אני בוט גאה

מקור הבעיה הוא בהנהגה הפוליטית של השמאל, שאינה עוסקת במהות ומתמקדת בשיסוי והכפשה.

תגיות: חיים שיין
הרב ד"ר חיים שיין , כ"ו באדר ב תשע"ט

עד אתמול לא ידעתי מהו "בוט". סיפרו לי על כותרת ראשית ב"ידיעות אחרונות" בעניין בוטים.

סברתי לתומי ש"ידיעות", בשיתוף עם "הניו יורק טיימס", חשף רשת ריגול רוסית חובקת עולם, שעמדה להשתלט על כל המידע המצוי בידי משטרת ישראל, כולל יחידה להב 433, ואגב כך לגרום לסגירת תיקי חשודים שהרשת חפצה ביקרם.

מיהרתי לעיין בתוכן החשיפה, וגיליתי שכל המהומה היא סביב ישראלים, שאינם רובוטים, שמפיצים תכנים ברשתות החברתיות מבלי שהם מזדהים בשמם ובתמונתם. רק בעבור 30 דקות הפסקתי לצחוק מהגילוי המרעיש.

כמקובל במקומותינו, כל ידיעה משעשעת בתקשורת השמאל נעטפת מייד בחשד לפלילים, וזוכה לתגובות המשך (פולו־אפ). נראה שמדובר בתחקיר ברוח הברון מינכהאוזן. נראה שב"ידיעות אחרונות" כבר מכינים את התירוצים להפסד רשימת כחול לבן, שהעיתון משליך עליה את יהבו.

חיש מהר התברר שהבוטים אינם רובוטים, אלא אזרחים טובים, כמוני, שמנסים להתמודד עם "פייק תקשורת" שכבר עשרות שנים משרתת באדיקות דתית את מפלגות השמאל. 

רבים מאנשי השמאל הם אנשים טובים שאוהבים את המדינה, יש לי חברים כאלה עשרות בשנים, רק שקשה להם להשלים עם העובדה שהעם נע ימינה. בין החיילים המוצבים כעת בעוטף עזה, יש ייצוג לכל הדעות וההשקפות.

מקור הבעיה הוא בהנהגה הפוליטית של השמאל, שאינה עוסקת במהות ומתמקדת בשיסוי והכפשה. התקשורת מאדירה את סיפורי הכזב של כחול לבן, מכפישה את נתניהו, מסיתה נגד הימין ובכישרון לא מבוטל מציגה את ישראל כמדינה נחשלת. ילקוט כזבים שחוזרים עליהם ללא הרף, ומתנחלים לעיתים במוחם של הלומי שנאה. 

גאוותי על היותי בוט ימני, שמנסה לגלות לישראלים את שהם בוודאי יודעים. ישראל היא מקום נפלא לחיות בו. עגורני ענק מסתירים את קו הרקיע, יש ליהודים צוללות שיכולות להגיע בחשאי לכל מקום ומטוסים חמקנים מאירים בלילות את שמי המזרח התיכון. העיתון קצר והרשימה עוד ארוכה. 

בעוד שבוע, רחמים ורבינוביץ בירוחם, זילברשטיין ועובדיה בת"א, ורבים אחרים, יבחרו את הנהגתם לטובת עתידם. בחירתם תהיה מעל לראש פוליטיקאים שרוממות הדמוקרטיה בגרונם והשנאה בנדנם, ובהתעלם מתקשורת עוינת. ישראל היא מדינה שבה אזרחים בני חורין לא מושפעים מבוטים מסיתים שמתחזים לתחקירים עיתונאיים.

באדיבות 'ישראל היום'.