דרושה הפסקת אש במחנה הימין

צו השעה ללכד את הכוחות, לעמוד בעוז ובנחישות אל מול כחול לבן.

תגיות: חיים שיין
הרב ד"ר חיים שיין , כ"ה באדר ב תשע"ט

מערכת הבחירות המוזרה מתקרבת לישורת האחרונה. רשימת כחול לבן, התקווה הגדולה של גוש השמאל והתקשורת, נמצאת בשקיעה.

עגמומיות הולכת ומשתלטת על פני פרשנים מוכרים, ואפילו פייק־סקרים מחמיאים לא מצליחים להסתיר את האכזבה. במעוזי השמאל מתקשים להתמודד עם הטיעון המשכנע שיש חוסר אחריות בהפקדת הגה המדינה בידי נהגים חסרי ניסיון.

פרמיית הביטוח לנהגים חדשים גבוהה, ואזרחים נבונים לא מוכנים לשלם את מה שעלול להיות מחיר גבוה. 

במדינה מתוקנת שיש בה תקשורת הגונה, מספיק היה להכריע את תוצאות הבחירות במידע שאלשיך וגנץ קשרו לעשות עסקה אגב עקיפת נהלים לכאורה; עסקה שעלותה יותר מ־50 מיליון שקלים עם חברה, שהמשקיע העיקרי בה הוא אוליגרך שהמודיעין האמריקני מזהה אותו כסוכן ביון רוסי. תקשורת השמאל המגויסת לא עוסקת במידע המפחיד.

אף על פי שהתקשורת מסיטה את הדיון מהנושאים הרציניים שעל הפרק, חשוב שתומכי הימין יפנימו שהסוגיות שבליבת הבחירות הן המשך אחיזתנו בארץ ישראל, שמירה וטיפוח מפעל ההתיישבות, המשך השגשוג הכלכלי, האדרת מעמדה של ישראל בעולם ובאזור, ביצור ביטחון המדינה תוך התחשבות בשיקולים אסטרטגיים, הדגשת השילוב שבין היהדות לדמוקרטיה והדאגה לשכבות החלשות. בימים שכאלה, חובה על כל מועמדי הימין להתעלות מעל שיקולים אישיים ומפלגתיים צרים, ולהפנים את גודל האתגר בבחירות אלה.

הלחץ בכמה ממפלגות הימין ברור ומובן לכל. מפלגות שמצויות בקרבת אחוז החסימה, חלקן מעט מעליו וחלקן מתחתיו. בנסיבות כאלה מועמדים עושים מאמצים ניכרים לקושש קולות, מתבטאים ופועלים מתוך חשש ומשמיעים ביטויים והצהרות, שללא ספק יצטערו עליהם לאחר הבחירות. חיש מהר מתקבלות גם תגובות קשות המייצרות רושם קשה של קטטות בתוך המחנה הלאומי - קטטות מיותרות שפוגעות במחנה כולו.

לטובת הצלחת הימין במערכת הבחירות הקשה, ומתוך אחריות לעתיד המדינה, כדאי מאוד שתיפסק המערכה המיותרת בתוך הגוש. צו השעה ללכד את הכוחות, לעמוד בעוז ובנחישות אל מול כחול לבן. אם הנשיא יטיל על בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה, אין זה משנה אם למפלגה כזו או אחרת יהיו חמישה מנדטים או שמונה מנדטים.

אם ההפרש במספר המנדטים יהיה משמעותי לטובת כחול לבן - הנשיא ייאות להטיל על גנץ את הרכבת הממשלה, ואז יהיה מאוחר מכדי לקונן על מנגנון ההרס העצמי של הימין. חשוב שהנהגת הימין תשכיל להבין את חשיבות אחדות המחנה, בטרם יהיה מאוחר מדי.

באדיבות "ישראל היום"