מה מטריד בדוד ילין

במכללת 'דוד ילין' מכשירים את מחנכי הדור הבא. אבל, אם אילו ערכי מחנכי העתיד, לא פלא שמוטיבציית הגיוס נמצאת בירידה מתמדת.

הרב עמיחי גורדין , ז' באייר תשע"ט

דעות פינת זיכרון בדוד ילין
פינת זיכרון בדוד ילין
צילום מסך

פינת זיכרון שהוקמה במכללת 'דוד ילין' להנצחת הנופלים (שהוקמה ביוזמתה הברוכה של אגודת הסטודנטים) הושחתה על ידי סטודנטיות ערביות.

גם אגודת הסטודנטים וגם הנהלת המכללה גינו נחרצות את ההשחתה והודיעו כי יפעלו כנגדה בחומרה. תגובה יפה וראויה אלמלא הנימוקים שצורפו לגינוי, ולייתר דיוק, אלמלא הנימוקים שהיו חסרים בהודעות הגינוי.

כך כתבה אגודת הסטודנטים: "פגיעה כל כך מכוונת ואישית כלפיי הסטודנטים שלנו מכל מגזר שהוא, במיוחד במוסד להכשרת מורים ומחנכים לעתיד שדוגל בסובלנות ובהבנת האחר...". ההנהלה מצדה גינתה גם היא את ההשחתה: "פגע ברגשות הציבור... המכללה תמצה את הדין המשמעתי עם סטודנטים אלה ותמשיך לחנך לסובלנות ולכבוד הדדי".

שימו לב לנימוקים – "סובלנות", "הבנת האחר", "כבוד הדדי". גינוי זהה בדיוק היה מופיע אילו היו פוגעים בלוח הזיכרון לנפגעי השואה הארמנית או בלוח זיכרון להרוגי תאונות דרכים. במכללת 'דוד ילין' שכחו שיום הזיכרון אינו רק יום הזדהות עם המשפחות השכולות, אלא גם יום זיכרון לאומי ויום הוקרה לאנשים שבזכות מסירות נפשם אנחנו כאן. יום של הבעת תודה לחיילים שמסרו את חייהם כדי שנוכל לחיות כאן בביטחה. הפגיעה בפינת הזיכרון היא בראש ובראשונה פגיעה בחללי צה"ל ובמחויבות שלנו אליהם ואל צבא הגנה לישראל.

במכללת 'דוד ילין' המקצועית והאיכותית מכשירים את מחנכי הדור הבא. אבל, אם אילו ערכי מחנכי העתיד של החברה הישראלית, לא פלא שמוטיבציית הגיוס בקרב בני הנוער נמצאת בירידה מתמדת.