ועולם כמנהגו נוהג

אבינועם הרש , י"ב באדר ב תשע"ט

בשעה הזו היו צריכים להפסיק את הלימודים ולשלוח את כל התלמידים לבתים שלהם.

כשההורים הנדהמים היו שואלים: "אבל למה? מה קרה?".

הייתה מגיעה התשובה: "הרב אחיעד אטינגר נרצח. 12 ילדים נהפכו ליתומים. החיים שלהם עומדים להתהפך: מעכשיו במקום חיבוק אבהי הם יצטרכו לחבק קברים קרים. אשה נהפכה לאלמנה ומעכשיו תשכב בכל לילה ליד כרית ריקה. נראה לכם הגיוני להמשיך את יום הלימודים כרגיל?".

בשעה הזו הבורסה הייתה צריכה להפסיק את הפעילות שלה ואת כל ההשקעות וכשהשיחות הבהולות מחו"ל היו מגיעות

הייתה מגיעה התשובה: ""הרב אחיעד אטינגר נרצח. 12 ילדים נהפכו ליתומים. החיים שלהם עומדים להתהפך: מעכשיו במקום חיבוק אבהי הם יצטרכו לחבק קברים קרים. אשה נהפכה לאלמנה ומעכשיו תשכב בכל לילה ליד כרית ריקה. באמת נראה לכם הגיוני להמשיך את יום המסחר כרגיל?".

בשעה הזו כל החניות היו צריכים להספיק את המכירות שלהם, בתי הקפה והקניונים להיסגר וכל המבלים והשותים והאנשים ששואלים את המלצר: "על איזה קינוח תמליץ לנו?" היו צריכים להישלח לבתיהם. וכשהיו שואלים למה? הייתה מגיעה התשובה:

"הרב אחיעד אטינגר נרצח. 12 ילדים נהפכו ליתומים. החיים שלהם עומדים להתהפך: מעכשיו במקום חיבוק אבהי עם יצטרכו לחבק קברים קרים. אשה נהפכה לאלמנה ומעכשיו תשכב בכל לילה ליד כרית ריקה. מצטערים. באמת נראה לכם הגיוני להמשיך ולאכול את הקרם ברולה שלכם כאילו לא קרה כלום?"

בשעה הזו כל הרשתות והטלוויזיות והטלנובלות והסדרות ומשחקי הספורט בשידור חוזר היו צריכים להיות על מצב של החשך וגל פתוח ומיוחד באולפן וכשהיו שואלים הצופים והמאזינים: "אבל למה? מה קרה?"

הייתה מגיעה התשובה:

"הרב אחיעד אטינגר נרצח. 12 ילדים נהפכו ליתומים. החיים שלהם עומדים להתהפך: מעכשיו במקום חיבוק אבהי עם יצטרכו לחבק קברים קרים. אשה נהפכה לאלמנה ומעכשיו תשכב בכל לילה ליד כרית ריקה. באמת נראה לכם הגיוני להמשיך עם יום השידורים והפרסומות והסרטים והסדרות כאילו לא קרה כלום?".

בשעה הזו הדגל בכנסת היה צריך לרדת לחצי התורן וכל המועמדים של כל המפלגות היו צריכים לשתוק רגע ולהסכים ולדבר רק על דבר אחד: איך דואגים ומונעים שהדם היהודי הבא לא ישקה את רגבי האדמה שלנו.

אבל בעולם המעוות שלנו אין סיכוי שזה יקרה:

הלימודים ימשיכו כרגיל. והבורסה תמשיך לעבוד. ואנשים ימשיכו לבקש מהמלצר להמליץ להם על קינוח והכלה מאיסטנבול תמשיך להיות משודרת והפוליטיקאים והדגל לא ירד לחצי התורן הפוליטיקאים ימשיכו לאכול לנו את הראש ועולם כמנהגו נוהג.

ורק השמיים יעצרו את נשמתם ויבכו וישאגו והארץ שלנו תמשיך לדמם בשקט.

עד לרצח הבא.