תרגיל אחד יותר מידי מבית מדרשו של נתניהו

התרגיל המסריח הנוכחי הוא המשך לתרגילים פוליטיים רעים וקשים שנתניהו מנסה לרקום, ולפעמים אף מצליח.

עו"ד דורון ניר צבי , כ"ה בסיון תשע"ט

דעות בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: עצמי

השבוע עסקו כלי התקשורת בסחריר (ספין בלע"ז) חדש ונוסף מבית מדרשו של מר נתניהו. הפעם היה זה מר נתן אשל השליח לביצועו של הספין המדובר להלן. 

בעיתון "הארץ" ובעיתון 'מקור ראשון' פרסם מר אשל מאמרים בזכות שיתוף פעולה פוליטי ואחר של הימין עם ערביי ישראל. אף כי מקובלנו שאין שליח לדבר עבירה, הרי שנראה בעליל מהמאמרים הנ"ל כי נתניהו הוא זה שבעצם מצדד בברית חדשה זו.

אך לא רק בתיאוריה עסקינן, כי הנה נודע שגם בפועל היה דיל פוליטי, מתחת לשולחן, בין נתניהו לבין סיעת רע"מ המהווה חלק מהמפלגה המאוחדת והקיצונית של רע"ם-בל"ד. 

וזאת יש לדעת - מדובר בסיעה שהיא מעין חזית פוליטית, חלון ראווה בעל חזות מהוגנת, של הפלג הדרומי בתנועה האסלאמית! די דומה למפלגת ה'שין-פיין' באירלנד, שהיתה בגדר זרוע פוליטית של הצבא האירי הרפובליקאי (RIA), בהיותו ארגון טרור רצחני, ואגב גם פרו-פלשתיני.

וגם זאת יש לדעת - התנועה האסלאמית בישראל, בין אם הפלג הצפוני ובין אם הפלג הדרומי, הינה למעשה אחות תאומה לתנועת 'האחים המוסלמים' העולמית, או לפחות בת חורגת, שכן בניגוד לתנועה העולמית שמדגישה את הדת, אצל סיעת רע"מ מודגשת לא פחות הלאומיות הפלשתינאית. עוד אחות 'נחמדה' בתנועה העולמית הזו היא תנועת החמאס, אשר לגביה אין צורך להכביר במילים. 

גם לגבי סיעת בל"ד, שותפתה של רע"מ, לא נראה כי יש צורך לתאר את "אהבתה" לעם ישראל ומדינת ישראל, ודי אם נזכיר את שני הח"כים שכיהנו במסגרתה בכנסת ועברו עבירות פליליות כנגד ביטחון המדינה - עזמי בשארה ובאסל גטאס.

עפ"י כלי התקשורת ניסה נתניהו לדאוג לתמיכה חיצונית של אותה סיעה בקואליציה שרקם, בתמורה לכך שנתן להם הבטחות של אתנן נאה וגדוש. בשלב ראשון היה מדובר בהצבעת חברי הכנסת מאותה סיעה עבור מתניהו אנגלמן כמבקר המדינה, בתמורה להפשרת סעיפים מתוכנית החומש לערביי ישראל אשר אינם נוחים לערבים, כגון אכיפה יותר הדוקה על עבירות תכנון ובנייה וכדו'.

יוצא איפוא, במילים פשוטות, שנתניהו מפלרטט עם האוייב. שוב נתניהו עושה כל תרגיל, בכדי לשרוד, ושוב נראה כי הוא זונח את האסטרטגיה לטובת טקטיקה שטחית ורגעית.

ואם היה פקפוק מסויים בנכונות דיווחי התקשורת ביחס לאמור לעיל, הרי שאז באו מאמריו של מר אשל אשר נראים כהמשך טבעי לדיל המחתרתי שנרקם במחשכים, והם כנראה שופכים מעט אור על מה שנעשה בחדרי חדרים.

ברמה האסטרטגית, התרגיל של נתניהו עלול לעלות לו ולגוש הימין ביוקר. אי אפשר להשתלח כל העת בח"כים הערבים ולומר (בצדק)  שהם משתפי פעולה עם אוייבינו, ובאותה עת לנסות לכרות איתם בריתות. 

זאת ועוד, מעצבי דעת קהל וח"כים מהאגף השמאלי של הקשת הפוליטית כבר ראו בתרגיל הזה, ובצדק, הכשר גלאט מהרב נתניהו לכך שאפשר להקים קואליציית שמאל-מרכז צרה בראשות בני גנץ, אשר תיתמך ע"י המפלגות הערביות. אם נתניהו יכול לפלרטט ולרקום דילים עם אותם שונאי ישראל, מדוע שהשמאל לא יעשה זאת כעת?! 

למזלנו, במפלגת כחול-לבן נזהרים לעת עתה מלשנות את עמדתם והצהרתם לפיה לא יהיו מוכנים להקים קואליציה עם המפלגות הערביות,  מכיוון שהם מנסים כל העת לגזול קולות מהליכוד ומגוש הימין, אך בבוא היום, כאשר יהיו עם הגב לקיר ויוכלו להקים קואליציה רק בתמיכת ח"כים ערבים, נראה לי שלא יהססו לעשות זאת תוך הפרת התחייבותם, וייתלו בכך שנתניהו עצמו עשה זאת כאשר היה זקוק לכך. יתכן שהבלם היחיד לכך יהיה ליברמן, אשר הוא בבחינת סדין אדום עבור הערבים...

לסיכום, התרגיל המסריח הנוכחי הוא המשך לתרגילים פוליטיים רעים וקשים שנתניהו מנסה לרקום, ולפעמים אף מצליח. הקוסם הפוליטי בעבר, איבד מקיסמו וקוסמותו, והפך לטקטיקן זול שפוגע שוב ושוב בערכים מקודשים של הימין, והכל לשם הישרדות אישית והצלחות רגעיות.

לסיום, לצערי, אין לי לומר לאדונים נתניהו ואשל אלא שהצצה מכוערת מתחת לחצאית של פקידה, הופכת בסופו של יום למעשה מגונה במחנה שלם...