-מרכז נטולת המפלגות הדתיות-החרדיות-הימניות.

נדמה כי אחד מהלקחים היותר משמעותיים שעלינו לקחת, מכמה מערכות - אין לאמר; "זה לא יכול לקרות" 
(בלהות אוסלו, קריעת חבל גוש קטיף על קהילותיו, וכדו' וכדו').

הבחירות - כיצד יוכרעו?

זאת לא שאלה של האם יהיו חיבורים נוספים ומשמעותיים משמאל. בוודאי שיהיו, והם יהיו חיבורים שמאלניים-חילוניים. נקודה. זאת 'הנחת העבודה' הנכוחה. 

ו... או אז עמודות הוויז'ואל וההדמיה בסקרים יתחילו להראות שוויון בין מחנה גנץ-לפיד או משהו דומה, לזה של מחנה הליכוד בראשות נתניהו עם עקיפות הדדיות. ואז... מהר מאוד [הלו.. בעוד מס' ימים!] הפחד מנפילת הימין ועליית השמאל יתחיל להבהיל, ובצדק.  

מישהו יכול להבטיח לנו שהשמאל לא ינצח? שהימין לא ייפול? ושלא יכול להיות ולקרות שנתניהו לא יהיה עוד ראש ממשלה והמפלגות הימניות או/ו החרדיות (אלו שיכנסו לכנסת) ימצאו עצמן באופוזיציה? ולא עוד יצטרכו הצועקים עד עתה, לצעוק 'הדתה' אלא להאיץ את 'ההנתקה'.

וכמובן "כאילו כזה" "כזה כאילו" תוכניות השלום בכאילו, ו'זרימה' מלאה עם טראמפ והתוכנית האסונית.

ונחזור לעמודות ההדמיה בסקרים שלאחר החיבורים והבנה-הפחדה אמתית לקראת הבאות דתית ומדינית
וזה לא משנה, האם הם הסקרים את המציאות יותר משקפים או יותר יוצרים. בעקבותיהם תתחיל נהירה ממפלגות הימין וש"ס לעבר הליכוד ונתניהו על מנת ולא לתת לשמאל והתקשורת להפיל את נתניהו באמצעות מערכת המשפט ואל מול החבירות משמאל. הקהל המסורתי, הדתי, הימני יאמר לעצמו; "הפעם אני חייב לתת את קולי לביבי", ומפלגות הימין כמו גם ש"ס, יחלו לראות את אחוז החסימה מלמטה... האם נמצא עצמנו בשלב זה, כשיהיה מאוחר מדי לנו להתחבר?!

הבחירות - מתי יוכרעו?

כמעט כבכל מערכת בחירות, למה שיקרה ביום הבחירות "בו ביום" תהיה משמעות דרמטית וגורלית.
אומרים שהתאריך הוא 9 באפריל 2019 למניינם, ד' בניסן ה'תשע"ט למנייננו - ולענייננו זה ממש לא מדויק; הבחירות אכן יהיו בתאריך הנ"ל, אך המערכה האמתית על מערכת הבחירות, על אותם ההחלטות שמהן ללא ספק יגזרו התוצאות וההשלכות  של גורל הבחירות - רק בימים הקרובים!

לא למפלגה אחת - כן לריצה בפתק אחד

בימים האלו שנשארו, חייבים להכריע על חיבור טכני חרדי וחיבור נוסף דתי ימני - לא אחדות, אלא חיבור.
חיבור טכני, נקודה.

הרעיון אומר: רצים בנפרד, קמפיין נפרד, מפלגה לבד, ממשיכים לבד - ורק מצביעים בפתק אחד!
פתק אחד זהה, שיופיע בפרסומי כל המפלגות - רק בזה מאוחדים!

לאחר התוצאות מחלקים את המנדטים לפי סיכומים ברורים שיסוכמו ויחתמו מראש עם הגשת הרשימות, ומכאן כל מפלגה ממשיכה והולכת לדרכה ועצמאותה. את האחדות נשאיר לבית הכנסת, ובחיבורים טכניים נגיע לכנסת.

זה הזמן לעצור את הסכנה.