מערכה על עתיד הבית

מערכת הבחירות המוזרה עומדת לפני סיום ולגוש השמאל, בהובלת כחול לבן, לא היה שום נושא מהותי לעורר סביבו ויכוח אמיתי.

תגיות: חיים שיין
הרב ד"ר חיים שיין , כ"ט באדר ב תשע"ט

1

קווים לדמותה של מערכת בחירות

עם ישראל כולו מצדיע לצה"ל על המאמצים להביא לקבר ישראל את גופת החייל זכריה באומל הי"ד. זו גם העת לשבח את הדרג המדיני, בראשות נתניהו, שהצליח לגייס את נשיא רוסיה פוטין. התרגשתי למראה משמר כבוד של צבא רוסיה לחייל הישראלי.

מערכת הבחירות המוזרה עומדת לפני סיום ולגוש השמאל, בהובלת כחול לבן, לא היה שום נושא מהותי לעורר סביבו ויכוח אמיתי. הסיבה ברורה, ממשלת הימין בהנהגת נתניהו הובילה את ישראל להישגים כבירים. בזכות יחסים מצוינים בינו לבין פוטין, חיל האוויר יכול לפעול בעוצמה נגד ההתבססות האיראנית בסוריה. הנשיא טראמפ העביר את השגרירות לירושלים והכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן. סעודיה, המפרציות ומדינות ממרכז אמריקה פונות לנתניהו על מנת שיסייע להם מול הממשל האמריקני. נשיאים אפריקנים נפגשים עם ראש הממשלה כדי להאדיר את יוקרתם. אפשר רק להתמלא גיחוך מדבריו הריקים של אהוד ברק על אודות צונאמי מדיני, ומאמירתו ההזויה של גנץ כי בתקופת נתניהו ישראל הידרדרה.

הכלכלה משגשגת, הישראלים מאושרים, היזמות פורחת. גשרים ומחלפים מחברים את המרכז עם הצפון והדרום, שהיו פעם פריפריה. הכבישים החדשים לא מצליחים להדביק את קצב רכישת המכוניות. השמים פתוחים והטיסה לחו"ל אינה לעשירים בלבד. נעשים מאמצים להוזיל את עלויות הדיור, מערכת המשפט מאותגרת כדי לאזן בין הרשויות ולתלמידים יש הישגים מרשימים בתחומי ידע רבים.

וחשוב מכל, בימים אלה מתגבש הסדר הומניטרי שימנע את הצורך לסכן חיי חיילים בכניסה מיותרת למדמנת עזה, כמו גם  למנוע שפיכות דמים של העזתים, המשמשים  מגן חי לטרור. לכן, אין פלא שגוש השמאל בחר במסלול ההכפשה תחת הסיסמה "רק לא ביבי". מזוכיסטים יבקשו להחליף הנהגה מעולה רק משום שהצלחתה נמשכת למעלה מעשר שנים.

2

ממשה קרוי ועד משה פייגלין

ניצחון הימין מותנה באחוז ההצבעה ובהתנהלות מפלגות הלווין. על פי הסקרים, כחול לבן מקבלת יותר מנדטים מהליכוד. סקרים כידוע לא מדייקים, רק מציגים מגמות, אך מאחר והמערכה היא על הבית הלאומי, חובה על אנשי הימין ללכת ולהצביע. מי שבאדישותו יכתיר הנהגה משוללת ניסיון מדיני וחסרת יכולת עמידה, יוכל לבוא בטענות רק לעצמו. חכם רואה את הנולד ושוטה מקונן על העבר. 

כשיצאתי מבית החולים לאחר פציעה קשה במלחמת יום כיפור חזרתי ללימודי הפילוסופיה באוניברסיטה. בקורס בפילוסופיה אנגלו־אמריקנית הרצה ד"ר משה קרוי. הרצאותיו עסקו בדעותיה הילדותיות של הסופרת איין ראנד, שצבעה את העולם בשחור לבן. את הקורס התחלנו חמישה סטודנטים. בעבור שבועיים קרוי התראיין בטלוויזיה וטען שלעולם לא יעזור לנכה לעבור את הכביש. כי כל אחד לעצמו בלבד. לאחר הראיון, הקורס עבר לאודיטוריום. סטלנים, אנרכיסטים, בוהמיינים וסתם אגואיסטים מילאו את האולם. 

מצביעי זהות מזכירים לי את הימים ההם. ליברטריאנים, קנאביסטים, משיחיים וסתם קולות נודדים. פייגלין מצהיר שהוא עומד בקרן זווית, פתוח להצעות, ויתמוך בכל המרבה במחיר. מי שסופר את פייגלין בגוש הימין טועה או מטעה. חברו הרב חיים אמסלם כבר הוכיח גמישות פוליטית. חבר אחר ברשימה מתנגד לברית מילה. הצבעה לפייגלין היא סכנה ממשית להמשך שלטון הימין. עיקר מצביעיו הם צעירים דתיים מבולבלים שנוהים אחרי חצוצרן ששכנע אותם שבית המקדש יבנה מרווחי הקנאביס.

3

האור הגנוז ממשיך להאיר 

אהבת המולדת זוהרת מתמיד. איש לא יכבה את אורה. ירושלים מאוחדת בלבנו תמיד, ואת ארץ ישראל בשלמותה לעולם לא ניטוש. זכינו לראות בהתגשמות חזון הנביאים ולא ניתן לקטני אמונה לחוצים להעלים את החלום. את הרי שומרון לעולם לא נפקיר בידי אויב ואת הגה ההובלה נפקיד בידי המנוסים והטובים ביותר. 

אסור להמר על חסרי ניסיון וחזון. ביום שלישי תוכרע המערכה על עתיד הבית הלאומי, אל תגידו שלא הבנתם את חשיבות הצבעתכם.

באדיבות "ישראל היום"