רמת הגולן, יונתן, חמאס וה-9 באפריל!

אברהם אזולאי , כ"ב באדר ב תשע"ט

אדי האלכוהול עוד לא התנדפו מהאוויר. באוזנינו עוד מהדהדים קולות הכאת המן בזמן קריאות המגילה, אבל...  חמאס וחבר מרעיו עדיין כאן, והם אף הגדילו לעשות והזמינו את עצמם למרוץ הבחירות.

איש לא הצליח לנטרל אותם, לרוע המזל! ביום שאחרי חג הפורים, אין זמן לנוח, אין רגע לבטלה: היומן מלא ועמוס בשלושים הימים הבאים. מזל שבתקופה העמוסה הזו, הגדושה בהפתעות מכל סוג, עוברים לקצב אחר. מתחילים בשעונים, אותם מזיזים קדימה בשעה, בדיוק לפני שבת. זוהי קריאת ההשכמה למרתון הבלתי נגמר לקראת הפסח. למקומות, היכון, רוץ! מבצע ביטול החמץ החל.

אני רוצה להודות בפניכם שבחג הפורים הזה, בעיצומו של המשתה, תהיתי אם אין לטראמפ איזושהי נימה של יהודי בנשמה! כאשר קראתי את ההצהרה שלו, חשבתי שהוא חיסל לפחות בקבוק וויסקי אחד במסגרת מצוות עד-לא-ידע.

קראתי את הציוץ שלו: "אחרי חמישים ושתיים שנים, הגיע הזמן שארצות הברית תכיר באופן מלא בריבונות הישראלית על הגולן, שיש לו חשיבות אסטרטגית וביטחונית עבור ישראל ועבור יציבות האזור כולו" ואז הרמתי עוד כוסית קטנה לחיי הנשיא האמריקאי.

בואו נקווה רק שהנסים והנפלאות הבלתי צפויים הללו לא יגבו מחיר כבד מדי בהמשך. עיתון הארץ לא פסח על האירוע ובהומור המיוחד שלו השווה את טראמפ לסנטה קלאוס הפרטי של בנימין נתניהו.

ההודעה של טראמפ היא רבת משמעות, למרות ההתנגדות האירופאית, שבראשה משרד החוץ  הצרפתי. זוכרים את התגובות לגבי ירושלים, בירתנו? כך יהיה גם עם רמת הגולן. תחילה דאגה, אחר כך גינוי ולבסוף קבלת העובדות.

בקיצור, סיפור חיינו בארץ זו. נסו לדמיין לרגע, מה היה קורה אם הגולן לא היה בידיים שלנו? פשוט מאוד, האיראנים, הסורים והחיזבאללה היו כעת פותחים שולחן על צלחת חומוס טובה על שפת הכינרת.

מעולם לא היה בישראל מתח פוליטי בסדר גודל  הזה. המלחמה בין תומכי ומתנגדי ביבי היא בעיצומה.

בינתיים, כדרכו בקודש, ראש הממשלה שלנו הכה שנית בעזרת הנשיא טראמפ. אני מאחל בכל ליבי שישוב עם מתנה נוספת מידידו הנשיא : יונתן פולארד. יונתן והגולן עשויים לתת דחיפה רצינית למסע הבחירות של ביבי מול הרמט"כלים הנחושים לנצח במערכה אשר כבר חצתה את האוקיינוס האטלנטי!