שוויון זכויות ליהודים

אל"מ (מיל.) משה לשם , ל' באדר תשע"ט

דעות משה לשם
משה לשם
צילום: עצמי

אני יודע שהכותרת נראית מוזרה במקצת, אבל האירועים האחרונים שהם המשך למערכות שיסוי והסתה נגד יהודים בדגש על מתנחלים ואוהבי ארץ ישראל מתבקש שיהיה דיון מעמיק בנושא, שוויון זכויות במדינת ישראל.

מגדיל לעשות היועץ המשפטי לממשלה שממליץ לפסול את ד"ר בן ארי מהשתתפות בבחירות. אולם ממליץ לדחות את הבקשות לפסילת מפלגות ערביות שלא מכירות במדינת ישראל כמדינה יהודית. (הדבר מופיע בדבריהם וכתבותיהם.)

איש לא טוען, משום מה, שהיועץ המשפטי עובר על החוק, בכך שלא מקיים את חוק יסוד הכנסת מ-1985 הקובע בין היתר: "לא תשתתף רשימה בבחירות אם יש במטרותיה או במעשיה שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית."

שיסוי והסתה – מול חופש הביטוי: אנשי שמאל בכל רחבי הקשת, בכנסת, באקדמיה, בתקשורת ובבידור יכולים בחסות "חופש הביטוי" לכנות את המתיישבים ביהודה ושומרון "מתנחבלים", הכינוי אינו זוכה לגינוי.

תנועת ההתיישבות ביהודה ושומרון זכתה לכינוי רפואי: סרטן. ה"דיאגנוזה" מסתמכת על דברי יצחק רבין המנוח (שעד כמה שזכור לי לא היה רופא), הוא נשמע אומר על "גוש אמונים" בשנת 1976: "תנועת התיישבות שהיא בבחינת סרטן לרקמה החברתית-דמוקרטית של מדינת ישראל" הוא גם כתב זאת בספרו "פנקס שירות".

ומאז הפך הכינוי ל"מטבע לשון" שאיש לא נענש עליו.

כך יכול אחמד טיבי לומר בשיחה עם רזי ברקאי (גלי צה"ל 2009): "הפלשתינים רואים זאת כסרטן בגוף או כגרורות סרטניות בגוף האדמה הפלסטינית שאמורה להיות מדינה".

דליה ששון ראש "הקרן בחדשה", אף מגדילה לעשות וממליצה להקים מערך הסברה בקרב הציבור הרחב כדי שיבין למה ההתנחלויות הן ה"סרטן של המדינה".

קצרה היריעה מלתאר ולצטט את ההתנכרות, השיסוי, והנאצה בדברי השמאל והערבים, כנגד היהודים והימין בישראל. הניסיונות לתבוע את עלבוננו נדחות בטענה של חופש הביטוי במדינת ישראל הדמוקרטית. אולם כשנשמעים כינויים כאלה או אחרים נגד ערבים או אנשי שמאל, נתבעים הדוברים כמסיתים ודבריהם כשיסוי לאלימות.

אני איני חסיד של קללות או דברים שגובלים בגסות רוח, לכן אני דורש שוויון זכויות. ודורש שהחוק שעוסק בהסתה יושת ויופעל על כל תושבי ואזרחי ארץ ישראל, ללא אפליה למגזר או מגדר כלשהו.