"כולנו מרים" – עוד שקר פלסטיני

מה שאפיין את יחסו של האסלאם לנצרות היה ועודנו שילוב של קנאה, שנאה ורצון ברור להשתלט על העולם הנוצרי

ד"ר מרדכי קידר , ז' באדר תשע"ט

דעות ד"ר מרדכי קידר
ד"ר מרדכי קידר
(צילום: דניאל רצבי)

לקראת סוף ינואר השנה החל מסע תעמולה אסלאמי בשם "כולנו מרים", כשהשם "מרים" רומז לאמו של ישו, ומטרתו לחשוף בפני העולם את הסבל של הנשים הערביות בירושלים כתוצאה מהדיכוי ש"הכיבוש הציוני" מפעיל נגדן.

מסע התעמולה החל באיסטנבול, כנראה בידי אנשי חמאס, אבל עד מהרה התפשט בכל רחבי העולם האסלאמי בזכות השימוש הנרחב באמצעי התקשורת החברתית.

האתר "פלסטין און ליין" מביא ידיעה מאת הכתב שלו בירושלים, מצטפא צברי, ובה נאמר:

"... הפעילה הירושלמית זינה עמר העלתה על נס את מבצע "כולנו מרים" ואמרה לאתר העיתון "פלסטין": "... המטרה של מבצע "כולנו מרים" הוא להציג לעין כל את סבלה של האישה הירושלמית החווה כאב ותקווה בירושלים, שכן היא נעקרת מחיק משפחתה כדי להיעצר או להיות מורחקת מירושלים. האישה הירושלמית היא אמו של אסיר, או אמו של שהיד או פצוע. העולם שותק אל מול פשעי הכיבוש נגד האישה הירושלמית ולכן המבצע נושא את שמה של מרים אם ישו אשר חיה בתנאים קשים, והיום האישה הירושלמית חיה בתנאים דומים.

הפעילה הירושלמית ח'דיג'ה ח'וויד העירה: "מרים אמו של ישו ילדה את הטוב באנשים וגם האישה הירושלמית יולדת את האנשים הטובים ביותר בהגנה על מסגד אלאקצא, על העיר ירושלים ועל מקומותיה הקדושים. הודות לאישה, הגברים עומדים איתן שכן היא מובילה את כל המלחמות ולכן הכיבוש מתרכז בהענשת האישה הירושלמית..."

משמעות הדברים הללו ברורה: הפלסטינים, יד אחת עם התורכים, מנכסים לעצמם את הדמות של מרים אם ישו, כדי להציג את עצמם כקרבנות הדיכוי הישראלי כמו שמרים ההיא סבלה מידי הכובשים הרומאים ומשתפי הפעולה עימם מקרב היהודים. כך המוסלמים משתלטים על דמות נוצרית ומתלבשים בגלימתה ההיסטורית כדי לקדם את מאבקם ביהודים.

העניין איננו חדש, שכן כבר ערפאת בנאומיו היה מדבר על שחרור "מסגדי ירושלים וכנסיותיה" מהכיבוש היהודי, תוך שהוא מציב את הפלסטינים, הערבים והמוסלמים כמגיני הנצרות. אלא שהעובדות ההיסטוריות הפוכות לחלוטין, שכן כל עוד הייתה בית לחם תחת שלטון ישראל היו הנוצרים רוב גדול – כ- 85% - של תושביה, ובית ג'אלא הייתה 100% נוצרית.

דווקא תחת שלטון הרשות הפלסטינית, החל משנת 1994, נמסרו להנהלתה הערים בית לחם ובית ג'אלא, ואלפים רבים של נוצרים תושבי ערים אלו נאלצו לברוח מבתיהם לחו"ל אחרי שמוסלמים, בעיקר בדווים מבית סאחור, איימו עליהם, פגעו בנוצרים, בנשיהם, בבנותיהם ובכנסיותיהם. ואחרי כל זאת, הפלסטינים, שרובם מוסלמים, מאמצים היום דווקא את דמותה של מרים, כאילו שהם דואגים לנצרות 

אלא שרדיפת הנוצרים איננה מצטמצמת ברש"פ ביהודה ושומרון, שכן היא קיימת גם בעזה, במצרים, בסוריה, בלבנון, בעיראק ובכל מדינה ערבית או אסלאמית שיש בה מיעוט נוצרי. המעניין ביותר הוא שדווקא בעיר שממנה החל מבצע "כולנו מרים" – איסטנבול – אחד המסגדים הגדולים שבה, "המסגד הכחול", הוא בעצם כנסיה בשם "איה סופיה" שהמוסלמים הפכו אותה למסגד בשנת 1453. והאם שכחנו את טבח הנוצרים – הארמנים והאשורים – שביצעו התורכים העותומנים במלחמת העולם הראשונה?

ברקע עומדת האמונה האסלאמית שהנצרות, כמו היהדות, היא "דין אלבאטל", דת של שקר, ואילו האסלאם לבדו הוא "דין אלחק", דת האמת, והנוצרים – על פי הפרק הראשון של הקוראן – הם "אלה שירדו מדרך הישר". לכן אללה העניש אותם בכך שהם חייבים לחיות תחת עולו של האסלאם כ"אהל ד'ימה", בני חסות, שיש להם זכויות מוגבלות בלבד. הנוצרים, כמו היהודים, חייבים לשלם את הג'יזיה, מס הגולגולת, כשהם מושפלים כפי שהקוראן מחייב בפרק 9 ("התשובה") פסוק 29.

לכן גזל כנסיות והפיכתן למסגדים היה פרקטיקה מוסלמית שגרתית גם ברמלה, בדמשק, בארצות הבלקן, בספרד, בסיציליה ובמקומות רבים אחרים, שכן הנצרות היא דת בטלה, אז למה הנוצרים צריכים כנסיות? כנסיות בעיראק, בפקיסטן, בניגריה ובמקומות נוספים, הפכו למסגדים, ובעלי תפקידים בכנסיות אלה זכו להשפלות, לפגיעות ואפילו רציחות, לאורך שנים רבות.

ומה קורה היום באירופה? מהגרים מוסלמים פוגעים ללא הרף בנשים ממוצא אירופי רק כי הן נוצריות שכן יש לא מעט מהגרים מוסלמים החושבים שמותר למוסלמי לעשות בבנות הכופרים ככל העולה על רוחו. על פי דעתם, היושב במרומים נתן למוסלמים את ארצות הכופרים, את רכושם, את נשיהם ואת חייהם.

המלחמות המתנהלות כיום בכמה מדינות ערביות ואסלאמיות – סוריה, תימן, אפגניסטן – מתפרשות אצל חלק מהמוסלמים כמלחמת הנצרות (המערבית או הרוסית) נגד האסלאם, ולכן על הנוצרים החיים במדינות ערב לשלם את המחיר.

גם היחס האוהד של המערב "הנוצרי" לישראל, מאז הצהרת בלפור בשנת 1917 ועד הצהרת טראמפ על הכרת ארה"ב בירושלים כבירת ישראל בשנת 2017, מתפרש אצל חלק מהמוסלמים כמזימה נוצרית-יהודית שנועדה להשפיל את העולם המוסלמי, לפגוע בו ולהכתיב לו את רצון היהודים והנוצרים. לכן מוסלמים מדגישים שבלפור היה אוונגליסט, וטראמפ מקורב גם הוא לחוגים אוונגליסטים, ואלה כמהים לראות עין בעין את שיבת עם ישראל לארצו.

מוסלמים רבים לא שכחו את מה שהצלבנים שבאו מאירופה במאה ה-11 עשו לאבותיהם: כבשו את ארצות חוף הים התיכון המזרחי, הקימו מדינה נוצרית, טבחו במוסלמים ואיימו לכבוש את מכה. ניצחון צלאח אלדין על הצלבנים אחרי כמאתיים שנה משמש עד היום כדוגמה למה שהעולם האסלאמי חייב לעשות לנוצרים הפולשים לארצות המוסלמים, וכמה טקסטים חשובים שיצאו מבית המדרש של דאע"ש דיברו על הצורך בכיבוש רומא (מרכז הנצרות המערבית) אחרי שהמוסלמים כבשו את קונסטנטינופול (איסטנבול) וחיסלו את מרכז הנצרות המזרחית.

המצב כיום בעולם הוא הפוך ממה שהאסלאם מוכן לקבל: מדינות הנוצרים – ארה"ב, אירופה, רוסיה – שולטות בכלכלה העולמית, בפוליטיקה העולמית ובמנגנונים הבינלאומיים המנהלים את העולם כדוגמת האו"ם, וזאת למרות שעל פי האסלאם, הנוצרים חייבים לחיות תחת חסות האסלאם עם זכויות מוגבלות. המצב הזה מעביר חלק מהמוסלמים על דעתם, והם מוכנים לעשות הכול כדי להחזיר את העולם לסדר "הנכון" כפי שניסח אותו מחמד, נביא האסלאם, בחדית': "למען תהיה המילה של אללה על העליונה ומילת הכופרים על התחתונה".

הקוראן מלא בפסוקים המערערים על אמונת הנצרות, וכך גם החדית', וכל הפסוקים הנמצאים בכיפת הסלע בירושלים הם פסוקים אנטי נוצריים. ייתכן שהסיבה לכך היא התחרות בין הנצרות והאסלאם על ההגמוניה בעיר, שכן הכנסיות הנמצאות בעיר העתיקה הן גדולות ומרשימות מבחינת הארכיטקטורה שלהן, בעוד שהמסגדים מעטים ואינם מרשימים כלל.

לסיכום ניתן לומר שמה שאפיין את יחסו של האסלאם לנצרות היה ועודנו שילוב של קנאה, שנאה ורצון ברור להשתלט על העולם הנוצרי ולחייבו להכיר בעליונות האסלאם. לכן הקמפיין שהוחל בו לפני כמה ימים תחת הכותרת "כולנו מרים" בנוי על הונאה ועיוות ההיסטוריה המלאה בהוכחות על היחס השלילי של האסלאם לנצרות.

אלא שהעולם – ובעיקר אירופה וארה"ב – כמעט שאיננו מבין את המוטיבציות שמפעילות את הפרופגנדה של אש"ף, חמאס, הג'יהאד האסלאמי ושאר ה"צדיקים" המנסים להשחיר את פניה של ישראל באמצעות שימוש במוטיב נוצרי, כאילו שיש קשר כלשהו בין הנצרות, דת שנוסדה על בסיס היהדות, ובין הארגון לשחרור פלסטין שכל תכליתו היא לשלול את זכותם של היהודים למדינה על ארצם ההיסטורית, שבה גם נוצרה הנצרות.