מותר גם לסלוח

הביאו את הבשורה. ימני האידאל, התאחדו. על פריימריז לרשימה החדשה, נריב כבר אחרי הבחירות.

תגיות: נתנאל נדב
נתנאל נדב , כ"ט באייר תשע"ט

"ההסבר היחיד לבחירות - התערבות של הקב"ה", אמרה אמש (ראשון) שרת המשפטים המודחת, מיד אחרי שביקשה כמה ימים לחשיבה על המשך דרכה.

וכמו איילת שקד, מוכרחות גם מפלגות הציונות הדתית לעצור לרגע, להאמין בהזדמנות שהקרה האלוהים לידינו ולחשוב על המשך הדרך. וכמותן גם שאר מפלגות הימין האידאולוגי.

הבחירות האחרונות הוכיחו מה כוחה של אחדות בעיני העם ומה עמדתם על פיצולים ושברי מפלגות. פיצולים הביאו עלינו אבדן מנדטים, פיצולים הביאו עלינו את קללת איווט, ופיצולים הביאו עלינו את הכנסת הקצרה בתולדות מדינת ישראל.

מפלגות הימין האידאולוגי שמימין לליכוד, מוכרחות להתאחד ולייצר חזית אחידה מול שלטון הליכוד של נתניהו שטרם חזר בו מהחזרה על חזרתו מנאום בר אילן. חזית אחידה מול נתניהו של בנייה דלילה ביו"ש ובירושלים. חזית מול תשלומי פרוטקשן לאויב. חזית שתדרוש את השבת אורון, הדר ואברה. חזית שתמנע אבדן קולות והקמת ממשלת שמאל, או הקמת ממשלה שצועקת ימין כל הדרך שמאלה. 

המפלגה היחידה ממנה יכולים מפלגות הימין לשאוב מנדטים היא הליכוד. ממאבק בין איחוד הימין לימין החדש שבכלל תוקף את זהות שמצפצפת על כולן, אף מפלגה לא יוצאת נשכרת. ומזלה של איחוד הימין שהערבים לא נהרו הפעם, שאחוזי ההצבעה היו נמוכים ושנפתלי בנט לא הצליח למצוא עוד כמה פתקים אבודים, אחרת הייתה גם היא יכולה למצוא עצמה מגרדת את ארבעת המנדטים ולא בהכרח מלמעלה. רק מפלגה גדולה ומאוחדת שנאבקת באחות הגדולה, הליכוד, תביא למאבק הוגן על קולות הבוחרים, לחלוקה נכונה של המנדטים, ומי יודע, אולי אף לאחוזי הצבעה גבוהים יותר בקרב הימין. 

היחידה מבין ראשי המפלגות שיכולה להעביר כמויות של מצביעי ליכוד אל מחוזות הימין הבטוח, היא איילת שקד. היא אישה, היא חילונית, היא השרה האהודה על הציבור, והיא השרה האהודה על הליכוד לבד משרה.

איחוד של חמשת מפלגות הימין האידאולוגי תביא כל מצביע לראות במפלגה את הדרך הבטוחה להכניס את הנציגים שלו לכנסת. ומה עם המצביע של פייגלין או בנט שבחיים-בחיים לא יצביע לרשימה עם מיכאל בן ארי? אנחנו נסתדר גם בלעדיו. ואם הוא לא בודד והוא בעצם המונים או רוב המפלגה ממנה בא? לשם כך נבראו סקרי העומק, להבין האם צירופה של מפלגה זו או אחרת מהווה תוספת כוח או רק גריעה מהקיים. אך הנחת העבודה הבסיסית צריכה להיות - ריצה ברשימה אחת. ריצה באותה מתכונת בימין עם איחודים לא משמעותיים, תביא לאדישות בקרב המצביעים ולאחוז הצבעה נמוך. רק שינוי בעלילה יכול לעורר את סקרנות המצביעים העייפים.

איחוד בין חמשת מפלגות הימין: הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית, הימין החדש וזהות, הוא הכרח המציאות. יתכבדו נא כל ראשי המפלגות לשבת יחד, לבחור לנו שם חדש עם בשורה - 'ימינה' או שם גנרי אחר שאינו מעיד על הדבקת רסיסי מפלגות או יומרה שמעידה על חוסר חיבור למציאות. הרכב הרשימה חייב להתקיים על בסיס הרכב איחוד הימין, עם תוספת של הימין החדש וזהות בהתאם למספר הקולות בו קיבלו בבחירות האחרונות, אך עם איילת שקד בראש ועם שריון נשים בעשירייה הראשונה.

הביאו את הבשורה. ימני האידאל, התאחדו. על פריימריז לרשימה החדשה, נריב כבר אחרי הבחירות.