מחקרים מוכיחים

מי לוקח על עצמו את האחריות על כל אותם מסכנים? מי מכל אלו יאסוף את השברים של אותה חברה מוכה וחבולה?

תגיות: דוד וכטל
דודי וכטל , ט"ו באדר תשע"ט

מחקר מקיף אשר כלל ניסויים, תצפיות, השוואות והצלבת נתונים סטטיסטיים, פורסם לאחרונה.

המחקר בחן את המין האנושי במצבים שונים משונים – תנאי אקלים סוערים ונוחים, חיי עוני ורווחה, תחת משטרים מדכאים ובחסות הדמוקרטיה. המחקר לא פסח על אף אחד ממצבי החיים בהם היה המין האנושי מצוי והוא כינס לתוכו נתונים מלמעלה מחמשת אלפים שנים ומאות מיליארדי משתתפים שונים.  

תוצאותיו לא פחות ממסעירות.

מתברר שעל אף מה שהורגלנו וחונכנו לחשוב, סדר החיים הנורמלי, קרי זה המאפשר לחיים האנושיים להמשיך בהתפתחותם והתקדמותם, הינו כזה שבו התא המשפחתי מורכב מאם ממין נקבה ומאב ממין זכר.

מודלים אחרים של זוגיות נבחנו אף הם. התוצאות היו מפתיעות ומפליאות. מסתבר כי אותם אלו אשר בחרו להקים תא משפחתי עם אחד מבני מינם, קרי – גבר עם גבר או אישה עם אישה, גזרו על עצמם איבוד וכיליון.

עוד המחקר מגלה, שגם אלו מאנשי אותו מודל 'משפחתי' אשר שכרו לעצמם רחם מאם זרה, ובעזרתה קיבלו ילדים לביתם, לא שפר גורלם וגורל הילדים. המחקר מצביע על הבדלים של מאות אחוזים בכל מה שנוגע לאיכות החיים של הילדים שנקנו. מצוקות נפשיות, נטיות אובדניות, פגיעות מיניות, היזקקות לטיפולים נוגדי דיכאון ועוד, כל אלה היו מנת חלקם.

החוקרים ניסו להסביר כיצד ייתכן, שעל אף הרעש הרב, ההחצנה הססגונית וביטויי העליזות והצהלה, הגיעו אותם מודלים 'משפחתיים' לתוצאות כה נוראיות. אחד מהם טען, שככל הנראה מצוקות נפשיות שנגרמו מהידיעה שלחייהם אין תכלית ולקשר ה'זוגי' ביניהם אין פירות, הכריחו את אנשי אותו מודל 'משפחתי' לפחות לאמץ לעצמם צורת חיים המשדרת עליזות ושמחה.

תמיהה נוספת עליה מתעכבים החוקרים נוגעת לשאלה – כיצד חברה שלמה קיבלה כמובן מאליו את אותם מודלים משפחתיים, מבלי שהונח לפתחה אף לא מחקר מדעי אחד המגבה ותומך את דרך חייהם.

כיוון שהמחקר הינו לא פחות מסנסציה, שכן מסקנותיו הפוכות מכל מה שהורגלנו לחשוב בעשרים השנים האחרונות, תוצאותיו נשלחו כבר לפני מספר שבועות למשרדי הממשלה השונים.

משרד החינוך הודיע שהוקמו צוותי חשיבה מיוחדים ואין ספק שהם יאלצו לעדכן את תכני הלימוד בכל הגילאים ולגנוז את החומרים הקיימים.

ממשרד הביטחון נמסר, שהדברים הובאו לידיעתם של שר הביטחון והרמטכ"ל וכי הם עדיין לומדים את הנושא ובקרוב תכונס ישיבה דחופה של המטה הכללי בה ידונו במשמעויות. דובר צה"ל הוציא הודעה בהולה בה נאמר, שעד לסיום הבירור צה"ל עוצר את כל מימון הניתוחים לשינוי מין, להם היו זוכים עד היום כל החפצים בכך.

את תגובת משרד התקשורת לא ניתן היה לקבל. גורמים המקורבים לשר טענו שהתוצאות כל כך מרחיקות לכת ולעת עתה אין בנמצא מישהו מכל אנשי התקשורת אשר יוכל לעכל את הנתונים ולהוביל שינוי בתחום.    

.  . .

ועכשיו בלי ציניות. מישהו מכל הוגי הדעות, המחנכים, אנשי התקשורת, הפוליטיקאים ואנשי התרבות, שם על ליבו להיכן כל אותם מסכנים צועדים.

כמה פשוטה היא התובנה שאין קיום לחיים האנושיים ללא תאים משפחתיים נורמליים. כמה פשוטה היא התובנה שאלו ש'זכו' לגדול תחת חסותם של מודלים משפחתיים אחרים, הינם אומללים ומוכים נפשית. על כל אותם ידענים ומומחים נאמר, 'בשמחה ובגיל אלי קבר נדדה'.

מי מכל אלה לוקח על עצמו את האחריות על כל אותם מסכנים? מי מכל אלו יאסוף את השברים של אותה חברה מוכה וחבולה? האם מישהו עדכן את העם בכך שהוא כרגע חלק מהניסוי החברתי הגדול ביותר שנעשה אי פעם על המין האנושי?

ותודה לתנועת חזון שמשיבה את השפיות והנורמליות למרחב הציבורי. בואי בשלום, התגעגענו.