החתונה הגדולה

התורה היא חכמתו של הקדוש ברוך הוא, וכאשר אנחנו לומדים אותה, נוצרת התחברות מופלאה בין השכל שלנו ובין חכמתו של הבורא.

הרב שמואל רסקין , ד' בסיון תשע"ט

יהדות הרב שמואל רסקין
הרב שמואל רסקין
צילום: חב"ד קרן אור

לקראת סיום החתונה נגש אחד מהילדים הקטנים לאביו, ושאל בתמימות: "אבא, את הכלה מאוד קל לזהות - היא לבושה באופן מיוחד ושונה מכל הנשים באולם. אך איך אני יכול לדעת מי החתן? יש כאן הרבה גברים בלבוש מהודר". "שאלה יפה שאלת" אמר לו האב, "שים לב בסיום החתונה, האיש שיקח איתו את הכלה הביתה, הוא החתן".

אנו נמצאים בימים הסמוכים לחג השבועות, חג מתן תורה. ביום זה נערכה החתונה הגדולה של הקדוש ברוך הוא עם כנסת ישראל. יום זה רומם אותנו ונתן לו את היכולת לקיים את מצוות ה' יתברך בעולם הזה ולעשות אותו בית ראוי לקדושה, ומאז ועד היום בכל שנה אנו כביכול מקבלים את התורה מחדש. אך חשוב לזכור שאחרי החגיגה הגדולה עם התורה ועם מטעמי החלב ומנהגי החג, עלינו לקחת אותה אלינו הביתה - להכניס את התורה ומצוותיה לתוך חיי היום יום שלנו.

בפרק השישי החותם את פרקי אבות, אותו נקרא בצהרי השבת הקרובה, נאמר: "גדולה תורה שהיא נותנת חיים לעושיה בעולם הזה ובעולם הבא". חשיבות לימוד התורה אינו רק בכך שהיא נותנת לנו תשובות לשאלות החיים אלא לימוד התורה היא מטרה בעצמה, שכן על ידי התורה אנחנו יכולים להתעלות מגדרי העולם החומרי והמוגבל ולהתחבר אל האין-סוף.

התורה היא חכמתו של הקדוש ברוך הוא, וכאשר אנחנו לומדים אותה, נוצרת התחברות מופלאה בין השכל שלנו ובין חכמתו של הבורא. יהודי העוסק בלימוד תורה נמצא באותו רגע בעמדת תצפית עליונה, מעל מגבלות העולם, והוא רואה דברים כאילו ממעוף הציפור.

במתן תורה השתתפו כל עם ישראל ללא יוצאים מן הכלל - אנשים ונשים, מטף ועד זקן. גם אנו נתכנס יחד בעזרת ה' ביום ראשון הקרוב בשעה 11:00 בבית חב"ד קרן אור בודפשט, כמו בכל בתי הכנסת ובתי חב"ד ברחבי העולם, נשמע את עשרת הדברות ולאחר מכן נחגוג בסעודה חלבית מיוחדת. *כולם מוזמנים!*


שבת שלום וחג שמח,
בברכה לקבלת התורה בשמחה ובפנימיות,
הרב שמואל רסקין
בית חב"ד קרן אור בודפשט