"חבורת משוגעים"

תוך שעות ספורות יוצאת לה פלוגת המילואים לסדרה של משימות מאתגרות ואימונים מפרכים, כפי שרק חבורת לוחמים ותיקים, מסורים ומיומנים, מכירים ומבינים.

אל"מ במיל' טל בראון , י"ג באייר תשע"ט

דעות תיעוד: הלוחמים סורקים אחר המחבל
תיעוד: הלוחמים סורקים אחר המחבל
ערוץ 7

הם עזבו את הבית, העבודה והלימודים כדי להתייצב בחום הכבד לשירות המילואים. השאירו לשבוע מאחור את האישה, הילדים, ההורים ואפילו את השלט לטלוויזיה ולמזגנים.

הרחק מאור התקשורת המייבבת והזרקורים המרצדים, את החולצה הלבנה והמגוהצת, בזו הירוקה ומקומטת הם מחליפים,

את הג'ינסים הכחולים הצמודים או השחורים עם הקרעים, המותגים והסטייל, החליפו במכנסיים ירוקים, גדולים ודהויים של "סתם" איזה חייל.

את תיקי העסקים המהודרים וילקוטי הסטודנטים עמוסי הספרים, החליפו בקיטבגים ישנים, מנשאים כבדים ואפודי הלוחמים.

את העט היוקרתי שהונח בקפדנות בכיס החולצה, החליפו בנשק אישי שנתלה על הכתף עם רצועה. את המחשב הנייד האישי והטלפון הנייד המשוכלל, החליפו מערכת השו"ב ומכשיר הקשר הישן ו"המהולל".

את מסמכי העבודה, הדוא"ל והחוזים עם הלוגו המעוצב של החברה, החליפו הפקודות, המפות והשקפים עם סמלה של היחידה.

את הג'יפ החדש, היוקרתי וה"מפונפן" שעל מדרכות העיר הצפופה יודע הוא לחנות, החליפו בג'יפ צבאי "מצ'וקמק" ומאובק שיודע לנסוע בין מוסכים להרים וגבעות.

את המקלחת החמה והמיטה הנוחה החליפו בזיעה נוטפת ובחוסר שעות שינה. גם את האוכל הטעים של הבית או של המסעדה הקרובה, החליפו במנת קרב "אנינה".

כך, תוך שעות ספורות יוצאת לה פלוגת המילואים לסדרה של משימות מאתגרות ואימונים מפרכים, כפי שרק חבורת לוחמים ותיקים, מסורים ומיומנים, מכירים ומבינים.

כשמסביב מנסים להרכיב ממשלה והוויכוח הציבורי מתלהט סביב לעוד איזו סוגיה חשובה או הזויה. כשחוקים הופכים לסוג של מיסים או סחיטה למען עוד איזו פרסונה או עוד מפלגה, לכאורה.

כשלא ברור לכולם בהכרח למען מי ולמען מה, בין אם למען "משתמטים", "תחמנים" או "מתחסנים", תמיד יהיו בעם הזה את אלו המעטים והמובחרים- הלוחמים ואנשי המילואים. יתייצבו הם לכל משימה ויצעדו ראשונים בכל שביל, בלילה שרבי בין סלעים וקוצים, עם משקלים של ציוד לחימה ואחריות רבה על גבם למען המשפחה, החברים, העם והמדינה.

ישימו הם את המחלוקות הפוליטיות והאחרות בצד, יתאספו, יתחיילו ויושיטו יד. שמאלני עם ימני, חובש כיפה גדולה כקטנה עם חובש כובע מצחייה או "פטרייה".

הדירקטור והמנהל הבכיר יקבלו פקודה גם מעובד צעיר או זוטר, כי הרי בשירות המילואים זה בהחלט אפשרי ואף מותר.

"מתנחל" ואיש "בועה" ירבצו יחדיו בשלום זה לצד זה באותה השוחה, יחפו הם על התעשיין המקלען, היזם עם הפז"ם והמורה היורה, המסתערים בו זמנית על השלוחה.

ישובו הם ויגלו, הרחק מהתקשורת המשחירה והמדכאת את המאחד והיפה בעם הזה. יחזרו לצעוד בנופיה הקסומים והנסתרים של הארץ, לחוש ברגליהם את רגביה ובידיהם את צמחיה. יתנתקו מהרע והמפלג כדי לגלות איים של מצוינות, רעות ושליחות ובעיקר שיש בעבור מי ומה להילחם בארץ הזאת.

אז אם אתם אי שם באזרחות יושבים מתוסכלים, אם בתקשורת, ממשפחה או מחברים "קוטרים"- רק על הרע שומעים, אם בטלוויזיה רק לצרות, לתועבה ולרפש אתם נחשפים, עשו לעצמכם ולעם ישראל טובה גדולה ובואו למילואים. שם תמצאו את האנשים הכי נורמאליים במדינה שעושים חיים משוגעים.

אחריי למילואים!

מוקדש לאחיי וחבריי, פקודיי ומפקדיי, אנשי המילואים ומשפחותיהם, לרגל יום ההוקרה לאנשי המילואים החל בל"ג בעומר.