רבות מחשבות

נושא אחד כלל לא עמד למכירה בשוק הרעיונות אותם משווקות המפלגות, הנושא הוא כמובן "הר הבית".

אסף פריד , ו' באדר ב תשע"ט

דעות אסף פריד
אסף פריד
צילום: עצמי

בזמן מערכת בחירות כל מפלגה בוחרת נושא מרכזי אחד ומנסה להפוך אותו לעניין המרכזי במערכת הבחירות, מפלגה שהנושא שבחרה מצליח להפוך ל"נושא הבחירות" ולהיות האיטם המרכזי בשיח הציבורי, זוכה ליתרון משמעותי בקמפיין שלה.

"רק לא ביבי", "רק ביבי", "שחיתות", "רדיפה", "מערכת המשפט", "קנאביס", "מדינת כל אזרחיה", "ביטול חוק הלאום". הם אייטמים שניסו המפלגות השונות לקדם ולדחוף לשיח הציבור וכך להפוך לנושא סביבו תתנהל מערכת הבחירות. ראינו כמובן איך התקשורת בוחרת לקדם בצורה גלויה וסמויה את האייטמים החביבים עליה, בצורה מקצועית ונטולת פניות כמובן...

נושא אחד כלל לא עמד למכירה בשוק הרעיונות אותם משווקות המפלגות, הנושא הוא כמובן "הר הבית". אף מפלגה לא דיברה על הר הבית, אף מפלגה לא ניסתה לקדם עניינים הקשורים בהר הבית. גם מפלגות שהר הבית נמצא במצע שלהם, לא הכניסו אותו לקמפיין. איך אמר לי איש ציבור מוכר "הר הבית לא מביא מצביעים..." היה נראה שהר הבית בכלל לא עולה לבמה בבחירות האלו.

אנחנו חשבנו משהו, אבל למעלה מישהו חשב אחרת.

לפני שבועיים, פתאום, בלי שום סיבה הגיונית. החליט הוואקף, להפר צו שיפוטי, לפרוץ למתחם שער הרחמים ולהופכו למסגד. פתאום התחילו מהומות במקום, פתאום התחילה התקשורת לעסוק במתרחש בהר הבית.

אבל זה עדיין לא הספיק לפוליטיקאים, שעדיין העדיפו לברוח מעיסוק בהר הבית. אבל, אם אנחנו לא נבוא אל הר הבית הר הבית יבוא אלינו... היום הציתו הערבים את תחנת המשטרה את סמל הריבונות היחיד שנשאר למדינת ישראל בהר הבית. המשטרה באופן מידי, סילקה  את הערבים מהר הבית ונעלה את שעריו. שוב פעם, כמו לפני שנה וחצי, בעת ארועי המגנומטרים, ראינו את הערבים מתפללים מחוץ לגדר.

עכשיו, אחרי שהר הבית פותח את מהדורות החדשות, כבר אי אפשר לברוח מהנושא הזה. כמו במגילת אסתר, מישהו נסתר, דאג לשים בעל כורחנו את הר הבית בראש סדר היום שלנו.

זה הזמן לדרוש מכל המפלגות הלאומיות להפנות מבטם להר הבית ולשים אותו בראש סדר העדיפויות שלהם, ובראש הקמפיין שלהם.

דוגמא לפעולות מעשיות שיכולות מפלגות הימין לעשות:

לדרוש לקבל את המשרד לבטחון פנים במקום הדרישה הרגילה למשרד החינוך או הדתות.

לדרוש במו"מ הקואליציוני הקמת בית כנסת בהר הבית - מתחם שער הרחמים, כפי שהציע הרב מרדכי אליהו זצ"ל, מתאים ביותר. עכשיו אחרי שהערבים ריסקו את הסטאטוס קוו, אין זמן מתאים יותר.

ליישם בהר הבית את מודל "מערת המכפלה"

להציג בקמפיין את האפליה הקשה כנגד יהודים בהר הבית ואת האיסורים הדרקונים החלים על יהודים בלבד.

לדרוש להוציא את הוואקף מחוץ לחוק, כראוי לארגון טרור שאינו מכיר במדינת ישראל.

ביום חמישי, נקיים עליית המונים להר הבית, במחאה על המתרחש בשער הרחמים ובדרישה להוציא את הואקף מחוץ לחוק. נשמח מאוד אם פוליטיקאים מכל המפלגות יצטרפו לעליה החשובה הזאת.