קריעת ים סוף שלי

דניאל פרידמן , י"ב בניסן תשע"ט

העיר הזאת קשה. קשה מאוד. אומרים: ירושלים של מעלה של קודש ושל אור, אבל אני חווה אותה בפשטות בלי עבודה. כן, יש לי ניסיון, יש לי תואר ואני מבינה דבר או שניים בחיים האלה. אחרי חופשה בחו"ל החלטתי לחזור להגשים את עצמי ולצאת לחירות שלי ולממש את עצמי בעולם העבודה – אשכרה לצאת ממצרים.

ניסיתי הכל, ישבתי לעשרות כוסות קפה עם אנשים שיכולים לעזור, עשיתי אבחון, חרשתי לוחות מודעות אבל משהו היה חסר, משהו עדיין לא עבד, ים סוף ממאן להיפתח.

ואז, משום מקום שמעתי שעיריית ירושלים רוצה לעזור לתושבים למצוא עבודה, לא ממש האמנתי שבכיכר ספרא שעסוק בעיקר לגבות ממני ארנונה, דוחות חנייה וביום העצמאות יש שם הופעה יפה ופסנתר יש גם אנשים שרוצים וגם אשכרה יכולים לעזור לי בדבר שאולי הכי חשוב ב-2019 – למצוא עבודה. כך נחשפתי לרשות העירונית לתעסוקה.

רשות עירונית לתעסוקה, מה זה אומר? זו רשות ייחודית לירושלים, שנועדה לתת שירותים מקצועיים ברוב המקרים ללא עלות, לתושבי העיר על כל רבדיה, בכדי לסייע להם במציאת עבודה. תפסתי אמביציה וראיתי שיש שירות לאקדמאים, אמנם טלפון קווי אבל התקשרתי.

ענה לי קול של גבר. מרכז תעסוקה לאקדמאים שלום מדבר אסף איך אוכל לעזור? (עירייה? לעזור? אולי יש לי בעיות שמיעה...) דיברנו קצת ושפכתי לו את כל הקשיים שלי ושאין כאן עבודה. הוא עצר אותי הפציר בי לפתוח יומן ולקבוע פגישה.

ישבנו לפגישה שבכל מקום אחר הייתה עולה לי כמה מאות שקלים, עם בנאדם סופר מקצועי, אדיב, ומומחה בשוק התעסוקה הירושלמי. תוך רגע נפתחו בפני שערים והזדמנויות שלא חלמתי עליהם. משרות סופר מעניינות, מעסיקים שמחפשים דווקא את הניסיון והיכולת שלי, והכל בידידות, בלי ניכור ואינספור ראיונות מתישים ומייאשים.

לא רק זה, לאחר הפגישה הוא לא הפסיק להציק לי, בקטע טוב, לשלוח אלי משרות, טלפונים של מעסיקים הזמנות לראיונות עבודה. הוא ממש לא הרפה, מעין אח גדול שאיך שהוא אף פעם לא היה לי. ושוב, הכל במסירות, באדיבות, עם שפע של מקצוענות ומקצועיות.

כשחשב שראוי שאכיר יועצי קריירה נוספים הוא לא התבייש לבקש מהקולגות שלו, במרכזים השונים של הרשות לעבור על קורות החיים שלי ולפתוח לי הזדמנויות נוספות. כך שתוך חודש ימים, הכרתי את ברק, יהודית (מנהלת מחלקה שלמה!) ומירי כולם יועצים סופר מוכשרים – שרק פתחו לי עוד ועוד דלתות. וואו.  

לפני שבועיים קרה הנס ומצאתי עבודה. כן, מצאתי עבודה בירושלים. לא עבודה זמנית עם שכר רצפה. עבודה אמיתית שמתאימה ליכולות ולכישורים שלי ושיש לי בה אופק וקידום. נכנסתי לצוות ידידותי ומאיר פנים, עם טאץ' ירושלמי כזה שלך תחפש במקום אחר. הרבה רצון טוב ושיתוף פעולה. וכל זה קרה כל כך מהר, וכל כך יעיל, שחשבתי שאני רוצה לשתף אתכם, תושבי העיר היקרה הזו.

זאת קריעת ים סוף שלי ואני רוצה להגיד תודה, תודה לאלוהים שגל את עיני, תודה לאסף שקרע לי את הים, לראש הרשות- חיים עמר- על עצם הפרויקט המדהים הזה, תודה לרשות העירונית לתעסוקה ותודה לעיריית ירושלים יאללה ממליצה בחום.