אחרי השטנה, לחזור לשפיות

מספר המנדטים שניתנו לכחול לבן הוא תוצר מובהק של מסע השיסוי והדה־לגיטימציה שהגיע לשיאו במערכת הבחירות הזו. 

תגיות: חיים שיין
הרב ד"ר חיים שיין , ה' בניסן תשע"ט

מערכת הבחירות ההזויה הסתיימה. אפשר לקפל את השלטים, לאחסן את הסיסמאות, לנעול את מגירות השטנה והזעם ובעיקר לכבד את אזרחי ישראל, שבדרך דמוקרטית להפליא בחרו בהנהגה שתוביל את המדינה אל עוד הישגים והצלחות, במישור הלאומי והבינלאומי. סביר מאוד בעיניי שזו תהיה ממשלת ימין.

המדגמים לא מבטאים את תוצאות האמת. על פי המדגמים השונים, יש מפלגות על סף אחוז החסימה ותוצאות האמת יכולות לשנות את התמונה הכוללת. אין לי ספק שיהיה שינוי והוא יהיה לטובת גוש הימין, מכיוון שאנשי ימין הולכים להצביע בשעה המאוחרת וקולות החיילים ברובם לא שייכים לשמאל.

השמאל הישראלי ונציגיו בתקשורת הפכו את מערכת הבחירות להכרעה בשאלה אחת בלבד, האם ההתקבצות תחת הסיסמה "רק לא ביבי" תספיק כדי לקבל את מספר המנדטים שיהיה בהם להעביר את השלטון מהימין לשמאל. לא היתה אפילו סוגיה אחת רצינית שזכתה לדיון מהותי. ללא ספק העיסוק ברכילויות ובהכפשות הוא ההוכחה לניצחון האידיאולוגיה של הימין וביטוי להישגים הכבירים בכל תחום בעשור האחרון. הוויכוחים האידיאולוגיים הסתיימו, לשמאל אין סחורה לשווק, ונותר רק לעסוק בשאלה הפרסונלית.

מספר המנדטים שניתנו לכחול לבן הוא תוצר מובהק של מסע השיסוי והדה־לגיטימציה שהחל בתקשורת לפני שנים רבות, והגיע לשיאו במערכת הבחירות הזו. 

נתניהו יוכל להרכיב את הממשלה הבאה. גוש השמאל הציוני קטן משמעותית מגוש הימין. יש רק לקוות שהשמאל יקבל את תוצאות הבחירות, שהרי לדידם הדמוקרטיה היא שיטת ממשל נאורה, רק כאשר היא משרתת אותם.

בעוד יום־יומיים, כשאורות אולפני הבחירות יכבו, שוב נשמע וביתר שאת על צוללות, בגידה, פלדה וחקירות. השיטה מוכרת וידועה ומצביעי כחול לבן אפילו התפתו להאמין לה. עיקר המאמץ התקשורתי יתמקד במסע מתוזמן על מנת להפוך את היועץ המשפטי לממשלה כשותף בכיר בהחלטת הנשיא על מי להטיל את הרכבת הממשלה. יש רק לקוות שהחלטת הנשיא תהיה ישרה והגונה כך שהציבור יזהה אותה ככזו.

הדבר הנחוץ ביותר כעת הוא להרגיע את הרוחות. תוצאות הבחירות הראו שבתוך החברה הישראלית יש גלים אדירים וחזקים של שנאה ושטנה. פעם, לפני הרבה מאוד שנים, שילמנו מחיר כבר על שנאת אחים ושנאת חינם. חשוב לזכור שכולנו אזרחים של מדינה אחת, הבית של כולנו ואין לנו בית אחר. ממשלת הימין תקום ונקווה שכל אזרחי ישראל יקבלו את ההכרעה.

באדיבות "ישראל היום"