המדינה שלי מושפלת

הגיע הזמן להתעורר, להרים את הראש ולסרב להפרת הריבונות הבוטה הזו בלב ליבה של בירת ישראל, באתר הקדוש לנו ביותר

אופיר דיין , כ"ו באדר תשע"ט

כבר שבועיים שהמדינה שלי מושפלת, נרמסת, נלעגת. כבר שבועיים שמקבלי ההחלטות ממשיכים להתעלם מהמצב העגום. כבר שבועיים שרוב אמצעי התקשורת בוחרים להתעלם מהגיס החמישי שבחרנו להכניס למקום הקדוש ביותר לעמנו.

לפני שבועיים, החליט הוואקף, הגוף הירדני שמשום מה ניתנו לו סמכויות בהר הבית, בלב ליבה של בירת ישראל, לצרף לשורותיו נציגים פלשתינים, חלקם מסיתים ידועים נגד ישראל.

המטרה המוצהרת לא הייתה לגרום להם להרגיש חלק מעם ערבי גדול יותר, או לקדם את התהליך המדיני, אלא להראות לארצות הברית ולישראל שהפלשתינים, כמו גם הוואקף, מתנגדים לעסקת השלום שצפוי הנשיא האמריקאי טראמפ לפרסם לאחר הבחירות בישראל.

על מנת להראות את התנגדותם בצורה הנחרצת ביותר האפשרית, החליטו הוואקף והפלשתינים להבעיר את המזרח התיכון, פשוטו כמשמעו. הם החליטו לשנות את המצב הקיים בהר הבית, שמדינת ישראל מגנה עליו כמעט בחרדת קודש.

על מנת לעשות זאת, החליטו הוואקף והפלשתינים לפרוץ למתחם שער הרחמים שסגור כבר יותר מעשור בצו בית משפט, מכיוון שבפעם הקודמת שהיה פתוח, שימש לביצוע טרור נגד ישראלים.

בטח בדמיונם של הוואקף והפלשתינים הם ראו עצמם מנסים לפרוץ את השער הסוגר את המתחם, דמיינו שוטרים ישראלים חמושים מגיעים למקום ומונעים מהם לעשות כן תוך מעצר המוני של פורעים מוסלמים, וכך יצליחו להבעיר את המזרח התיכון ולחסל את "עסקת המאה" של טראמפ.

והם הגיעו, מוכנים להבעיר. הם פרצו את השער הסוגר את המתחם, ובמקום בשוטרים חמושים ומעצרים המוניים, נתקלו במשטרה רפה שביצעה מעצרים בודדים, משטרה שחזקה על יהודים שממלמלים תפילה וחלשה על פורעים המפרים צו בית משפט ופורצים בכוח למתחם.

ועוד חזקה אותה משטרה בהודעות לתקשורת. דוברות המשטרה התעקשה ש"לא יתנו לאף גורם להפר את הסטטוס קוו בהר הבית". אז הם הגיעו שוב, לאתגר את אותה משטרה של מדינת היהודים. שוב נתקלו בתגובה רפה, הפעם אפילו רפה יותר. מאז ועד עכשיו, המתחם שנמצא בשער הרחמים, השער היחיד בשערי העיר העתיקה שמגיע הישר להר הבית, המתחם ששימש לטרור, המתחם שנסגר בצו בית משפט, הפך למסגד.

והמזרח התיכון לא בער. למקבלי ההחלטות לא היה אכפת כי לתקשורת לא היה אכפת, ולתקשורת לא היה אכפת כי למשטרה לא היה אכפת, ולמשטרה לא היה אכפת כי לבית המשפט לא היה אכפת, ולבית המשפט לא היה אכפת כי לנו לא אכפת מספיק.

הגיע הזמן להתעורר, להרים את הראש ולסרב להפרת הריבונות הבוטה הזו בלב ליבה של בירת ישראל, באתר הקדוש לנו ביותר. הגיע הזמן לגרום לבית המשפט לפסוק, למשטרה לאכוף, לתקשורת לדווח ולמקבלי ההחלטות להחליט ולחוקק.

עלינו לגרום למקבלי ההחלטות להבין שמבחינתנו, הפרת ריבונות כזו כמוהה כבערת המזרח התיכון ושאם לא בגלל זה יעמדו על הרגליים האחוריות, אז בשביל מה?