מכתב גלוי לרב בני לאו

האם יהודים ירו למוות בגרמנים בכבישים ובחוצות הערים? האם שמעת על מקרים שיהודים חטפו נערים גרמנים ורצחו אותם?

עזרא "אלנקם" יכין , כ"ג באדר תשע"ט

כבוד הרב,

התקשיתי להאמין שהשווית את כתביו של הרב מאיר כהנא הי'ד לחוקי נירנברג. ראשית עלי להבהיר שכבר בפגישות הראשונות עם בואו לארץ הוזמנתי לפוגשו אך לא מצאתי אפשרות לחבור אליו.

כמו כולם, הערצתי אותו על תרומתו באמריקה לפתיחת שערי ברית המועצות לעליה יהודית לארץ-ישראל, אך דעותיו על הדרך לפעילות למען הארץ לא תאמו את דעותי כפי שדעותי חריגות ושונות מדעות כל המפלגות מימין ומשמאל וזה כולל את עוצמה יהודית.

יש לי חברים טובים שם, כפי שיש לי חברים טובים בכל המפלגות מימין ומשמאל, אך ככל שהכרתי את האנשים, הסתייגתי ומצאתי עצמי מחוץ למסגרת פוליטית.

ועכשיו לדבריך.

מה קדם לחוקי נירנברג? האם היו מקרים שיהודים התנפלו על גרמנים בחוצות ברלין, המבורג, מינכן, נירנברג ועוד... בסכינים ושחטו בהם? האם שמעת על מקרה אחד שיהודי דרס למוות גרמנים רק משום שהם גרמנים? האם יהודים נכנסו לחדרי מיטות בגרמניה הפתיעו ושחטו אם על ילדיה ובהם תינוקות?

האם יהודים ירו למוות בגרמנים בכבישים ובחוצות הערים? האם שמעת על מקרים שיהודים חטפו נערים גרמנים ורצחו אותם? רצחו נערות לאחר שהתעללו בהן? האם פגשת גרמנים שכולים שאיבדו את יקיריהם בידי מרצחים יהודים? האם שמעת מקרה שיהודים שרפו לגרמנים יערות ויבולים חקלאיים? בזזו כלי רכב וכלים חקלאיים ועוד...

כולנו יודעים שיהודים תרמו להאדרת גרמניה יותר מהגרמנים עצמם במדע, ברפואה ובתרבות וגם בהתגייסות למען גרמניה בצבא.

עשרה אחוז מהחיילים שנפלו למען גרמניה במלחמת העולים הראשונה היו יהודים שעה שהם מנו לא יותר משני אחוזים.

בעקבות מלחמת העולם השנייה, מיליונים רבים של גרמנים גורשו מצ'כיה, מפולין, מרוסיה ומקומות אחרים ולכל הדעות זה היה טרנספר מוצדק כי גרמנים אלה שימשו כגייס חמישי והיו עילה לפריצת האיומה במלחמות – מלחמת העולם השנייה. כאן כולנו יודעים מי הם אלה שמשמשים עילה למלחמות עם מדינות ערב ולאיום האיראני. כאן בארץ אסור להתעלם מכל מה שמעוללים לנו ערבים.

השר כץ הרגיז את הפולנים כשאמר שאת האנטישמיות שלהם ינקו מחלב אימם. אך מדוע זה אין פוצה פה על אותם רוצחים שינקו את שנאת ישראל מחלב אמם וסבתם דורות רבים. מאז ינקתי מאמי את חלבה אני שומע על מעשי רצח זוועתיים שביצעו ועוד מבצעים ערבים ביהודים ולא אפרט. קחו עיתונים מכל הדורות וקראו. זְכֹר יְמוֹת עוֹלָם בִּינוּ שְׁנוֹת דֹּר וָדֹר שְׁאַל אָבִיךָ וְיַגֵּדְךָ זְקֵנֶיךָ וְיֹאמְרוּ לָךְ (דברים לב, ז).

זה לא מקרה שביחס לעמלק נוספו המילים לֹא תִּשְׁכָּח (דברים כה, יט)! כי אם יש ימים אחדים שלא שומעים על רצח יהודים בידי ערבים ממהרים לשכוח ומנסים להשכיח.

יש לברך כל יהודי המחפש דרכים לטפל בנושא הזה שחייב להטריד אותנו, אם בלחימה ואם בחקיקה. כי מי שדוחק ודוחה רעיונות לפעולה עובר על הצו לא תעמוד על דם רעיך.

הרב מאיר כהנא הביע דעתו בכתב ובעל פה, ואין לפסול כל דעה כפי שאין לפסול דעות נוגדות ללא בדיקה וברור. לא דעותיהם של שמאלנים ולא של ימניים. יש דעות הזויות באשליות ויש דעות אחרות. חייבים לבדוק ולברר כל דעה במבט לאחור האם הדעות הללו עמדו בניסיון או שהחריפו את מצבנו.

אתה מסתמך על פטפוטים של מי שהיו חברי כנסת מיכאל איתן וגאולה כהן. הכרתי את שניהם. גאולה היא ידידה יקרה מאז שרותנו המשותף בלח"י, אך מה לעשות ודבריהם פרחו ונעלמו עם הרשע והאכזריות של מבקשי רעתנו. כרב בישראל מן הראוי שתתייחס לדברים הכתובים בתורת ישראל.

הרב שאני מתייעץ עמו הוא הרב משה שנבחר להנהגת עם ישראל כי בתחילת דרכו הרג את המצרי שהיכה עברי וטמן אותו בחול. ובסיום דרכו, ממש לפני מותו דבריו האחרונים היו מְעֹנָה אֱלֹהֵי קֶדֶם וּמִתַּחַת זְרֹעֹת עוֹלָם וַיְגָרֶשׁ מִפָּנֶיךָ אוֹיֵב וַיֹּאמֶר הַשְׁמֵד (דברים לג, כז)וַיִּשְׁכֹּן יִשְׂרָאֵל בֶּטַח בָּדָד עֵין יַעֲקֹב אֶל אֶרֶץ דָּגָן וְתִירוֹשׁ אַף שָׁמָיו יַעַרְפוּ טָל(דברים לג, כח) אַשְׁרֶיךָ יִשְׂרָאֵל מִי כָמוֹךָ עַם נוֹשַׁע בַּה' מָגֵן עֶזְרֶךָ וַאֲשֶׁר חֶרֶב גַּאֲוָתֶךָ וְיִכָּחֲשׁוּ אֹיְבֶיךָ לָךְ וְאַתָּה עַל בָּמוֹתֵימוֹ תִדְרֹךְ (דברים לג, כט).