הנוער הנורמלי

כל אדם בעל חושים בריאים צריך להרגיש שאינו יכול לשתוק מול העלבון הצורב לקדושת ישראל וירושלים.

הרב דרור אריה , א' בסיון תשע"ט

יש לנו נוער נפלא! נוער בריא נורמלי ואמיץ. הגיעה שמועה לאוזנו שב-ג' בסיוון, בעיצומן של שלושת ימי ההגבלה וההכנה לחג מתן תורה, מתכוונים לחלל את קדושת ירושלים במצעד מביש המתגאה בא-נורמליות ובפירוק ערכי המשפחה.

הנוער האמיץ הזה אירגן אירוע מחאה מכובד בו הוא קורא לרוב הבריא לבוא ולהשמיע קול.

אך יש שואלים מדוע למחות? הרי זה רק מעצים אותם..הם רק צועדים. התשובה לכך היא במשל: אילו היו תולים דגלי אש"ף ברחובות ירושלים האם היינו עוברים על כך לסדר היום?  נדמה שהתשובה ברורה. למה? כי ברור שלא מדובר רק בדגל אלא במאבק על זהות ושליטה. 

זה בדיוק הסיפור גם במקרה שלנו.

מדינת ישראל עוברת בעשורים האחרונים שטיפת מוח המנסה לשנות נורמות בסיסיות. קואליציה של מיעוט קיצוני שכופה דעתו בחוצפה ובעזות פנים על ישראל וקדשיו, פועלת בכוח רב וגם מצליחה. 

אבל הנוער המופלא שלנו לא קונה את התרגילים הפסיכולוגים הלא ישרים שמנסים לעשות והוא מגיב בעוז רוח ומול הגאווה והתאווה הוא מניף את דגל הענווה אל מול רצון ה'.

נכון, יש לנו אמפתיה לכל אחד ואחת ובוודאי איננו בזים לאף קושי. אבל בוא לא ניתמם, כבר מזמן ברור שלא זו הסוגיה, ברור שמדובר פה במאבק על פניה של ישראל ועל זהותה.

איפה מתרחש המאבק? לאמיתו של דבר, הדיון כאן כלל לא קורה בשדה הרציונאלי. זאת מפני שה"קומון סנס", הטבע והשכל הישר יודעים שמשפחה נורמלית זה אבא ואמא, ולא הורה 1 והורה 2. אלא שאת השכל משבש הרצון המופקר שהשתלט על האנושות בעידן הרוח המתירנית.

מקובלנו מחז"ל ש"בעקבתא דמשיחא חוצפא יסגי", לעיתים החוצפה באה מתביעה לגודל כמו למשל בבירור מושגי האמונה אליהם התייחס הרב קוק רבות בכתביו, אך ישנה גם חוצפה הבאה מתוך קטנות ורצון להכשיר דמיון גס ותאוות שפלות.

ההלכה אמנם פותחת פתח גם למי שנפשו שפלה ומתירה לו את האפשר, בלי לפרוץ גדרות עולם. אך הקמפיין ההזוי שאנו נמצאים בעיצומו, בא להתיר קטנות ושפלות על ידי הטלת ספק בנורמות בסיסיות בהן גם הוא אינו מאמין. צריך להיזהר מההשחתה הנפשית זו, ובעיקר לא להתפעל ממנה.

חובה עלינו להתחזק ולהקשיב להגיון הבריא ולטבע האמיץ שמחבר אותנו ליציבות והנצחיות של המשפחה הנורמלית!

ואחרי הכל חשוב שנשנן לעצמנו:

ברור מעל לכל ספק כי מהלך הגאולה מתגבר מיום ליום, וגם מחולשה זו נצא בכוחות מחודשים.

ברור מעל לכל ספק כי בד בבד עם הבנה זו, מוטלת על כתפי כל אחד ואחת החובה למחות למען ילדינו ומשפחותינו, 

וברור כי כל אדם בעל חושים בריאים צריך להרגיש שאינו יכול לשתוק מול העלבון הצורב לקדושת ישראל וירושלים.

ויותר מכל, ברור כשמש שהעננים השליליים הללו כליל יחלופו.

העצרת 'להיות עם נורמלי בארצנו' לחיזוק קדושת ירושלים והמשפחה תתקיים ביום חמישי הקרוב ברחבת בית המשפט העליון (מול הסינמה סיטי) בשעה 17:00.