על מי ימליץ לנשיא יו"ר מפלגת זהות?

אריאל יוסף פריימן , כ"ח באדר ב תשע"ט

דעות
ערוץ 7

בימים האחרונים מצהיר שוב ושוב משה פייגלין כי ימליץ לנשיא על מי שיקדם לגליזציה של קנאביס, אך במאמר שפרסם יו"ר מפלגת זהות כאן באתר לפני שנתיים הצהיר כי "בלי קשר למספר המנדטים שנקבל, מפלגת 'זהות' לא תמליץ לנשיא על איש, מלבד העומד בראשה, לצורך הרכבת הממשלה".

במאמר, המופיע גם באתר האינטרנט שלו, תקף פייגלין את חברי האיחוד הלאומי והבית היהודי שעסקו בחקיקת חוק ההסדרה – שיבוטל, להערכתו - במקום למנוע את החורבן:

"אותם פוליטיקאים שנבחרו על ידי אותם מגורשים באים לנחם ולהתגרש איתם ולהיבחר על ידם שוב ולשאת נאומים ולהפקירם לגירושם הבא ולנחם ולהתגרש וחוזר חלילה.

ובכל זאת נשבר הפעם שיא חדש. חורבן עמונה הוגדר כהישג היסטורי…לא פחות. 'עמונה אמנם תיחרב, אך בזכותה נחקק חוק היסטורי שיציל את ההתיישבות…'" כתב פייגלין באירוניה נגד טיעוני יו"ר האיחוד הלאומי בעניין חוק ההסדרה.

"ובעוד לכולם ברור כי החוק ה"היסטורי" ייזרק לתהומות הנשיה והדבר היחיד שישאר זה חורבן יישוב יהודי שלם, ממשיכים הפוליטיקאים מן הימין, בעצם יום החורבן, להוליך בכחש את בוחריהם ולספר סיפורים על הישגים היסטוריים". הוסיף פייגלין והדגיש: "אצבעות הבית היהודי יכלו למנוע את החורבן. בדיוק כפי שהתנה בנט את הצטרפותו לקואליציה בתפקידים בהם חשק, אחרת אין ממשלה, כך ניתן היה לאיים בהפלת הממשלה אם החוק להצלת עמונה לא מחוקק וחרב החורבן מוסרת מעל צוארו".

עיקר הבעיה היא, לדעתו, שאף שאנשי הבית היהודי טובים וראויים, מסירות הנפש הפוליטית שבישיבה באופוזיציה, נעלמת כשמדובר בארץ ישראל. זאת משום "שאין להם אלטרנטיבה מלבד ראש הליכוד ואין להם שום כוונה לייצר אלטרנטיבה שכזו בעצמם. כשאינך מסוגל לייצר הנהגה לאומית, אתה נותר שבוי בידי זו הקיימת".

כדי להציב אלטרנטיבה, חתם, כאמור, יו"ר זהות בהצהרה: "בלי קשר למספר המנדטים שנקבל, מפלגת 'זהות' לא תמליץ לנשיא על איש, מלבד העומד בראשה, לצורך הרכבת הממשלה".

במילים אחרות, לפני שנתיים טען פייגלין שאנשי איחוד הימין מוותרים על האלטרנטיבה ומוכרים את עמונה בשביל חוק ההסדרה. לעומתם, הצהיר שלא יוותר על יצירת האלטרנטיבה עבור שום מחיר.

והיום?

היום פייגלין מוותר על האלטרנטיבה לטובת הקנאביס ומצהיר שימליץ לנשיא על מי שיתמוך בלגליזציה...