בשל אדישות, הימין עלול להפסיד את ממשלת החלומות

אנחנו חייבים לנצח את הבחירות האלו. הפרס גדול מאי פעם: ריבונות ביו"ש וחיסול ההפיכה המשפטית של ברק והשבת האיזונים בין הכנסת לבג"ץ

צחי לוי , ב' בניסן תשע"ט

דעות צחי לוי
צחי לוי
צילום: עצמי

שני אירועים בימים האחרונים החזירו טיפה מהאמון שלי בתהליך הדמוקרטי שאנחנו קוראים לו "בחירות", שעד עכשיו הכיל רק השמצות מכוערות:

הודעת חה"כ סמוטריץ על אולטימטום ערכי - פסקת התגברות תוך 60 יום כתנאי לכניסה לממשלה, והצהרה דרמטית של נתניהו שהוא מקבל בעצם, כלשונה, את החלטת מרכז הליכוד מלפני שנה בדבר סיפוח כל הישובים ביו"ש לישראל בריבונות מלאה והודעתו כי העלה את הנושא בפני הנשיא טראמפ (ללא סיפוח שטחים שבידי הרש"פ).

זה בדיוק מה שאמור לקרות בבחירות: הפוליטיקאים שרוצים את הקול שלנו מבינים שהם צריכים לתת משהו בתמורה. לחזר במעשים ולא רק בסיסמאות או בהכפשות. תוכלו לשאול איפה היו כל הקדנציה החולפת, ואני אומר לכם: מה זה משנה עכשיו?! אנחנו גרמנו להם להתחייב, וזה דבר נפלא, אז אתם יכולים להיות ציניים עד מחר ולומר "הבטחות של בחירות", אבל אני בוחר להאמין ולהלן הנימוקים.

סמוטריץ' קבע דד ליין לאולטימטום שלו בנושא מהרגישים ביותר לאלקטורט שלו. אי אפשר לחמוק מזה. הנושא בנפשו ואני בוחר להאמין לו. נתניהו אדם מאוד זהיר בהכרזות מדיניות. הוא מבין מצוין את המשמעות המדינית שלהן ואת הצורך שלו להתמודד איתן באופן אישי ביום שאחרי הבחירות. תהיו בטוחים שההכרזה שלו מתואמת עם הממשל האמריקאי. היחסים קרובים מידי בשביל הפתעות. עובדה - נתניהו סיפר שדיבר על הנושא עם טראמפ ולא שמעתם הכחשה אמריקאית.

נתניהו מעביר את טראמפ את הרוביקון יד ביד: ביטול הסכם הגרעין, ירושלים, ניתוק פורמאלי של היחסים עם אש"פ (גירוש נציגות והפסקת סיוע) ועכשיו רמת הגולן. אלו עובדות. כאשר זה קורה והטאבו נשבר פעם אחר פעם, אני משוכנע שגם החלטת מרכז הליכוד תיושם. אני מזכיר שנתניהו קיים את הבטחתו מהבחירות הקודמות להתנער מנאום בר אילן הנורא, ומאז גם תחת ממשל אובאמה אפילו מו"מ לא היה.

מה המשמעות עבורנו, אנשי המחנה הלאומי? שאנחנו חייבים לנצח את הבחירות האלו. הפרס גדול מאי פעם: הגשמת חזון הדורות של ריבונות ביו"ש וחיסול ההפיכה המשפטית של אהרון ברק והשבת האיזונים בין הכנסת לבית המשפט העליון.

את הפרס הכפול הזה אסור לנו לפספס. הבעיה היא שהסקרים האחרונים גורמים לשאננות בקרב מצביעי הימין, ולכן סקרי העומק של השבוע האחרון מראים תמונת מנדטים צמודה בהרבה כאשר שואלים אנשים לא רק מה יצביעו, אלא כמה מהם אכן מתכוונים להגיע לקלפי. כאשר משקללים נתונים אלו גוש הימין קטן ב 2-3 מנדטים. זו הסיבה העיקרית לקמפיין ה"הצילו" שאתם שומעים מהליכוד ב 72 השעות האחרונות.

זה קמפיין מוצדק לחלוטין הנשען על עובדות, אולם הוא לא מתייחס רק לליכוד, אלא לכל מפלגות המחנה הלאומי, ולכן המסקנה היא שיש להעביר בדחיפות את המסר לכלל הציבור הימני: הניצחון ממש לא בכיס! אתם חייבים להגיע לקלפי ולהצביע! כחבר תנועה, אני בבחירות הקרובות אצביע לליכוד, אחרים יצביעו ל"איחוד מפלגות הימין" או ל"ימין החדש". שלוש המפלגות האלו הן קול בטוח לממשלה לאומית ולא ישבו לעולם גם לפיד וגנץ ולכן טובות וראויות כך שקריטי להסביר לכל תומכי המפלגות אלו, שאם יישארו בבית בשל שאננות, נחמיץ חלום של דורות שעכשיו, עם ממשלה אוהד בארה"ב, כמוהו לא היה וספק עם עוד יהיה בעתיד, הוא בר מימוש: ריבונות ביו"ש.

ההיסטוריה לא תסלח לנו אם במקום מימוש חלום זה נקבל את חלום הבלהות של אוסלו ג'. צאו להצביע!